Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrzadu !


Pawel_Sosnowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako nowy forumowicz i od paru dni nowy nabywca audi a4 b6 1.8t mam do was jedno pytanie :)

Zakupilem pare dni temu w niemczech audi a4 1.8t 163km samochod ma pelny serwis przy przebiegu 145tys w ksiiazce serwisowej jest zaznaczona wymiana paska rozrzadu w 2011 roku

chyba w maju jakos , dziwi mnie jedno ze w ksiazce cofajac sie do tylu i patrzac w inne przeglady niema wzmianki o wymianie rozrzadu wczesniej czy to nie dziwne ze ktos na jednym pasku rozrzadu przejechal az 145tys i nie wymienial go wogole wczesniej , wiem ze rozrzad wymienia sie co 60 -80 tys a tu tylko jedna wymiana?

Co sadzicie o tym ?

Pozdrawiam:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w cale nie dziwne pierwsza wymiane paska servis zaleca z tego co pamietam przy 180 tys nastepne chyba co 120.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w cale nie dziwne pierwsza wymiane paska servis zaleca z tego co pamietam przy 180 tys nastepne chyba co 120.

Dokładnie tak, ale moim zdaniem 180 tys. Na rozrzadzie to przesada, dla spokojnej głowy po zakupie zawsze powinno się wymienić rozrząd oleje filtry.

Złożysz na dobrych częściach i 100 tys możesz śmiało smigac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dzieki za info :) a jeszcze jedno Pytanko do was :D bo szukam ile pojemnosci ma zbiornik paliwa w moim audi na jednym forum znalazlem ze 62 na drugim 70 na trzeci 65 :D wkoncu sam nie wiem :D jest to zwykla wersja bez Quatro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w cale nie dziwne pierwsza wymiane paska servis zaleca z tego co pamietam przy 180 tys nastepne chyba co 120.

pierwsza wymiana jest na 100tys kazda nastepna co 70-80 tys i trzeba zwrócić uwagę ze nie jest to co 180tys tylko na 180tys czyli gdy licznik pokaże 180.000 wymiana bo luzdie bzdury gadaja jak mało kto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wedlug twojej odpowiedzi poprzednia wlascicielka samochodu delikatnie sobie przeciagnela ta wymiane pierwsza zamiast na 100 to na 145 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w cale nie dziwne pierwsza wymiane paska servis zaleca z tego co pamietam przy 180 tys nastepne chyba co 120.

pierwsza wymiana jest na 100tys kazda nastepna co 70-80 tys i trzeba zwrócić uwagę ze nie jest to co 180tys tylko na 180tys czyli gdy licznik pokaże 180.000 wymiana bo luzdie bzdury gadaja jak mało kto

Piszesz do mnie? Czytales kiedys ksiazke servisowa od 1.8t? Pierwsza wymiana zalecana jest przy przebiegu 180 tys, czy ja napisalem co 180 tys? Tak zaleca servis wiadomo ze mozna to skrocic, wiec wymiana pierwszej wlascicielki po 145 nie byla bledem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2011r wymienili rozrząd pewnie ze względu na upływ lat i starzenie się gumy w pasku a nie na przebieg.

Audi zaleca wymianę najpóźniej co 8 lat czyli by się zgadzało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tez racja dzięki za info ;) a co do pojemności zbiornika paliwa w 1.8t bez quatro powiecie mi ile mieści litrów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki olej planujesz zalac na wymianie?

Osobiscie po 100 tysiach bym go zmienil, u mnie za 17 tysi bedzie 100 i wymiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...