Skocz do zawartości
IGNOROWANY

parują szybki :(


szefunio22

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proszę o pomoc ...

Gdy zaczyna padać to szyby mi tak parują, że masakra... Jedyne co pomaga to włączenie klimy żeby mocno dmuchała..

Doradźcie mi co może być przyczyną :hi:

Ostatnio wymieniałem filtr kabinowy więc ta przyczyna odpada, tak myślę że może mam wilgoć w aucie i to dlatego, tylko dziwne że jak wyłączam klimę i włącze nawiew na szybę to nic to nie daje a po krótkiej chwili cała szyba zaparowana.. kupiłem nawet takie "cudo" jak płyn do szyb antypara:facepalm: ... ale on sie nadaje wiadomo do czego... :polew:

Z góry dziękuję za pomoc bo już mnie z lekka to drażni że jak na dworze robi się zimno, mi w autku chłodno a musze jechać na klimie żeby nie zaparować :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tak każdy ma klima osusza powietrze i zawsze np. ja mam w auto

zobacz auta obok siebie w czasie deszczu które nie mają klimy zawsze zaparowane

klimy się używa zwłaszcza w deszczowe dni możesz sobie podnieść temp.

ale ona ci osusza powietrze wewnątrz i nie parują ci szyby

u mnie klima tylko nie chodzi jak jest -5 to automatycznie nie dawało się załączyć jak ta śnieżynka mi się pojawiał na desce

tak miałem w B5 a teraz B6 albo off albo chodzi.

nawet jak ci zaparują wł klime i po chwili masz wszystkie szyby czyste.

klima nie jest tylko po to żeby ci chłodziła w upalne dni ,ale w deszcz rewelacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli szyby parują ci nawet przy włączonej klimie to zatroszcz się o układ klimatyzacji...:doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odprowadzenie wody z podszybia jest zatkane. Pod akumulatorem jest taka guma, która łatwo sie zapycha liśćmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odprowadzenie wody w podszybiu może być zatkane, sprawdź filtr kabinowy lub sprawdź czy z parownika odchodzi woda pod auto, może odpływ jest zatkany i będzie wiecznie wilgoć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odprowadzenie wody z podszybia jest zatkane. Pod akumulatorem jest taka guma, która łatwo sie zapycha liśćmi.

Spojrzałem pod akumulator i dosyć sporo mam tam wody, to może być przyczyną? Zacząłem strzykawką zbierać tą wode spod akumulatora ale jest tam jej tyle że sobie odpuściłem i jutro gdy będę miał dostęp do narzędzi to planuję odłączyć akumulator i tam porządnie przeczyścić. (po odłączeniu akumulatora nic się nie powinno stać poza rozkodowaniem radia ? )

odprowadzenie wody w podszybiu może być zatkane, sprawdź filtr kabinowy lub sprawdź czy z parownika odchodzi woda pod auto, może odpływ jest zatkany i będzie wiecznie wilgoć

Sprawdzałem filtr kabinowy i wszystko jest ok.. Możesz mi kolego powiedzieć gdzie znajduję się ten parownik bo nie mam pojęcia :kwasny: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...