Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Szara myszka powoli rezana - RNS-E, RS6, 1BA -> 1BE, ambiente a'la a6 c6, bix B8, pakiet s4


kaman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów! :hi:
Na wstępnie chciałbym podziękować użytkownikowi audiaudi bo gdyby nie on to pewnie nadal szukałbym A4-ki :) Ale przejdźmy do tego co najważniejsze...

  • Rok produkcji: 2002
  • Kolor - dolphin gray pearl - szara perła
  • 6 - biegów, AVF
  • 8 poduszek powietrznych
  • ABS, ESP
  • Immobiliser
  • Halogeny
  • Centralny zamek
  • Klimatyzacja dwustrefowa
  • 4 X elektryczne szyby
  • Czujniki parkowania tył
  • Lodówka w schowku
  • Tempomat
  • Rolety w tylnych drzwiach
  • Dzielona tylna kanapa, blokowana na kluczyk
  • Audi Sound System ( 10 glośnikow z głośnikiem basowym i wzmacniaczem) z radiem CD Concert II
  • Pakiet komfort domykanie szyb z kluczyka
  • Elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka
  • Skórzana kierownica, lewarek biegów, dźwignia hamulca ręcznego
  • Jasne (odcień podchodzący pod szary) podgrzewane i skórzane fotele z pompowaniem lędźwi
  • Podłokietniki skórzane - przód i tył
  • Pakiet chrom: chromowane listwy szyb i relingi
  • Pakiet schowek: siatki w oparciach foteli, schowki pod fotelami, mc donald w tylnym podłokietniku, schowek pasażera z lodówka na zamek
  • Pełen pakiet światło - oświetlenie kratek nawiewu, podświetlenie podłokietnika, oświetlenie nóg, oświetlenie kabiny: dwie diody skierowane na lewarek biegów, oświetlenie przestrzeni nóg, podświetlenie klamek wewnętrznych, czerwone lampki ostrzegawcze w boczkach drzwi i podświetlenie nóg przy wysiadaniu
  • 5 X 16 calowe felgi aluminiowe z oponami 16 calowymi 205/55/16 (zimówki :facepalm:)
  • Dwa kluczyki plus serwisowy
  • Pełna dokumentacja

Samochód kupiony w Niemczech, jest u mnie od 3 sierpnia br i jestem jego pierwszym właścicielem w Polsce. Aktualnie wszystkie sprawy związane z rejestracją są za mną także mogłem zająć się tematem :naughty:

Plany:

  • Moduł DRL świateł długich (30%) do jazdy dziennej - zrobione (10.09.2014)
  • Manetka z przełącznikiem do FIS-u + rozkodowanie - zrobione (13.09.2014)
  • Lusterko fotochrom pod automatyczne światła, CLH - zrobione (19.09.2014)
  • Grill przód z S4 - zrobione (16.10.2014)
  • Ambiente a'la A6 C6 - zrobione (22.10.2014)
  • RNS-E - ze względu na cenę bardziej marzenie niż plan :grin: Ale kto wie, na pewno nie szybciej niż w czerwcu/lipcu 2015r - zrobione (22.11.2014) :grin:
  • Kierownica multi B7 - zrobione (12.02.2015)
  • Wycieraczki przód aero - zrobione (07.03.2015)
  • Nowe felgi z letnimi oponami - plan do wykonania po zimie. Ciągle się zastanawiam nad rozmiarem felgi także temat do przedyskutowania :D - zrobione (20.03.2015)
  • Wycieraczka tył Q5 - zrobione (10.04.2015)
  • Ramki klubowe - zrobione (10.04.2015)
  • Nowy rozrząd, wymienione wszystkie filtry i oleje (zrobione 23.04.2015)
  • Moduł Bluetooth z funkcją SDS - zrobione (17.05.2015)
  • Gałka zmiany biegów pikowana + czarny mieszek - zrobione (26.06.2015)
  • Diodowe podświetlenie wnętrza - zrobione (29.06.2015)
  • Czarna pikowana nakładka ręcznego - zrobione (16.07.2015)
  • Wymiana zawieszenia na ori 1BE - zrobione (24.07.2015)
  • Montaż spryskiwaczy przednich mgiełkowych - zrobione (14.08.2015)
  • Diodowe podświetlenie tablicy rejestracyjnej - zrobione (28.08.2015)
  • Bixenon na soczewce z B8 2015 rok :kox: - zrobione (07.10.2015)
  • Listwy s-line albo s4 - zrobione (15.04.2016)
  • Oklejone halogeny folią typu kameleon :kox:
  • Podmiana talerzyków przednich sprężyn na a4 b5 - zrobione (06.08.2016)
  • Samopoziomowanie - zrobione (06-09.08.2016)
  • Przód s4 + spryskiwacze + czujniki parkowania - już jest, zostało pomalować - zrobione (15.10.2016) :kox:
  • Kolorowy FIS - zrobione (29.10.2016)
  • Kubek chrom podświetlany + przyciski PDC i EPS w chromie - zrobione (23.01.2017)
  • Blendy lusterek z A6 - zrobione (12.04.2017)
  • Automatyczna klapa - zrobione (14.06.2017)
  • Ori lotka - zrobione (24.07.2017)
  • Wkłady lusterek - asferyczne i podgrzewane (21.09.2017)
  • Podwójny wydech (przekładka z 2.5 tdi) - zrobione (23.02.2018)
  • Tylny zderzak na gładko + wspawana dokładna z B7 + końcówki Buzzer 90 - zrobione (04.05.2019)
  • Isofix - zrobione (20.03.2018)
  • El-wire czerwony + zmiana podświetlenia klamki na biało - zrobione (23.04.2020)

