Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Z jaką prędkością najlepiej ???


dragon661

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny.

Czytam forum od niedługiego czasu i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Otóż od jakiegoś czasu zastanawiam się z jaką prędkością najlepiej jeździć. Dużo jeżdżę po autostradach m.in. niemieckich i tak czasem szkoda mi mojego autka jak mu dreptam ok. 160km/godz. Może ktoś nie zrozumieć mojego pytania bo przecież wiadomo, że jak się ma ciężką nogę to silnik bardziej dostaje po du.... , ale mi chodzi o jazdę równą bez zbędnych hamowań i przyspieszeń tam gdzie można jechać jak się chce. Nie pytam o jazdę ekonomiczną tylko o to aby nic się nie rozsypało w czasie dość szybkiej jazdy.

Na prędkościomierzu są zaznaczone takie czerwone kreski np. ostatnia przy prędkości 130km/godz i mam wtedy prawie 3000obr/min czy to jest optymalna prędkość tego auta?

Dodatkowo chciałbym wiedzieć czy przy wyższych prędkościach silnik i podzespoły zużywają się szybciej??

I ostatni raz pytanie jak w temacie jaka jest optymalna prędkość?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewien rajdowiec powiedział mi gdybym przeleciał moja niunia dystans 700km noga w podlodze to miałbym silnik do remontu przy przebiegu wiekszym niz 200kkm

jak moja sie rozgrzeje to kazdy bieg wrzucam przy 2500 obr.

160 km/h jazdy przez kilka godzin dla twojego silnika to moim zdaniem juz max co mozesz zafundować.odczasu do czasu wiecej nie zaszkodzi ale na krótkim dystansie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160-180 km/h nie przyniesie szkody silnikowi. najwyzej portfelowi wydasz wiecej na paliwo.

o wiele bardziej szkodliwe dla silnika sa ostre przyspieszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...