Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Szara myszka powoli rezana - RNS-E, RS6, 1BA -> 1BE, ambiente a'la a6 c6, bix B8, pakiet s4


kaman

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero zobaczylem Twoj temat :) piekna zadbana furka obadana na zywo :) mody w dobrym kierunku :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biggman - dzięki wielkie :hi: Przez to, że zobaczyłem Twoją czarnulkę mam coraz większą ochotę grzebać przy swoim samochodzie... A mody na razie skromne, ale niebawem wpadnie coś o wiele lepszego i Ty doskonale wiesz co to będzie :kox:

selekt: Zgadza się, stare lusterko było do wymiany. Miałem już kupione normalne, ale stwierdziłem, że trzeba zainwestować w fotochrom, a że biggman miał takie na zbyciu i do tego szare to wziąłem. Postanowiłem, że najlepiej będzie jak utrzymam jasny kolor w środku. Jedyną rzeczą którą planuję mieć czarną to kierownica, hamulec ręczny i gałka zmiany biegów wraz z tym meszkiem.

Jako, że dzisiaj mam wolne od zdjęć na weselu to postanowiłem parę godzin spędzić przy myciu i woskowaniu samochodu. Efekt? Według mnie jest świetnie, opłacało się ponownie w przeciągu miesiąca położyć wosk :banan:

IMGP4848.jpg

IMGP4853.jpg

IMGP4849.jpg

IMGP4851.jpg

A na koniec przedstawiam Wam mojego pomocnika który ciągle kręcił mi się pod nogami :grin:

IMGP4855.jpg

I DRL który jak widać - działa

IMGP4857.jpg


16.10.2014r

Znalazłem nareszcie grill S4 z emblematem w idealnym stanie za... 280zł + KW :naughty:

IMGP5072.jpg

5 minut pracy i grill wylądował w odpowiednim miejscu:

IMGP5075.jpg

IMGP5076.jpg

IMGP5078.jpg

Zastanawiam się czy nie przemalować ramki chromowanej na czarny mat. Relingi i obwódki szyb zostawiłbym w chromie. Myślicie, że grill w czarnym macie lepiej będzie wyglądać?

Edytowane przez kokonekus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje... Chrom bardziej mi się podoba, mat może zginąć przy tym lakierze.

Jeśli chodzi o dolny - na razie zostaje ten co jest. Po zimie będę rozglądać się za nakładką przedniego zderzaka - s-line, więc wtedy i grill dolny zmienię ;)


21.10.2014r

Parę wymienionych wiadomości z Kamilem (kamelus_) na forum i zacząłem działać przy ambiente a'la A6 C6.

Z samego rana wybrałem się do sklepu po potrzebne materiały:

IMGP5236.jpg

IMGP5238.jpg

Jedynym dostępnym w domu narzędziem do cięcia dekorów była szlifierka kątowa :facepalm: Na szczęście znalazłem cienką tarczę i jakoś poszło (jeszcze przed wyrównywaniem):

IMGP5240.jpg

Później było trzeba zdjąć całe poszycie i podłączyć diody pod oświetlenie klamki. Przez własną głupotę zrąbałem jeden pin z wtyczki i oryginalne podświetlenie klamki przestało działać... Po kolejnych minutach kombinowania stwierdziłem, że nie ma sensu nad tym rozpaczać tylko trzeba składać wszystko w całość bo wybiła 20-sta. Jak zobaczyłem efekt od razu humor mi się poprawił :banan: Na razie podświetlenie jest w jednych drzwiach, jutro zawita w pozostałych, ale jestem pewien jednego - czerwonego podświetlenia klamki nigdzie nie podłączę ;)

IMGP5241.jpg

IMGP5243.jpg

Jeśli chodzi o światło - jest delikatne i w ogóle nie przeszkadza ponieważ świeci bardziej do dołu. Przy okazji ładnie podświetla klamkę i cały uchwyt do zamykania drzwi/przyciski od okien :)

Edytowane przez kokonekus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kox: jak bedziesz w okolicy wpadaj do mnie musze to oblukac. Co tam Ci w podswietleniu klamki sie zrabalo? Wtyczke, czy diode gdzies znajde :) Edytowane przez biggman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kox: jak bedziesz w okolicy wpadaj do mnie musze to oblukac. Co tam Ci w podswietleniu klamki sie zrabalo? Wtyczke, czy diode gdzies znajde :)

OK, będę dzwonić. Możliwe, że pod koniec bieżącego miesiąca pojawię się w Siedlcach ;)

Jeśli chodzi o brakujący pin:

IMGP5254.jpg

O taki jeden skubaniec mi się złamał podczas wyciągania z wtyczki. Reszta pinów (7 sztuk) i 4 wtyczki są całe. Zostawię je na wszelki wypadek gdybym chciał wrócić do podświetlanych na czerwono klamek.

