Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Jakie kupić felgi i opony zimowe?


gabrielb

Rekomendowane odpowiedzi

Felgi najlepiej 15" bo wtedy opony są dużo tańsze. Co do rozmiaru opon to nie zaszerokie mysle ze 195x65xR15 będą w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także polecam Ci 15", zimówka na 16" jest sporo droższa, a imho lepiej kupić lepsza oponę na 15 niż gorsza na 16. W zimie z trakcja nie ma żartów. Natomiast felgę alu czy stalowa to już Twoja decyzja. Felgę aluminiową będzie niszczyła sól z drogi i jest ciut droższa, ale jeżeli masz możliwość z raz w tygodniu przemyć felgi myjką ciśnieniowa to bierz alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeżeli masz możliwość z raz w tygodniu przemyć felgi myjką ciśnieniowa to bierz alu.

Kilka zim jeździłem na felgach aluminiowych i nie zauważyłem aby sól aż tak niszczyła felgi aby je myć co tydzień. Felgi aluminiowe w moim poprzednim aucie przejechały około 10 sezonów i wyglądały całkiem dobrze. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigam w zimie na alu 15" i oponki 195/65/15.Polecam taki zestawik.Fele oryginalne Audi i żadna sól im nie straszna :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wyglada to cenowo goodyear ug7+ 195/65/15 T -200zl/szt (mam aktualna dostawe data produkcji lipiec 2008 -wiec jeszcze cieple)

ug7+ 205/55/16 H -330zl/szt

tak wiec wybierajac 15" na zime zaoszczedzasz pare groszy,

z drugiej strony podchodzac w ten sposob do tematu to na lato tez zakladajcie 15" bo tansze , a jesli audi to tylko 1,9tdi (nie quattro) i z najslabszym silnikiem najlepiej 90PS bo tez najtanszy w utrzymaniu i najmniej pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony podchodzac w ten sposob do tematu to na lato tez zakladajcie 15" bo tansze , a jesli audi to tylko 1,9tdi (nie quattro) i z najslabszym silnikiem najlepiej 90PS bo tez najtanszy w utrzymaniu i najmniej pali.

he he... ale żeś dowalił... właśnie dziwiły mnie trochę te teksty o zimowych oszczędnościach w końcu na tych felgach jeździ się często pół roku w naszym pięknym kraju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wyglada to cenowo goodyear ug7+ 195/65/15 T -200zl/szt (mam aktualna dostawe data produkcji lipiec 2008 -wiec jeszcze cieple)

Ja dopiero co je kupowałem od Ciebie i więcej płaciłem... a mówiłeś że ceny mają lecieć w górę... co jest grane??

Wg mnie również lepiej 15' na zimę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he... ale żeś dowalił... właśnie dziwiły mnie trochę te teksty o zimowych oszczędnościach w końcu na tych felgach jeździ się często pół roku w naszym pięknym kraju...

no nie do końca, powiedzmy że za tą samą kwotę lepiej jest kupić 195'tki "lepsze/renomowanej" firmy niż chińskie 205'tki, a w ziemie jednak węższa (tutaj niewielka różnica) opona lepiej radzi sobie na śniegu czy błocie pośniegowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się zima i czas pomyśleć o zmianie opon. W tej chwili jeżdżę na oponach 17'' 235/45. Poradźcie jakie felgi kupić na zimę i jakie opony czy 15'' czy 16'' i jaka szerokość opon. Dodam, ze to mój pierwszy sezon zimowy z Audi.

witam :hi:

a jak ja ma dobrac rozmiar?? teraz ma ori 18" 235/40/18 ( zawias s-line), chce na zime 16" , tylko jak dobrac rozmiar?? jaki najlepiej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe oponki Dunlop Winter Sport 3D 205/65/15 jezdziłem na nich tylko jeden sezon.

Jak myślicie moge je założyc na zime do mojej B5? Duże będą przkłamania?

Kupiłem je do beemki której już sie pozbyłem i teraz nie wiem co robić czy je sprzedac czy założyc do audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zimie śmigam na 15" a opony to 195/65/R17. I taki zestaw Ci polecam. Co do opon w zimie to im węższe tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlop Winter Sport 3D 205/65/15

Używane tylko jeden sezon - jeszcze na gwarancji cena do uzgodnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...