Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Przy ostatniej wymianie robiłem, ok 7k temu,

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

  • Odpowiedzi 2,7 tys.
  • Wyświetleń 750,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
31 minut temu, mniek991 napisał:

Przy ostatniej wymianie robiłem, ok 7k temu,

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka
 

Jakies slyszalne efekty po ceratecu sa ??

Opublikowano

Poczekam jeszcze jakieś 2 dni i wtedy porównam, niech się wszystko ładnie ułoży i zobaczymy,

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
9 minut temu, mniek991 napisał:

Poczekam jeszcze jakieś 2 dni i wtedy porównam, niech się wszystko ładnie ułoży i zobaczymy,

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka
 

Oki.daj znac

Opublikowano

Przed chwilą byłem sprawdzić stan oleju, po odpaleniu jak by ciszej startował,

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
1 minutę temu, mniek991 napisał:

Przed chwilą byłem sprawdzić stan oleju, po odpaleniu jak by ciszej startował,

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka
 

A po plukance tak samo chodzi motor czy cos go wyciszylo ??jaki przebieg ??

Opublikowano

W sumie nie zauważyłem żadnej różnicy w pracy silnika, lecz sporo syfu wyleciało po 1, po 2 już było elegancko, przebieg obecnie 221k. Zastanawiałem się nad zakupem oleju LM synthol ale kosztował 200 PLN więc wybrałem motula + Createc. Myślę że będzie równie dobrze

Dodam że wcześniej jeździł na castrolu więc z racji tego plukanka

 

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Opublikowano
1 minutę temu, mniek991 napisał:

W sumie nie zauważyłem żadnej różnicy w pracy silnika, lecz sporo syfu wyleciało po 1, po 2 już było elegancko, przebieg obecnie 221k. Zastanawiałem się nad zakupem oleju LM synthol ale kosztował 200 PLN więc wybrałem motula + Createc. Myślę że będzie równie dobrze

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka
 

Ja wlasnie zakupilem olej LM synthoil top tech 5w40 u chlopakow na forum 195zl 5l i filtry knecht (olej, powietrze)73zl.

Opublikowano

Ciekawe jak wypada jakościowo Sędziszów?

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Nie wiem czemu ale po wymianie oleju + ceratec auto dostało kopa, turbo jak by lepiej pracuje, może ten ceratec trochę turbo uszczelnienia?! Jak sądzicie?

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Prędzej efekt placebo. Ceratec może redukować tarcie i co najwyżej uwierzę w cichszą pracę silnika i lżejszy zimny start.

Opublikowano

Hehe możliwe, co do pracy to jest ciszej przy starcie

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
10 minut temu, mniek991 napisał:

Nie wiem czemu ale po wymianie oleju + ceratec auto dostało kopa, turbo jak by lepiej pracuje, może ten ceratec trochę turbo uszczelnienia?! Jak sądzicie?

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka
 

Uszczelnic to raczej napewno nie uszczelni,ceratec redukuje tarcie podzespolow silnika

Opublikowano

Ważne aby robil dobrze silnikowi [emoji3]

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano
4 godziny temu, przem8 napisał:

Prędzej efekt placebo. Ceratec może redukować tarcie i co najwyżej uwierzę w cichszą pracę silnika i lżejszy zimny start.

Radzę przed użyciem dokonać odpowiednich pomiarów i porównać je po pewnym czasie, czy jest poprawa.

Wielokrotnie ten produkt poprawił kompresję w cylindrach.

Powinny być z tego filmy w internecie.

Opublikowano

Nie mam gdzie sprawdzić a szkoda w sumie ze tego nie zrobilem

Wysłane z mojego F3111 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Przed zastosowaniem każdej chemii: płukanki, dodatki oraz oleje warto pomierzyć.

Przed zmianą oleju na inny również robię takie pomiary.

Oczywiście wiąże się to z dodatkowo poświęconym czasem, którego teraz wszystkim brakuje.

Edytowane przez KINIAM

Opublikowano
W dniu 3.03.2018 o 10:18, tajesi1003 napisał:

Uszczelnic to raczej napewno nie uszczelni,ceratec redukuje tarcie podzespolow silnika

I to jest racja, turbo jest lepiej smarowane generalnie mocy przybywaj.

Opublikowano

Panowie mam zalany silnik takim olejem 

http://www.mobil.pl/Poland-Polish-LCW/carengineoils_products_mobil-super-3000-x1-5w40.aspx

Potrzebuje dolać oleju bo jest niski stan dosyć , i pytanie mam do Was.

Czy dolewać tego mobila czy mogę dolać motula ?

Opublikowano

I czy w ogóle jest sens mieszać ten olej ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.