Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przerobka pojedynczego tłumika na podwojny jak w 1.8T


gayo_s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktos moze się orientował czy da się przerobić uklad wydechowy w b6 ALT na podwojny jak w 1.8T. Jesli tak czy jest z tym duzo zabawy, co należy kupic itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się. Kolega dariuszqw robił taką przekładkę, prawie p&p tylko trzeba mieć drugi uchwyt do tłumika na prawą stronę. Pytanie tylko czy chcesz rzeźbić w zderzaku czy założyć inny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech 1.8T - 300 pln

2x końcówka Ulter 90mm - 240 pln (przykładowo) Gusta i guściki

Dokładka do zderzaka, tył - 250pln ? Zależy od stanu, typu.. etc

Koszta robocizny

Tak by to mniej więcej wyglądało - OGÓLNIKOWO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: przerabiałem ten temat niedawno, więc się mogę wypowiedzieć... potrzebne będą Ci takie części:

Wydech kupiłem od 1.8T za 80zł na alledrogo:grin: wchodzi bez żadnych przeróbek.

Dokładka na dwie rurki kupiona na forum za 70zł narazie zwykła:whistling: na alle można do 100zł wyrwać nawey w kolorze:wink:

Uchwyt, wieszak prawy końcowy na alle 29zł

Wszystko wchodzi p&p bez żadnego druciarstwa a czas założenia tego to jakieś 2h, efekt końcowy bezcenny:slina: Nie musisz jechać do żadnego speca wystarczy Ci kawałek jakiegoś kanału albo wykopana dziura w ziemi żeby tłumik zdjąć i założyć na uchwyty:grin: a resztę zrobisz bez kanału:wink:

Jak masz jeszcze jakieś pytania to pytaj:cool:

---------- Post dopisany at 21:00 ---------- Poprzedni post napisany at 18:28 ----------

5adydaby.jpg

Tak to wygląda u mnie ;-)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten tłumik z allegro: Audi A4 B6 B7 Wydech dwururka podwojny 1.8T tlumik (4360388960) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. to będzie to? bo rozumiem ze musze wymienić także tłumik środkowy by bylo wyjscie na dwie rurki. Druga sprawa czy dokładkę zderzaka można zdemontować bez ściągania zderzaka? Uchwyt tłumika jest przykręcany? Pod dodatkowy tłumik przydało by sie pewnie przykręcić aluminiowa osłone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest taki właśnie tłumik, kupujesz to wszystko co jest na zdjęciu i pasi:wink:żeby zdjąć dokładke musisz zdemontować cały zderzak ale to trudne nie jest:wink: Uchwyt jest przykręcany na dwie śrubki, bodajże 8 na klucz 13. Ja osłony nie przykręcałem i nic się nie dzieję nawet w bardzo ciepłe dni:hi:

---------- Post dopisany at 00:24 ---------- Poprzedni post napisany at 00:21 ----------

A na tym zdjęciu nawet masz uchwyty gratis:decayed: ale tylko jeden potrzebny bo resztę pasi:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi to jakos inaczej? widziałem ze wydechy z b7 od TDI nie maja środkowego tłumika dla miłosników głosnych wydechów;p

Ja mam ze środkowym wydechem i powiem że jest o wiele ciszej niż na jednym:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, żeby nie zakładać nowego posta, pytanie do Was:

Mam Seata Exeo ST 2.0 TDI CR 143KM, 2011r, czyli bliźniak A4 B7, pytanie brzmi: Czy maja identyczny wydech? Chodzi oto że znalazłem gotowy wydech (podwójny) z allegro i chciałbym taki zamontować, bedzie pasował? Pozdro:banan:

DEDYKOWANY PODWÓJNY TŁUMIK AUDI A4 B7 2005-2008r (4389740611) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: przerabiałem ten temat niedawno, więc się mogę wypowiedzieć... potrzebne będą Ci takie części:

Wydech kupiłem od 1.8T za 80zł na alledrogo:grin: wchodzi bez żadnych przeróbek.

Dokładka na dwie rurki kupiona na forum za 70zł narazie zwykła:whistling: na alle można do 100zł wyrwać nawey w kolorze:wink:

Uchwyt, wieszak prawy końcowy na alle 29zł

Wszystko wchodzi p&p bez żadnego druciarstwa a czas założenia tego to jakieś 2h, efekt końcowy bezcenny:slina: Nie musisz jechać do żadnego speca wystarczy Ci kawałek jakiegoś kanału albo wykopana dziura w ziemi żeby tłumik zdjąć i założyć na uchwyty:grin: a resztę zrobisz bez kanału:wink:

Jak masz jeszcze jakieś pytania to pytaj:cool:

---------- Post dopisany at 21:00 ---------- Poprzedni post napisany at 18:28 ----------

5adydaby.jpg

Tak to wygląda u mnie ;-)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

W b7 kombi jest takie samo miejsce na tłumiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: przerabiałem ten temat niedawno, więc się mogę wypowiedzieć... potrzebne będą Ci takie części:

Wydech kupiłem od 1.8T za 80zł na alledrogo:grin: wchodzi bez żadnych przeróbek.

Dokładka na dwie rurki kupiona na forum za 70zł narazie zwykła:whistling: na alle można do 100zł wyrwać nawey w kolorze:wink:

Uchwyt, wieszak prawy końcowy na alle 29zł

Wszystko wchodzi p&p bez żadnego druciarstwa a czas założenia tego to jakieś 2h, efekt końcowy bezcenny:slina: Nie musisz jechać do żadnego speca wystarczy Ci kawałek jakiegoś kanału albo wykopana dziura w ziemi żeby tłumik zdjąć i założyć na uchwyty:grin: a resztę zrobisz bez kanału:wink:

Jak masz jeszcze jakieś pytania to pytaj:cool:

---------- Post dopisany at 21:00 ---------- Poprzedni post napisany at 18:28 ----------

5adydaby.jpg

Tak to wygląda u mnie ;-)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

W b7 kombi jest takie samo miejsce na tłumiki?
Dokładnie tak tylko ja kupiłem 1.8T od b6 i i końcówki były mocno schowane jak by w b6 było krócej ale ultery siadły na zero i git
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...