Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak sygnału włączonych świateł


luki105

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż mam mały problem ponieważ od pewnego czasu przestał działać sygnał włączonych świateł przy otwartych dzwiach oraz sygnał błędu na FISie.dodam ze skanowanie VAGiem nie pokazało żadnych błędów.

Może ktoś z forumowiczów miał z czymś takim do czynienia.

Z góry dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuję na FIS'ie otwarcie drzwi?

Oświetlenie wnętrza działa prawidłowo?

Otwierają/zamykają się szyby z kluczyka?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne padł brzęczyk w zegarach. Poszukaj dobrze na forum, bo to było omawiane już chyba setki razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w audi ale w toyocie brzeczyk mial swoj bezpiecznik.wystarczylo go wyjac i irytujacy dzwiek znikł,nawet przy odpietych pasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz kolego temat odnośnie brzęczyka

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/76152-all-b6-sygnal-dzwiekowy-piszczek/?hl=%20dzwiek%20%20licznika

Mnie też czeka wymiana, ale jakoś boję się gmerać przy liczniku...

Edytowane przez holker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem to tak: Po wyciągnięciu licznika otwarłem tył i widać tam mały głośniczek w obudowie. Oczywiście nie miałem takiego samego więc do głośniczka przylutowałem dwa przewody + i – ok.30cm. Do przewodów podłączyłem podobnej wielkości głośniczek z zabawki dziecinnej. Zadziałało, przewód zwinąłem i przykleiłem taśmą do pleców licznika. Jakby znowu padł to nie trzeba wyciągać znowu licznika tylko mamy wszystko pod ręką jak zdejmiemy boczek od bezpieczników. Już ponad rok działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki,ale tez boje sie grzebać przy liczniku.

Ale jak trzeba to trzeba tylko musze znaleść jakiś glosniczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz widziałem tutaj na forum jak ktoś sprzedawał taki głośnik oryginalny i jeszcze kiedyś było na allegro lub olx :)

Ale jak coś to ja będę szukał jakiejś alternatywy do oryginału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obawy przed wymianą tego brzęczyka. Ja jak wymieniałem to też nigdy wcześniej nie wyjmowałem zegarów, ani ich nie rozbierałem. Z pomocą przyszło forum i wszystko poszło jak z płatka :) Wyjęcie i otworzenie licznika trwało może z 5 minut. Przekonacie się jakie to wszystko jest proste.

Raz widziałem tutaj na forum jak ktoś sprzedawał taki głośnik oryginalny i jeszcze kiedyś było na allegro lub olx :)

Ale jak coś to ja będę szukał jakiejś alternatywy do oryginału

Kolega wyżej wziął z dziecięcej zabawki. Ja głośniczek wyjąłem z bardzo starego telefonu, który znalazłem na strychu. Zawsze jak chcesz to możesz kupić jakiś w sklepie za grosze. Nie ma co się w oryginały bawić :P

Edytowane przez Mat.Rynio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori uszkodzony został na miejscu, a do jego + i- podlutowałem zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjęcie i rozkręcenie nie będzie sprawiać mi problemu - gorzej z wylutowaniem starego głośnika i wlutowaniem nowego, bo wtedy już jest bliski kontakt z płytką, a tego się obawiam :decayed:

Chyba, że w grę wchodzi przylutowanie kabelków od nowego głośnika do nóżek starego bez wyjmowania starego - do takiego czegoś bym się zabrał :)

Czy jak przy podłączeniu pomylę + z - to może się coś stać?

Kusicie tą wymianą :grin:

Edytowane przez holker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega jacek, ja również zostawiłem stary na swoim miejscu i podlutowałem zamiennik, przykleiłem klejem i gicior. W tym przypadku podłączenie + i - chyba nie ma znaczenia. Lutowaniem zajął się znajomy i przylutował je jak leci. Wszystko działa. Ktoś kiedyś na forum też pisał, że nie patrzył czy tu ma być plus czy minus i działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pomyślisz + z - to nic się nie stanie. To jest tak jak kolumna w wierzy. Jak zmienisz to też będzie grała. Może mieć znaczenie gdybyś dawał brzęczyk elektroniczny.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie przykleiliście nowy głośnik? Bo w sumie jakiś magnes tam jest i zastanawiam się żeby to tak zrobić żeby nie zakłócał nic w pracy licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz go przyłapać do metalowej konstrukcji, tej nad bezpiecznikami. W b5 miałem w liczniku i zakłóceń nie było, w b6 mam za licznikiem i też jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wielkie. Jutro akurat jadę do rodziny gdzie jest małe dziecko, więc wujek zabierze dziecku głośniczek z zabawki :grin:


Znalazłem parametry oryginalnego głośnika - są pod linkiem https://www.buerklin.com/default.asp?kwd=Miniature-speakers-type-Digisound-FE36100PCW-FR3MG3-HT&event=ShowDvNr%28M647300%29&l=e

Głośniczek, który mam ma parametry 8 om i 0,25W. Nie znam się i powiedzcie mi czy ten dużo niższy opór nie narobi szkód w liczniku?

Jak się mają te parametry do oryginalnego głośnika? Będzie grał ciszej? Głośniej?

Nie znam się na elektronice i stąd te pytania.

Edytowane przez holker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2014 o 19:16, luki105 napisał:

Witam.

Otóż mam mały problem ponieważ od pewnego czasu przestał działać sygnał włączonych świateł przy otwartych dzwiach oraz sygnał błędu na FISie.dodam ze skanowanie VAGiem nie pokazało żadnych błędów.

Może ktoś z forumowiczów miał z czymś takim do czynienia.

Z góry dzieki za pomoc.

no i udało sie z tym brzęczykiem wszystko działa ale nie jest to tak łatwo jak piszecie ,zwykły laik może tylko narobić sobie kłopotow i przyjdzie mu wymienic cały licznik, po pierwsze bardzo ciężko wyjąc sam moduł licznika pomimo odręcenia srub co prawda tylko dwie ale to dopiero początek .Trzeba sie nagimnastykować  bez porysowania całośći niema szans no ale w koncu wyszedł .Nastepnie rozebranie moze mniejszy problem ale wylutownie to juz większy styki  odrazu nie trzymają lutu na płytce nie mówiąc już o wycięciu starego głosnika inaczej sie nieda i niedaj boze przy ponownym wlutowniu grybych styków na płyce uszkodzić następne śćieżki które są tuż obok i licznik do wyżucenia trzeba bardzo ostroznie to robić .Tak więc osobiśćie jak ktoś niema doświadczenia radzę sie nie brać za to ,jeszcze przy wyciąganiu pękł plastik tuż koło zegara dobrze że się zegar nie uszkodził ,tak ciężko było wydłubć całość z deski rozdzielczej .W sumie udało sie wszystko gra trzy godziny pracy non stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...