Oprócz najważniejszych rzeczy pojawiły się nowe, gumowe dywaniki. Jasny welur szybko się brudził przez co strasznie mnie to denerwowało dlatego też pojawiły się gumowce.
Został położony wosk Harly Wax - puszka 400g. Swoją drogą polecam, bardzo fajny wosk i powinien wystarczyć na 5 lat :grin:
Zestaw do skóry - Colourlock Soft. W zestawie oprócz szczoteczki i mikrofibry znajdował się środek czyszczący Soft clean w butelce z aplikatorem piany 200 ml i preparat konserwujący Leder Versiegelung 150 ml. Fotele od razu wyglądają lepiej :naughty:

Aktualny wygląd:

DSC_2999.jpg

DSC_2992.jpg



Zdjęcia z przebiegu prac:
IMGP3912.jpg

IMGP3913.jpg

IMGP3914.jpg

IMGP3915.jpg

IMGP3916.jpg

IMGP3917.jpg

IMGP3918.jpg

IMGP3920.jpg

IMGP3922.jpg

IMGP3927.jpg

IMGP3929.jpg

IMGP3931.jpg

IMGP3930.jpg


Aktualizacja 22.11.2014r:
IMGP5078.jpg

IMGP5247.jpg

IMGP5253.jpg

IMGP6782.jpg



Podświetlenie dekorów:

 

 


Aktualizacja 12.02.2015r - kierownica multi:
IMGP7708.jpg

IMGP7715.jpg


Aktualizacja 05.03.2015r - grafitowe felgi Ronal RS6 + ramiona z piórkami aero:
IMG_0185.jpg

IMG_0193.jpg

 

 

Aktualizacja 10.04.2015r - wycieraczka Q5 i ramki klubowe :kox::

Full_Size_Render_1.jpg

Full_Size_Render_2.jpg

 

Aktualizacja - czarny pikowany ręczny + czarny mieszek i pikowana gałka + podświetlenie wnętrza ledami:

DSC_6710.jpg

DSC_6717.jpg

 

Aktualizacja - wymiana zawieszenie z 1BA na 1BE

1BA z A4 B6 (2002 rok):
Przód: kategoria wagowa 10 - 68,5cm
Tył: kategoria wagowa 10 - 66,5cm

1BE z A4 B7 (2007 rok):
Przód: kategoria wagowa 8 - 67cm
Tył: kategoria wagowa 10 - 64,5cm
DSC_7799.jpg

 

Aktualne zdjęcia (29.07.2015r)

DSC_9004.jpg

DSC_9005.jpg

DSC_9015.jpg

DSC_9018.jpg

 

Aktualizacja 07.10.2014r - Bix na soczewce B8 z 2015 roku :kox::

IMG_1384.jpg

IMG_1386.jpg

 

Aktualizacja 14.05.2016r - ori listwy s-line w kolorze nadwozia :kox:

IMG_2486.jpg

 

Aktualizacja 02.07.2016r - folia typu kameleon na halogenach

IMG_2649.jpg

IMG_2653.jpg

IMG_2655.jpg

 

