Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duze Spalanie Na Biegu Jalowym


kisielek123

Rekomendowane odpowiedzi

witam dzis gdy jechalem swoim nowym audi bo mam go od wczoraj to zauwazylem ze jak wyjezdzalem z skrzyzowania to na fisie pokazywalo mi 40l spalania na biegu jalowym czy jest to mozliwe ? ale gdy juz ruszylem to znow pokazywalo tyle ile powinno czyli okolo 7l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie spalanie miałeś ustawione średnie czy chwilowe? Jeśli chwilowe to tak ma być. Natomiast średnie spalanie liczone jest co 30m i w przypadku mocnego depnięcia na gaz zbicie wskazania trochę potrwa a na postoju jest wysokie. Tak to jest mniej-więcej. Sprawdź spalanie wg.tankowania i km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz jeszcze nie ogarlem tego do konca bo od wczoraj mam autko dopiero ale jest taka mozliwosc ze moze byc na chwilowym 40l tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest coś w rodzaju ostatnio osiągniętej wartości, może tak być i nawet nie ma co sie przejmować, chwilowe tylko w drodze o czymś świadczy, troche dokładniej chwilowe a najdokladniej po tankowaniu policzyć. Czasami się zgadza ze średnim na fisie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz Vaga i sprawdź spalanie na jałowym podane w litrach na godzinę. Jeśli będzie powyżej 0,8l/h to jest problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie, czasami pokazuje nawet 1.2L/h w zależności od ustawienia synchroniacji kąta wtrysku, a spalanie zbadane przy tankowaniu zupełnie w normie :D nie pamiętam ile mam teraz, w passacie awx pokazywało mi kiedyś 0,5l/h a w audi avf nie udalo mi sie zejść poniżej 0,8 przy zabawach z ustawieniem wałka rozrządu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja mam troszeczke inne pyt ale też związane ze spalaniem Otoz przykladowo zatankowałem 40 litro ropy zrobiłem komp pokazuje paliwa na 480 km zrobiłem 100 komp pokazuje 430, wracam z pracy odległość okolo 20 km, dosyć cisne po dotarciu do domu komp pokazuje 280 km mozliwe takie jaja, i rozbieżnosći? Bo dla mnie to dziwne ze po przejechaniu 20 realnych km na kompie znika ponad 100...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja mam troszeczke inne pyt ale też związane ze spalaniem Otoz przykladowo zatankowałem 40 litro ropy zrobiłem komp pokazuje paliwa na 480 km zrobiłem 100 komp pokazuje 430, wracam z pracy odległość okolo 20 km, dosyć cisne po dotarciu do domu komp pokazuje 280 km mozliwe takie jaja, i rozbieżnosći? Bo dla mnie to dziwne ze po przejechaniu 20 realnych km na kompie znika ponad 100...

bo komp oblicza srednie spalanie z aktualnego stylu jazdy wiec nie widze w czym widzisz problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o niczym, przeciez logiczne ze jak wskazania na komputerze sa w literach na 100km to jak stoisz nie pokonujesz żadnego dystansu a silnik pracuje to zużywa przeciez paliwo - komputer głupieje .

W passacie lub a4 b8 w momencie zatrzymania chwilowe spalanie przełącza sie na litry na godzinę i wtedy wszystko sie zgadza , ale w audi dali troche z tym du.y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na VAGu pokazuje 0.8l/h bądź więcej, to albo synchro, albo wałek, albo pompki. I nie jest to normalne. Normalne spalanie to 0.5-0.6 l/h

A wyliczanie średniej z trasy etc to tylko strata czasu i bezcelowe działanie. Każdy zna swój samochód i chyba raczej wie, ile powinien mu palić. Nie ma złotego środka na spalanie, ale liczby nie kłamią....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie synchro jest idealnie na 0 bez wahań żadnych, wałek jest ok a pompki dopiero były robione, inna sprawa że końcówki były mocniejsze zakładane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firady +50% :D teraz seria bez programu ma 154 konia, reszta osprzętu nadal seria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firady +50% :D teraz seria bez programu ma 154 konia, reszta osprzętu nadal seria

to kiedy zagosci odpowiednie turbo? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbo już czeka :D gtb2260vk :D wszystko czeka na swoja kolej, najpierw układ napędowy musze zrobić pod tą konfigurację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...