Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co zwiedzić nad polskim morzem ?


sebul

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz jadę do Władysławowa i za bardzo nie znam okolicy. Co możecie polecić mi do zwiedzenia w okolicy ? Na pewno Hel, ale co jeszcze ? Co w Sopocie jest ciekawego ? Bo myslalem o molo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod pytanie kolegi, w sierpniu uderzam w okolice Gdańska:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem we Władysławowie 2 lata temu. Jak lubisz bawić się w dyskotece to polecam lokal Czarny Koń niedaleko plaży :decayed: A tak do zwiedzania to specjalnych atrakcji nie ma. No i bądź świadomy tego, że tanio tam nie jest. Klubowicz wladi jest z Helu to pewnie więcej podpowie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisi Jar w Jastrzębiej Górze

Elektrownia wodna szczytowo-pompowa Gniewino

Groty Mechowskie

Muzeum Obrony Wybrzeża

Fokarium w Helu

Molo w Juracie

itp. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi tylko o samo Władysławowo, tylko własnie okolice, jadę autem więc moge jeździć :) Byleby coś ciekawego zoacbzyc i fotki porobić ładne co by jako pamiątka były :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedź do Łeby taką malowniczą nadmorską trasą przez okolice Żarnowca .Tam zobaczysz suchy las wokół jeziora a jak już dotrzesz do Łeby i uda Ci się zaparkować siadaj w meleksa lub wypożycz rowery i skieruj się na wydmy. Z Łeby autem nie dojedziesz bo to tereny Słowińskiego Parku Narodowego. A z buta to ok 8 km w jedną stronę. Ruchome wydmy to w zasadzie jedyne takie miejsce w Polsce .Wiem ,że z okolic pomorskiego często są organizowane tam wycieczki. Jak ci starczy czasu to jest jeszcze w okolicy taka miejscowość Kluki w której znajduje się skansen okolic - wsie - Słowińskiego parku narodowego a raz w roku odbywa sie tam impreza plenerowa pod tytułem "Czarne Wesele" - w okolicach maja .Tematem nadrzędnym jest kopanie torfu - regionalnego opalu .W/g mapy google to ok.130 km w jedną stronę. Fajny wyjazd jak na całodniowy wypad.Po drodze zamek w Krokowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W orientuje sie ktos gdzie mozna auto zostawic w Gdyni zeby bylo blisko do Akwiarium ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, a jak polecacie jechac ? Autostrada czy ominac autostrade i jechac normalnymi drogami ? I jaki koszt bedzie jadac autostarada ? Bo nad polskie morze peirwszy raz autem bede jechal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnymi drogami ???

to taki zarcik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wybrać się do Jastarni !! I koniecznie do restauracji łóżko ! Nie wiedziałem piękniejszej miejscowości nad Polskim morzem niż Jastarnia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie patrzeć Jastarnia po drodze na Hel. Tak swoją drogą to na Hel radzę zabrać ze sobą mnóstwo cierpliwości i kasy. Do samego Helu auta po drodze nie postawisz nigdzie. Jak najedzie Warszawa z deskami to okupują wszystko co możliwe. Zatoka Pucka to taka polska mecca dla deskarzy wszelakiej maści. Korki wściekłe ! Wadysawowo to ostatnie miejsce nad morzem gdzie daje sie jeszcze jakos zaparkowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łóżko w Jastarni- ja mam bardzo zle wspomnienia,

naczytałem sie opinii i poszedłem, potem siedziałem w toalecie resztę dnia. Radzę uważać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, a jak polecacie jechac ? Autostrada czy ominac autostrade i jechac normalnymi drogami ? I jaki koszt bedzie jadac autostarada ? Bo nad polskie morze peirwszy raz autem bede jechal

Nie wiem skąd ruszasz ale polecam autostradą, w zeszłym roku między Toruniem a Gdańskiem odcinek był płatny, koszt przejazdu w jedną stronę około 30 zł. Co do wyprawy na Hel to polecam pociąg gdyż jak dopisze wczasowiczów to dłużej postoisz w korku niż będziesz jechał nie mówiąc już o parkowaniu. W Helu i tak wszędzie poruszał się będziesz pieszo ponadto polecam trasę z portu wzdłuż nabrzeża. Dojdziesz do samego cypla idą po pomostach i wrócisz do centrum. Z pozostałych atrakcji to latarnia w Rozewiu i trójmiasto gdzie też możesz pojechać pociągiem, w Gdyni wsiadasz na katamaran którym płyniesz do Helu i pociągiem wracasz do Władysławowa. Ze swojej strony polecam zwiedzenie ORP Błyskawicy kawał historii Polskiej Marynarki Wojennej stoi przy nabrzeżu Kościuszki w Gdyni oczywiście jak cie to interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis szybki bus lub pociąg z Gdańska do Władysławowa?

---------- Post dopisany 23-07-2014 at 12:28 ---------- Poprzedni post napisany 15-07-2014 at 23:28 ----------

To sam sobie odpisze, moze komuś sie przyda. Cieżko jest z połączeniami gdansk- półwysep

Rzadko jeżdżą pociągi na Hel z Gdańska. Ja musiałem jechac do Gdyni głównej kolejka skm i stamtąd busem do Władysławowa. Teraz musze jakos pojechać z powrotem z Władysławowa do Gdańska, cos czuje, ze bedzie z tym problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy z Warszawy bez problemu dolecą autostradą do samego gdańska?czy ktoś może mi polecić jakiś nocleg sprawdzony w okolicach gdańska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedź do Łeby taką malowniczą nadmorską trasą przez okolice Żarnowca .Tam zobaczysz suchy las wokół jeziora a jak już dotrzesz do Łeby i uda Ci się zaparkować siadaj w meleksa lub wypożycz rowery i skieruj się na wydmy. Z Łeby autem nie dojedziesz bo to tereny Słowińskiego Parku Narodowego. A z buta to ok 8 km w jedną stronę. Ruchome wydmy to w zasadzie jedyne takie miejsce w Polsce .Wiem ,że z okolic pomorskiego często są organizowane tam wycieczki. Jak ci starczy czasu to jest jeszcze w okolicy taka miejscowość Kluki w której znajduje się skansen okolic - wsie - Słowińskiego parku narodowego a raz w roku odbywa sie tam impreza plenerowa pod tytułem "Czarne Wesele" - w okolicach maja .Tematem nadrzędnym jest kopanie torfu - regionalnego opalu .W/g mapy google to ok.130 km w jedną stronę. Fajny wyjazd jak na całodniowy wypad.Po drodze zamek w Krokowej.

Jeszcze będąc w Łebie polecam Park dinozaurów jeśli z dziećmi jedziesz:) na spokojnie godzinka, półtorej chodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja może napiszę czego nie polecam :

- Nie polecam oceanarium w Gdyni

- Nie polecam auqaparku Lemon we Władysławowie

- Także nie polecam smażalni Pod Dorszem na ul. Sportowej we Władysławowie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...