Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Szarpanie i falujące obroty w Audi A4 B5 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć

Posiadam audi a4 b5 1.8T quattro 1995r silnik przeszedł modyfikację :

turbo K04 z audi TT

wydech 2.5 cala

I reszta potrzebna pod ten zabieg .

Ostatnio zaczął przerywać szarpać falowały obroty, zbadałem go komputerem i wyszło N75 więc zakupiłem nowy od RS2 i nowe świece NKG do tego silnika i objaw nie zniknął auto jeszcze bardziej szarpie nie chcę na biegu jechać tylko "rzuca" silnikiem a jak już wkręci się o chodzi pięknie . Po przejechaniu 1 km zaóważyłem że kolektor wydechowy zaraz za turbo jest bardzo czerwony miał ktoś podobny problem ? Pozdrawiam

Opublikowano

Jakąś nieszczelności może masz przy dv , zaglądałes do turba wirnik się lekko kręci? Pewnie nawet logów nie możesz zrobic przy takim stanie

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Jakąś nieszczelności może masz przy dv , zaglądałes do turba wirnik się lekko kręci? Pewnie nawet logów nie możesz zrobic przy takim stanie

Odwróciłem zawór N75 i wszystko było w normie, ostatnio wymieniłem oringi pod wtryskami oraz odpowietrzenie silnika pod kolektorem ssącym oraz płyn chłodzący . Auto chodziło bez zastrzeżeń . Od ostatnich paru dni auto słabe , gaśnie, falują obroty, czasem po wciśnięciu gazu auto nie może wkręcić się na obroty aż w końcu gaśnie . Vag-com nie pokazuje błędów . Adaptacja przepustnicy przeprowadzona . Może ktoś wie gdzie szukać ?

Opublikowano

Jakąś nieszczelności może masz przy dv , zaglądałes do turba wirnik się lekko kręci? Pewnie nawet logów nie możesz zrobic przy takim stanie

Odwróciłem zawór N75 i wszystko było w normie, ostatnio wymieniłem oringi pod wtryskami oraz odpowietrzenie silnika pod kolektorem ssącym oraz płyn chłodzący . Auto chodziło bez zastrzeżeń . Od ostatnich paru dni auto słabe , gaśnie, falują obroty, czasem po wciśnięciu gazu auto nie może wkręcić się na obroty aż w końcu gaśnie . Vag-com nie pokazuje błędów . Adaptacja przepustnicy przeprowadzona . Może ktoś wie gdzie szukać ?

Proponuję sprawdzić świece.

Opublikowano

Proponuję sprawdzić świece.

przecie wymienil na nowe

Opublikowano

no i co z tego już chwilę na nich jeździł

Ja też wymieniłem na nowe po tys km padły dwie świece i z początku na Vag-u żadnych błedów szukałem jak głupi bo przecież świece nowe dopiero jak chyba całkiem padły wyskoczyły błędy

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Świece w dzisiejszych czasach zwłaszcza te rzadkie w użyciu długo leżą na półkach w hurtowni i po jakimś czasie do niczego się nie nadają, jutro zmierzę kompresje może uszczelka pod głowicą padła, najgorsze jest to że raz chodzi normalnie a raz nie poprawnie a wystarczy zgasić i odpalić jeszcze raz . Poszukam może znajdę przyczynę .


Dopiero teraz znalazłem czas na diagnostykę audi, kompresja na każdym cylindrze wynosi około 12 bar, założyłem nowe świece Bosch Platin Irid . Auto nadal ma ten sam objaw czyli czasem skaczą mu obroty około 500 - 900 rpm . Po dodaniu gazu nie reaguje trzeba go zgasić odpalić i pracuje normalnie . Przyspieszenie jest, turbo pracuje, czasem słychać dziwny świst około turbo, być może wirnik już ma luzy . Vag-com pokazuje raz na jakiś czas " zbyt duże ciśnienie doładowania " . Panowie jakieś sugestie zanim wezmę na stół turbinę ? Obstawiam jeszcze ewentualnie chwilowe rozjechanie mapy ? Lub pompę paliwa ? W następny weekend będę badał dalej .

Opublikowano

Zobacz jakie ciśnienie daje pompa. Sprawdź sondę, może to jej wina.

Opublikowano
  • Autor

Zobacz jakie ciśnienie daje pompa. Sprawdź sondę, może to jej wina.

Dzięki ogarnę to w pierwszej kolejności, a co do lambdy na garażu leży od golfa 1.8t AGU sonda a więc może pasować ? Dodatkowo dodam że miałem ostatnio pęknięty zbiornik płynu chłodniczego i lał po złącze od sondy lambda płyn a więc może to i ona ma wadę .

Opublikowano

Co do sondy to już lepiej nowy,pewny zamiennik. Ja kiedyś wziąłem od gościa sondę do ADR. Przy mnie wykręcał z silnika i co? okazało się że padnięta. A zamiennik okazał się całkiem niezły.

  • 1 rok później...
Opublikowano
  • Autor

Co do sondy to już lepiej nowy,pewny zamiennik. Ja kiedyś wziąłem od gościa sondę do ADR. Przy mnie wykręcał z silnika i co? okazało się że padnięta. A zamiennik okazał się całkiem niezły.

Ta sonda akurat była sprawna bo golf tydzień po zakupie miał wypadek i silnik wylądował w kabinie, jak w 100 % sprawdzić sondę ?

Kolejna objaw obroty falują, nie wkręci się na obroty tak jak by go dusiło i strasznie kopci na biało oraz ubywa płynu chłodzącego . Kompresja na każdym cylindrze 12 i nie spada . Uszczelka pod głowicą,czy pęknięta głowica ?

Usterka zlokalizowana, padnięta turbina i przepuszczała płyn chłodniczy do kolektora dolotowego i przez to te objawy . Regeneracja turbo nowe uszczelki, filtry olej i zobaczymy jaki będzie efekt . Dzięki za pomoc .

Audi do sprzedania w dobre ręce . Temat do zamknięcia .

Jest na forum nowy właściciel z Klęczan ? ;)

  • 11 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam

Dołączam się do tematu, w moim AEB po programie i lekkich modach (DP, FMIC) występuje szarpanie na wolnych obrotach i przygasanie do 200 obrotów. Wszystkie zaworki  posprawdzane lub wymienione, szczelność kilka razy sprawdzana, świece nowe, moduł zapłonowy wymieniony i cewki sprawdzone. Dzieje się to na PB i LPG, dziś w momencie przygaśnięcia silnika do 200 obrotów wyskoczył mi błąd sporadyczny (Mass air flow sensor - Signal too high) poza tym błędów brak. W logu niby mierzy dobrze jak na program od AJL, sonda oscyluje prawidłowo. Macie jakieś sugestie?

 

Edit.

Wymieniłem przepływomierz i pomogło. 

Pozdrawiam

Edytowane przez vRn

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Moze przeplywka juz jednak powiedziala papa

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.