Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodatki do silnika i paliwa


midoz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jakie macie doświadczenie z dodatkami do olejów silnikowych, do ON, płukanek itd. Czy opłaca się to stosować w autach kilkuletnich? Czy ktoś stosuje takie dodatki już długo i może potwierdzić skuteczność? Na runku jest tego dużo, nawet filmiki na youtubie o cudownym odzyskaniu kilku straconych koni po użyciu kilku preparatów. Będę wdzięczny za wypowiedz wszystkich którzy coś wypróbowali i zaobserwowali pozytywne efekty ( mniejsze spalanie, cichsza praca itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas stosuję STP do czyszczenia wtryskiwaczy diesla, na pompowtryski też działa :decayed:

Do paliwa zimą leję Diesel Skydda , zabepiecza przed wytrącaniem parafiny :hi:

P.S.

Jak tam z szarpaniem podczas delikatnego przyspieszania ?

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do oleju w (już kilku autach) używam Militec -zmniejsza tarcie,silnik ciszej pracuje,szczególnie widać różnicę w dieslach w zimowe poranki.

A do paliwa raz w roku STP formuła do czyszczenia wtryskiwaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stosuję 2T czyli olej typu mixol, jakąś szklankę na zbiornik. Tez ma właściwości czyszczące, do tego jakieś preparaty LM co jakiś czas i 300 tys jeździ jak nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dawien dawna uzywam tego http://allegro.pl/castrol-tda-250ml-krakow-bochnia-i4511391451.html

Co pelne tankowanie czyli raz lub 2 w miwsiacu.

Tj.koncetrat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas stosuję STP do czyszczenia wtryskiwaczy diesla, na pompowtryski też działa :decayed:

Do paliwa zimą leję Diesel Skydda , zabepiecza przed wytrącaniem parafiny :hi:

P.S.

Jak tam z szarpaniem podczas delikatnego przyspieszania ?

Szarpanie całkowicie ustało po Twoim patencie z blaszką. Otwór 9mm i jak dotąd 400km miasto i trasa bez błędu i jakiegokolwiek kichania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z płukanką i olejem silnikowym : czy ma to jakieś znaczenie żeby płukanka i olej był tego samego producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stosuję 2T czyli olej typu mixol, jakąś szklankę na zbiornik. Tez ma właściwości czyszczące, do tego jakieś preparaty LM co jakiś czas i 300 tys jeździ jak nowa.

Kris, ty masz auto bez DPF-a , to sobie możesz tego mixolu dolewać.

Ale w autach z DPF-em to prosty sposób na spowodowanie sobie po pewnym czasie problemów, bo powoduje to nieodwracalne zapychanie filtra popiołem ze spalonego oleju . :decayed:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś jedyny kto trzaska po miescie km z dpf'em na pokładzie ja jakoś nie mam z tym problemu wogole.Leo coś vcds'em namieszał-chyba wprowadził nowy lub uzywany dpf.

Piortek ten środek Stp ktory uzywasz -jaki kolor butelki? Mam zamiar cos tez używac aby dbac o pd ktore dostalem za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam już tego spory czas i jestem mega zadowolony kolega ściąga mi to ze stanów. butelka dfc wystarcza na 2500 l paliwa po dwu zbiornikach już było widoczne efakty zarówno w korekcjach jak i żwawości pojazdu

a ta mniejsza buteleczka jest to preparat wiążący paliwo z wodą bo wiadomo jakie jest paliwo w naszych stacjach, mało tego poprawia odpalenia w zimę.

b91ef4b79709b7f7med.jpg

http://www.bgprod.co.uk/products/agricultural/bg-multi-function-diesel-fuel-conditioner

Da sie to gdzieś u nas w polsce kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u dzik'a w Pro Choice zakupiłęm takie coś:

http://pro-choice.pl/diesel-system-clean-03l-p-36.html

Zatankowałem gablote do pełna niech sie czyści-oby nie wyczyścił sie zbyt bardzo...

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...