Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Jakie kupić felgi i opony zimowe?


gabrielb

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam takie tylko 195/65/15 i to są bardzo dobre opony. Dlatego nie wiem czy jest sens żebyś je sprzedawał, tymbardziej że jeszcze na gwarancji i mają za sobą tylko jedną zimę. Troszeczkę szerokie, ale według mnie szkoda ich sprzedawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opon w zimie to im węższe tym lepiej.

Oczywiście z zachowaniem zdrowego rozsądku. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę szerokie, ale według mnie szkoda ich sprzedawać.

Mi akurat ta szerokość nie przeszkadza tylko z tego co sie orientuję to przy tej szerokości profil powinien byc 60 a nie 65. I tu nie wiem czy ma to aż tak duże znaczenie.

Wiem ze szkoda sprzedawać bo wezmę za nie duzo mnie niż dałem :disgust: i tak w ogóle to nie chce mi się motać w sprzedawanie :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu opona jest wyższa. To nawet dobrze bo gdy wjedziesz w koleiny to auto będzie wyżej i jest mniejsze prawdopodobieństwo że będzie ciagło po "śniegu". Poza tym będzie bardziej miękkie. Jeżeli Ci nie trze o nadkola to nie stanowi to problemu że jest 65 i nie zastanawiaj się tylko sobie zostaw oponki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeliczałem właśnie te profile itp. i się mieści w normie :) więc je zostawiam. Teraz tylko musze jakies felgi 15" kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja się wtrącę :tongue4:

mnie też czeka zakup ale samych opon zimowych

zastanawiałem się żeby poprzeć "krajowy" produkt (Dębica Frigo) ale sam nie wiem... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimówki Dębicy są znośne... sam kiedyś miałem... ale żeby Ci nei przyszło do głowy dorabiać ich w sezonie letnim :> bo to już tragedia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

195/65 R15

Śmigałem na takich poprzedniej zimy i zostaję w tej opcji kupując http://www.opony.com/opony/632_dunlop_sp_winter_sport_3d.html.

(polecam www.opony.com)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pomijając aspekt ekonomiczny można jeżdzić w zimie na 235/45/17 czy będzie to oznaczało ciągłe wywazanie/prostowanie felg?

Felgi mam oryginalne Audi, a przebiegi w zimie robię małe.

Ktoś z Was jezdził w zimie na takich lub podobnych laczkach ?

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pomijając aspekt ekonomiczny można jeżdzić w zimie na 235/45/17 czy będzie to oznaczało ciągłe wywazanie/prostowanie felg?

Felgi mam oryginalne Audi, a przebiegi w zimie robię małe.

Ktoś z Was jezdził w zimie na takich lub podobnych laczkach ?

R

Kolega Trzeniek jeździł i nie słysząłem z jego ust zlego słowa na temat ogumienia :gwizdanie:

ps. tez kupuje takowe na zime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam teraz nowe (jeszcze nie zakładane :przebiegly:) opony Dunlop SP Winter Sport 3D 195/65/15 i obecnie model B5, ale coraz czesciej mysle o zmianie na B6 '01 i zastanawiam sie czy te opony podejda mi pod ten model, hmm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam teraz nowe (jeszcze nie zakładane :przebiegly:) opony Dunlop SP Winter Sport 3D 195/65/15 i obecnie model B5, ale coraz czesciej mysle o zmianie na B6 '01 i zastanawiam sie czy te opony podejda mi pod ten model, hmm?

Pewnie że podejdą. To świetne opony, sam mam takie. Jak kupisz B6 to zakładaj te Dunlopki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem pewne obawy co do tego, bo w b6 to chyba juz 16'' zakładaja i do konca nie byłem pewien, ale skoro tak twierdzicie to byc musi :dance: a co do oponek to znalazłem odpowiedni temat na forum, wielu poleca takze sie skusiłem, no i cena za komplet 772PLN :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Goodyear UG 7+ 195/65/15'' po 179 złotych za sztukę (zero za wysyłkę) :chytry:. Będzie niezła przesiadka z letnich 18'' :good:

Dobra cena - gdzie kupowałes ? U kolegi z forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Węższe opony sprawdzają sie tylko na kopnym śniegu,ja kupiłem 235/45R17 94H BF GOODRICH używane z przesyłką za komplet 550zł maja 5,8 mm bieżnika

pozdrawiam

235/45R17 strasznie szerokie te opony jask na zimę :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...