Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Komputer nie wykrywa interfejsu


robtomi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem od paru dni z podpieciem Vaga mianowicie comp nie wykrywa interfejsu wyrzuca port ok status 5 modem

czytałem prawie wszystkie rozwiązania i nic dzisiaj rozebralem gniazdo i jest tam 5 kabelków zielony, niebiesko-czarny, czarno czerwony, zielony, i dwa brązowe.

Są one inaczej rozmieszczone jak w moim interfejsie firmy OBD kkl line małotego są inne kolory i jest ich cztery czarny, czerwony,zielony i żółty.

jak kombinuje z pobpinaniem to kontrolki w samochodzie szaleją

Może mam zły interface może ktoś mjał już takie problemy za wszelkie rady z góry DZiekiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze skasuj jeden z tematów (bo napisałeś dwa)

a po drugie... chyba nie używasz Visty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrzuca port ok status 5 modem

Chyba coś źle czytałeś. Zmień port na 1-4

Kabelków nie przekładaj bo jeszcze upalisz kabel albo coś w aucie[br]Dopisany: 13 Wrzesień 2008, 09:49_________________________________________________

po pierwsze skasuj jeden z tematów (bo napisałeś dwa)

Napisał trzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli fizycznie czegoś nie upaliłeś to praktycznie nie ma bata, musi chodzić.

Poczytaj dokładnie forum, było dużo o kłopotach z połączeniem i rozwiązaniach problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką instrukcję i działa :) może ci pomoże ( czasami trzeba zmniejszyć prędkość portu ):

Instrukcja instalacji interface’ów USB:

POTRZEBNE METERIAŁY I PROGRAMY ZNAJDUJĄ SIĘ PLYCIE

DODATKOWE MATERIALY TAKIE JAK:

VAG COM 311

VAG COM 409

POLSKA INSTRUKCJE OBSŁUGI VAG-COM 704

POPULARNE PROCEDURY DIAGNOSTYCZNE

Prosimy zainstalować program Vag-Com

POLECANE:

VAG COM PL

VAG COM 311

W PRZYPADKU VAG COM PL WYSTARCZY GO SKOPIOWAC NA DYSK

Po instalacji prosimy podłączyć interfejs do komputera.

Do samochodu w tej chwili nie trzeba podłączać. Pojawi się komunikat:

Znaleziono nowy sprzęt. Ustawiamy, aby komputer zainstalował sterowniki z płyty.

Pobieramy sterowniki z PLYTY ("driverusb.rar") i wypakowujemy je do folderu vag-com

System WINDOWS zainstalował sterowniki w:

Panel sterowania/system/sprzęt/menadżer urządzeń

-kontrolerach USB – USB Serial Converter

-w portach COM i LPT – USB Serial Port

Teraz należy do tych portów i kontrolerów zainstalować sterowniki (driverusb.rar)

wypakowane do folderu VAG COM. Należy wybrać:

Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji (zaawansowane).

Zaznaczyć: Wyszukaj najlepszy sterownik w tych lokalizacjach i zaznaczyć:

Uwzględnij tę lokalizację w wyszukiwaniu.

Teraz należy kliknąć Przeglądaj i wskazać lokalizację folderu Vag-Com.

Ostrzeżenie od firmy Microsoft – wybrać: "Mimo to kontynuuj".

Po instalacji sprawdzamy, jaki port przypisał komputer

(NALEŻY TO SPRAWDZAĆ PRZY KAŻDYM PODLACZENIU INTERFEJSU DO KOMPUTERA), sprawdzamy to w:

panel sterowania/system/sprzęt/menadżer urządzeń

w portach COM i LPT – USB Serial Port

jeżeli będzie to inny numer niż 1,2,3 lub 4 należy to zmienić, na jeden z wymienionych

Podłączamy interfejs do samochodu i następnie włączamy zapłon, następnie należy uruchomić

program Vag-Com i wybrać: Options, tam zaznaczyć port, który został wcześniej ustawiony

(1,2,3,4) i wcisnąć Test.

NAJCZESTSZE PRZYCZYNY NIE WYKRYCIA INTEREFEJSU PRZEZ KOMPUTER:

BRAK AKUTUALIZACJI STEROWNIKOW

NIE POPRAWNE USTAWIENIE PORTU COM

NIE PODLACZENIE INTERFESJU DO SAMOCHODU PRZY TESCIE

Pozdrawiam

darrp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj bylem na podpięciu i tez mam ten problem nie łaczy i w dodatku informuje że linia

diagnostyczna ma zwarcie tez mam 5 kabelków zielony,niebieskoczarny,czerwony i dwa brązowe .

to było piąte podpięcie chyba będę musiał oddać do elektryka jak znacie kogos to prosze o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejściuwka USB -com była uszkodzona iuż działa ale niewiem jak aktywować vaga bo niema tam seriala a na stronce ros tech chcą seriala może ktoś wie jak to zrobić

Pewnie, trzeba kupić soft wraz z kablem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam już kabel i wykryw interface teraz jest problem bo wyrzuca [too many comunication....] coś takiego i chyba wciąż coś nie tak bo zmieniałem ustawienia porty itp. i nic może zna ktoś lekarstwo ...........???????????[br]Dopisany: 02 Październik 2008, 22:45_________________________________________________łącze sie z face robie scan test ale bez dwuch pierwszych opci łącze sie bez problemu z radiem alarmem

ale jak prubuje sie dobrać do silnika to wyskakuje komunikat too many comunication error to continue ,próbowałem zmieniac predkość porty niewiem jeszcze bede kombinował ale może ktoś mial podobne problemy pomocy dziekujeee///

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam viste ale vag działa tylko niektóre czyli te co mi trzeba [silnik] nie działa

co do tamtego linka to wiem że trzeba uruchomić w trybie zgodności i uruchamia sie ok robie test .port ok vag aktywowany tylko przy tescie engine pojawia sie comunikat too many comunikation errors to continue

jak ktoś wie jak pomuc prosze pisac DziEki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kablu ''polski vag'' na viscie 32 bitowej z sp1 działa i polski 4.9 i vag 311,2 zakupiłem teraz kabelek kkl viaken ale z nim sa jakies problemy na teście ok wyrywa ale podczas łaczenia sie np. z silnikiem nie łączy sie

jak dojde o co chodzi to dam znać

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem ze złączem diagnostycznym usunięty.miałem zwarcie na radiu "symfonik" naprawili w auto elektronika czeladż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...