Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciśnienie w oponach 245/40 r18


Audi sline

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka! Mam pytanko, jakie będzie prawidłowe ciśnienie w oponach w/w . Własnie przyjechałem z trasy 800 km wszystko ok, nie trze nie puka. Tylko na zewnętrznej stronie opony mam chćby taki "pasek " z tarcia. To jest wina za niskiego ciśnienia w oponach. Niestety na wlepce z auta nie posiadam danych na temat rozmiaru '18 , stąd moje pytanie. Dziękuję za pomoc. Aha no i najcześciej jeździ auto bez obciązenia w dwie osoby. Lecz bardzo bym prosilb o te wartości bez jak i z bagażem. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cisnienie chyba jak wszedzie od 2 bary z groszem z przodu. moze zbieznosc masz spierdzielona,dlatego gryzie ci oponke.a na ilu oponkach masz ten pasek?

Edytowane przez quadral20004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko robione. Kola wywazane na osi. Byly na diagnostyce, woec geometria ok. Przyznam ,ze mieszkam w austryjackich gorach no i troche poszedlem po zakretach wiec szerokosc ich mogła o sobie dać znać.... Ale problem mam taki ,że w normalnych wersjach byly w wlepce tylko do'17 a np. W wersji dtm , z której mam felunek miały już do '18...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko robione. Kola wywazane na osi. Byly na diagnostyce, woec geometria ok. Przyznam ,ze mieszkam w austryjackich gorach no i troche poszedlem po zakretach wiec szerokosc ich mogła o sobie dać znać.... Ale problem mam taki ,że w normalnych wersjach byly w wlepce tylko do'17 a np. W wersji dtm , z której mam felunek miały już do '18...

Witaj,

Zdaje się, że masz zbyt szerokie opony w swoim a4 b7.

Poza tym nic nie napisałeś o szerokości felgi i odsadzeniu ET.

Zalecany przez Audi rozmiar szerokości opony do felgi 18 w A4 B7 to 235/40/18.

ET przy np. 8 calowej feldze powinno być do ok. 35.

Przy takich parametrach koła nic nie ma prawa przycierać.

Ciśnienie zależy od obciążenia auta.

Przy 2 pasażerach + bagaż 2,3 bara jest ok...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja zapomnialem, et felgi mam 43. Ale tak jak mówie, nic nie trze ani obciera. Wiem, że w b7 były do 235... No ale wydałem już dużo euro na te opony, wiec na nich pojezdze. Dlatego zalezało mi na dokładych danych o ciśnieniu ! Dzięki. Pytanie , czy biorąc wartosci z b8 , w ktorych sa uwzglednione opony 245 ,będzie prawidlowy? Gdyz w b8 podane ciśnienie to 2.5 bar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja zapomnialem, et felgi mam 43. Ale tak jak mówie, nic nie trze ani obciera. Wiem, że w b7 były do 235... No ale wydałem już dużo euro na te opony, wiec na nich pojezdze. Dlatego zalezało mi na dokładych danych o ciśnieniu ! Dzięki. Pytanie , czy biorąc wartosci z b8 , w ktorych sa uwzglednione opony 245 ,będzie prawidlowy? Gdyz w b8 podane ciśnienie to 2.5 bar

Hey!

Nie sugeruj się wartościami ciśnienia opon z b8 !.

Wartości te zależą od obciążenia na osi auta.

Biorąc pod uwagę różnicę mas różnych wersji silnikowych i napędowych w b7 i b8 nie możesz dowolnie przenosić tych wartości.

Stosuj się do ciśnienia zalecanego dla nisko-profilowych opon 18 calowych w b7,

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje trochę kotleta , ponieważ kupiłem właśnie aluski 18 opony 245 \40 i też mam b7 ,pytanie moje czy nie będzie opcierać ? czy nie będzie problemu żadnego ? oponki mam około 5,5mm więc szkoda jeszcze dokupywać nowe, docelowo oczywiśćie w przyszłym sezonie 235\40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez podania ET i szerokości felg nikt tego nie wywróży. Może głupio to napisze ale skoro juz kupiłeś to co za różnica ... w sumie to zakładaj na auto i sprawdz i będzie wszystko jasne. W razie czego można dystanse zastosowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ten model alusów http://allegro.pl/felgi-audi-a4-b6-b7-5x112-8jx18h2-et43-vici-poznan-i4523919182.html

dwie to 245/40 a druga para to 255/40 , nie moge narazie założyć , będe miał dostęp do auta dopiero pod koniec przyszłego tygodnia, dlatego kolego pytam, jeździły w A6 C6 ,tam bezproblemowo pasowały , ale w A4 właśnie niewiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z pierwszego postu maił prawie identyczne paramerty i napisał ze nic nie tarło wiec raczej powinno byc ok choc te dwie opony 255/40 są mega szerokie moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to


Kolega z pierwszego postu maił prawie identyczne paramerty i napisał ze nic nie tarło wiec raczej powinno byc ok choc te dwie opony 255/40 są mega szerokie moim zdaniem.

rzeczywiście są mega szerokie, palanuje dać je narazie na tył, a docelowo kupię 235/40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Nie zakładając nowego tematu. Czy odpowiednikiem 235/40 jest 215/45? Mam na tyle 235 a na przód chce dać 215 bo na 225 i 235 opona nie schowa mi się w błotnik przy glebie (ok -45 może -50). Felgi maja ET35 i jest problem z przodu. Tylko jak 215/45 będzie wyglądać na kole 8j względem tyłu gdzie jest 235/40 :facepalm: Z przodu naciąg a z tyłu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu kupilem niedawno a4 b7 i sa alufelgi 18 bardzo ładne ale nie chce zakłądac niskiego profilu i niewiem jakie opony zakupic zeby był jak najwyzszy profil i najmniej szeroka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile szerokości mają Twoje felgi? Jeśli masz tak jak ja 8j to przy 215 będziesz miał naciąg i rant na wierzchu. U mnie rant zakrył się jak trzeba dopiero przy 235 i taka powinna być według tabeli szerokość opony do 8j. Przez chwilę miałem 225/40 i już rant wystawał. Do tego dla mnie to za niski profil i na dziurach było strasznie.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakie najlepsze do felg 18 zeby nie byly za niskie

Witaj,

Za niskie opony to rzecz względna. Dla jednego 55 jest niski profil dla innego 30.

Ale do rzeczy jeśli już koniecznie chcesz coś węższego na 18 to zdaje się producent zaleca do B7 min. 225/40/18

Przy 17 najwęższa zalecana guma to 205/50/17, takie mam zimówki i jeżdzi się b. komfortowo,

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...