Aktualizacja 15.10.2016r - przód z s4 :kox:

IMG_2973.jpg

IMG_2975.jpg

 

Aktualizacja 29.10.2016r - kolorowy FIS

DSC_9192.jpg

 

Pojawiły się elementy chromowane w samochodzie :kox: Powoli kompletuje graty do montażu PDC (23.01.2017 )

IMG_3268.jpg

 

Aktualizacja 12.04.2017 r. - blendy lusterek z A6 :kox:

DSC_0908.jpg 

 

Aktualizacja 24.07.2017 r. - ori lotka

DSC_2997.jpg

DSC_3001.jpg

 

Aktualizacja 23.02.2018 r. - podwójny wydech

IMG_4394.jpg

 

Aktualizacja 26.05.2018 r. - zderzak na gładko + wspawana dokładka z B7 + końcówki Buzzer 90

DSC-0566.jpg

 

Aktualizacja 23.04.2020 r. - El-wire czerwony + białe podświetlenie klamki

DSC-0322.jpg

Edytowane przez kaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne autko :wink: co do grilla s4 w zwykły zderzak albo dotniesz zderzak do całego grilla albo sama kratke s4 do ramki zwykłego zderzaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poducha strzeliła i nie ktoś nie mógł znaleźć w kolor lub kierownica obszyta. Strzelałbym w pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe obydwaj znawcy jestescie widzieliscie taki kolor kierownicy w a4 b6? jezeli tak to jaki to jest kolor? jaka ma nazwe w palecie Audi?

jak poduszka jest w kolorze swing i galka zmiany biegow to znaczy ze poducha strzelila? no no znawcy czekam na odpowiedz hehe to auto ma w 100% ori lakier i kupujacy sobie to sprawdzil jak i jego mechanik, wiec swoje bzdury zostawcie dla siebie, bo jeszcze ktos to przeczyta i wam uwierzy, z reszta niech się wypowie autor watku

Edytowane przez selekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe obydwaj znawcy jestescie widzieliscie taki kolor kierownicy w a4 b6? jezeli tak to jaki to jest kolor? jaka ma nazwe w palecie Audi?

jak poduszka jest w kolorze swing i galka zmiany biegow to znaczy ze poducha strzelila? no no znawcy czekam na odpowiedz hehe to auto ma w 100% ori lakier i kupujacy sobie to sprawdzil jak i jego mechanik, wiec swoje bzdury zostawcie dla siebie, bo jeszcze ktos to przeczyta i wam uwierzy, z reszta niech się wypowie autor watku

Czy nie tak to powinno wyglądać ?

aksWGNr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tyle chodzi tu o sama kierownice bo widac ze obszyta co o poduszke ze bylby to raczej zblizony kolor bo dwukolorowych kierownic raczej nie było w b6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka z twojego zdjecia to swing i taka sama jest w aucie, kierownica jest zrobiona w kolor foteli i nie było takiego koloru w oryginale, przed wchodzeniem w brudnych butach w czyjś temat warto miec pojęcie, a nie klepać głupoty o jakiejś wystrzelonej poduszce ( nie chodzi tu o Ciebie mycha1236)

Edytowane przez selekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tak jest to ok , mysle ze wszyscy tak twierdza poniewaz na zdjeciu z tej perspektywy wyglada jakby byla sporo ciemniejsza od kierownicy a to juz nie jest normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko od zdjecia zalezy mam gdzieś takie z tego auta, ze swing wyszedł oliwkowy i nijak sie ma do tego co wkleiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka nie była wystrzelona, na zdjęciu kolor kierownicy jest trochę przekłamany dlatego tak to wygląda :) Swoją drogą kierownicę z chęcią bym zmienił albo starą obszył na jakiś ciemny kolor. Muszę sprawę jeszcze przemyśleć.

