Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zerwane sprzęgło kompresora Denso 2.0 BENZYNA

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam tak jak w temacie , oznacza to że, zatarł się kompresor i muszę szykować 3000 zł na uruchomienie .

Jak powinien wyglądać dławik.

Co może być przyczyną zerwanego sprzęgła.

Klima jest nabita i sprzęgło zerwane klima oczywiście normalnie chodziła .

Bardzo proszę o pomoc i podpowiedzi i może dobry warsztat w warszawie.

A może wystarczy wymienić samo sprzęgło i będzie ok.

może ktoś przesłać foto dławika jak wygląda po kilku latach nie wymieniania.

Audi A4 b7 2l benzyna

Opublikowano

Na pewno 3 tysiące ma uruchomienie klimy nie pomyliłeś się ?

Podjedz na Radzymińską 206 kiedyś mi robili parę razy klime w innych samochodach i cenowo też w normie.

Opublikowano

trzeba rozpiąc kompresor i sprawdzic czy są opiłki

jak nie ma to pakuj nowy kompresor osuszacz i dławik

pamietaj aby zalac kompresor świezym olejem

Opublikowano
  • Autor

Byłem w warsztacie w warszawie i powiedzieli że,

pewnie zatarty kompresor do wymiany: skraplacz, osuszacz, kompresor, czyszczenie układu, montaż, nabicie i koszt prawie 3000 zł

Opublikowano

jeszcze nie zajarzeli do ukłądu a już mówią 3000zł ????

ciekawe co powiedzą jak już wszystko zrobią :polew::polew::polew::polew::polew::polew:

Opublikowano
  • Autor

jakiego koloru powinien być dławik , byłem w inny warsztacie i odciągnęli odczynnik i wykręcili dławik i był koloru szarego , powiedzieli że, powinien być biały, tylko że, on nigdy nie był wymieniany siatka w dławiku widoczna nie zapchana tylko koloru szarego .

Opublikowano

nie patrz na kolor tylko nr, musi byc 8E0 820 177

Opublikowano

miałem to samo, naprawa 250zł

Opublikowano
jeszcze nie zajarzeli do ukłądu a już mówią 3000zł ????

ciekawe co powiedzą jak już wszystko zrobią :polew::polew::polew::polew::polew::polew:

jak już naprawią to pewnie przekroczy wartość samochodu :grin:

Opublikowano
  • Autor
miałem to samo, naprawa 250zł

Ale co dokładnie miałeś uszkodzone , gdzie naprawiałeś? jak wyglądał dławik, jak dawno naprawiałeś

Opublikowano

1 ms temu, kompresor był zepsuty, razem z uzupełnieniem czynnika i zmianą rolki skasował mnie 500 (sprężarka 250)

dlawik jest w alu rurkach, wymiana i nowy to grosze.

3000 kola za klime, trzeba być debilem zeby tyle zapłacić

Opublikowano

Właśnie a co powoduję zerwanie sprzęgła w pompie? Bo niedawno sam wymieniałem w swojej B7 1,9 Tdi.

Opublikowano

to się dołączę bo coś mi na pasku wielo klinowym dziwnie 'cyka' jak obroty jałowe schodzą deko poniżej jałowych.

I próbuje dojść czy altek, pompa wspomagania czy sprężark.

I pytanko - czy były jakieś odgłosy przed zatarciem kompresora ?

Opublikowano

ten sam problem ze sprezarka.mianowicie zerwane sprzegielko. gdzie w krakowie mozna to fachowo i niedrogo zrobic? radzicie regenerowac sprezaarke jak cos czy kupic uzywke??

Opublikowano

daj do zakłądu, diagnoza przeciez jest za darmo, niech srawdza, i jeśli cena regeneracji nie za wysoka to rób.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
Właśnie a co powoduję zerwanie sprzęgła w pompie? Bo niedawno sam wymieniałem w swojej B7 1,9 Tdi.

Jakie poniosłeś koszty?

---------- Post dopisany at 23:24 ---------- Poprzedni post napisany at 23:20 ----------

Czy ktoś wymieniał samo sprzęgło bez diagnozy co było powodem zerwania???

Co mi radzicie co zrobić ....

---------- Post dopisany at 23:24 ---------- Poprzedni post napisany at 23:24 ----------

Czy ktoś wymieniał samo sprzęgło bez diagnozy co było powodem zerwania???

Co mi radzicie co zrobić ....

Witam czy ktoś miał podobny problem i go rozwiązał ?

Opublikowano

Najczęściej powodem zerwania sprzęgła sa zbyt duże opory tarcia układu tłoczków w sprężarce. Spowodowane zbyt małą ilością lub nieodpowiednią jakością oleju sprężarkowego.

Zdarzają się przypadki osłabienia gumy sprzęgła na skutek "starzenia materiał" , ale to przypadki sporadyczne.

Nowy dławik powinien mieć odpowiedni kolor obudowy w przypadku A4 był to bodajrze pomarańczowy (kolor ma tutaj znaczenie).

Wymiana samego sprzęgła bez zdiagnozowania i usunięcia przyczyny jest bezsensowna, gdyż sprzęgło niebawem ponownie się zerwie.

  • 5 tygodni później...
Opublikowano
  • Autor

Gdzie w warszawie jest warsztat profesjonalny który dobrze to zrobi i nie drogo !!!


Zapłacę za wymianę zerwanego sprzęgła Warszawa


Nadal cisza nikt nie jest w stanie polecić lub wymieni sprzęgła .

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.