Moduł DRL świateł długich zamówiony :naughty:

EDIT:

Chyba znalazłem felgi do swojego samochodu :grin:

:facepalm:

10.09.2014r.
Dopiero dzisiaj miałem więcej czasu żeby podłubać przy samochodzie, także zająłem się modułem DRL który leżał u mnie w domu przez tydzień :banan: Obawiałem się, że nie dam rady, ale jakoś poszło :) Parę przewodów musiałem przedłużyć bo nie chciałem ciągnąć ich przodem (co by nie przeszkadzały jak będę wymieniać np rozrząd) ani nie chciałem aby były gdzieś na wierzchu. I tak moduł wylądował tam gdzie planowałem go zamontować:

IMGP4692.jpg

Natomiast kable do akumulatory i lewej lampy (patrząc stojąc przed maską) zostały puszczone pod uszczelką z prawej strony, a następnie pod plastikową osłoną podszybia. Natomiast kabel do lewej lampy pod lewą uszczelką :decayed:

IMGP4693.jpg

Kable polutowane, zaklejone taśmą izolacyjną i zaraz po odpaleniu silnika (no dobra, po 5 sekundach bo mniej więcej tyle trwa załadowanie modułu) pojawił się taki oto efekt:

IMGP4694_1.jpg

Światła długie uruchamiają się na 30% mocy czyli tak jak planowałem :hi:

Szybkie sprawdzenie czy światła - odpowiednio - postojowe i dzienne działają:

IMGP4696.jpg

IMGP4697.jpg

O dziwo wszystko działa i obeszło się bez poprawek :banan:

Następnym krokiem będzie wymiana manetki z przełącznikiem do FIS-u + rozkodowanie. Jestem umówiony już z jednym użytkownikiem z forum który ma odłożoną dla mnie manetkę, pomoże mi ją założyć i przy okazji rozkoduje FIS. Ale to dopiero 15-stego bądź 16-stego bo od jutra ponownie jestem zawalony pracą :huh:

13.09.2014r.

Dzisiaj odwiedziłem biggman'a i jego świetną czarnulkę. Trzeba przyznać, że samochód robi wrażenie :hi: Przez niego strasznie nakręciłem się na RNS-E i kierownicę multi... No ale mniejsza, odwiedziłem go nie tylko w celu zobaczenia A4-ki - Karol założył mi manetkę z przełącznikiem do FIS-u i przy okazji rozkodował FIS. Zdecydowanie polecam robić interesy z tym użytkownikiem :thumbup1:

IMGP4787.jpg

IMGP4789.jpg

IMGP4790.jpg

Nie patrzcie na godzinę i datę, zapomniałem przestawić przed zrobieniem zdjęcia :grin:

Niestety po powrocie do domu okazało się, że moduł DRL nie działa. Sprawdziłem przewody i wszystko jest OK. Po rozmowie ze sprzedawcą okazało się, że dostał on wadliwą serię (dokładnie 100 sztuk modułu) które po nagrzaniu po prostu padały. W poniedziałek mam mu odesłać stary moduł, a on przyśle mi nowy, dodatkowo w ramach rekompensaty przedłuży okres gwarancyjny na dodatkowy rok ;)

Edytowane przez kokonekus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre zmiany, pełnego fis jej brakowało, przebieg cos powoli rośnie. :) wymień ta kierę i wrzucaj rns

Edytowane przez selekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RNS-E na razie się nie pojawi bo to za duży wydatek - muszę zainwestować w parę rzeczy nie związanych z motoryzacją :) Zastanawiam się czy na razie nie lepiej zainwestować w BNS :eusathink:

Jeśli chodzi o kierownicę - na razie rozglądam się za jakąś multi w przystępnej cenie. Jak nic ciekawego w przeciągu miesiąca nie znajdę to stara zostanie obszyta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biggman podpowiedział mi właśnie żebym zainwestował najpierw w BNS. Jeszcze tak myślę o RNS-D - nie będzie on lepszym wyborem niż BNS? Zapewne do jednego jak i drugiego będę potrzebować dodatkowych przewodów, ewentualnie jakiś przejściówek?

19.09.2014r.

Znowu odwiedziłem biggman-a i odebrałem od niego lusterko fotochrom pod automatyczne światła, CLH. Zdecydowałem się na jasny kolor ponieważ bardziej pasuje do wnętrza niż lusterko czarne.

IMGP4841.jpg

IMGP4844.jpg

IMGP4846.jpg

Trochę uciekła mi ostrość na ostatnim zdjęciu, ale coś tam widać ;)

Rezygnuję z BNS i RNS-D. Jak już inwestować to tylko i wyłącznie w RNS-E także kierownica musi poczekać :grin:

Przyszedł też z gwarancji moduł DRL - działa jak należy, mam nadzieję, że tym razem dłużej podziała :hi:

Edytowane przez kokonekus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...