Siemka, ładna sztuka :) Fajnie to wyszło z tym podświetlaniem.

Dzięki! :)

Dzisiaj skończyłem zabawę z podświetleniem. Wyszło świetnie, jestem bardzo zadowolony z efektu :banan:

Wyłączone:

IMGP5244.jpg

Włączone:

IMGP5245.jpg

Podświetlenie przodu:

IMGP5247.jpg

Podświetlenie tyłu:

IMGP5253.jpg

:kox:

EDIT:

Teraz koniecznie muszę wymienić całe podświetlenie wnętrza na ledowe żeby wszystko do siebie pasowało. Tym bardziej mam powód bo chyba żarówka padła w bagażniku - zgasiłem i już się nie zapaliła :P

22.11.2014

(...)

Plany:

  • (...)
  • RNS-E - ze względu na cenę bardziej marzenie niż plan :grin: Ale kto wie, na pewno nie szybciej niż w czerwcu/lipcu 2015r

(...)

No i stało się, odwiedziłem dziś Dominika i jego "Jaskinię zła" :grin:

Wpadł RNS-E z kompletem przejściówek, anteną GPS i mapą z 2014 roku. Dzięki domin, teraz środek wygląda o wiele lepiej :banan:

Panel od klimatyzacji został stary z prostego powodu - nie jest wytarty i mogę na nim ustawić 16*C. Dominik - złota rączka - go przyciął i wyszło idealnie :naughty:

Na szybko dwa zdjęcia samego RNS-E jak i RNS-E + ambiente a'la A6 C6:

IMGP6782.jpg

IMGP6783.jpg

Kolejny mod który musi zawitać to kierownica multi (prawdopodobnie z B7) + moduł Bluetooth + obszycie hamulca ręcznego na czarno i nowa gałka zmiany biegów razem z czarnym meszkiem :)

Edytowane przez kokonekus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna furka i pomału idziesz do przodu aż się serce raduje :decayed: ale jest jeden minus...

wpadłeś po uszy że odwiedziłeś "jaskinie zła" :grin::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to podświetlenie wygląda ;) tylko wg mnie biały kolor trochę nie pasuje do całej czerwonej reszty, chociaż gdybym widział na żywo może zmieniłbym zdanie ;) dużo trzeba przyciąć dekor żeby wsadzić pasek ledów? A RNS super sprawa :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wladi: Coś mi się wydaje, że jeszcze nie raz odwiedzę Dominika :grin:

Fajnie to podświetlenie wygląda ;) tylko wg mnie biały kolor trochę nie pasuje do całej czerwonej reszty, chociaż gdybym widział na żywo może zmieniłbym zdanie ;) dużo trzeba przyciąć dekor żeby wsadzić pasek ledów? A RNS super sprawa :thumbup1:

No właśnie dla mnie czerwonego jest aż za dużo :P Niebawem w pakiecie oświetleniowym zmienię lampi na ledowe żeby odcień pasował do tego podświetlenia ;)

Jeśli chodzi o podcięcie dekorów - później jeden zdejmę i wrzucę parę zdjęć to sam ocenisz czy dużo trzeba przyciąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna furka i pomału idziesz do przodu aż się serce raduje :decayed: ale jest jeden minus...

wpadłeś po uszy że odwiedziłeś "jaskinie zła" :grin::kox:

Wladi podjedz przed swietami ..." jaskiniowca" w akcji zobaczysz :decayed: ale chyba tym razem u mnie bo mowi ze mu palce drętwieją na mrozie :grin:

Edytowane przez Bielun22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i faktycznie za dużo czerwonego ;) Ok ale raczej to tak na oko się przycina, tak?

Ja mam przycięty dekor tylko od dołu, w każdych drzwiach zrobiłem sobie 50cm podświetlenia i tyle mam podcięty dekor ;)

Dekor z tylnych drzwi:

IMGP6791.jpg

IMGP6800.jpg

IMGP6792.jpg

IMGP6798.jpg

IMGP6794.jpg

Niestety nie miałem jak przykleić tego paska mlecznego z profilu, więc w ruch poszła taśma przezroczysta :grin:

IMGP6788.jpg

IMGP6790.jpg

IMGP6801.jpg

IMGP6802.jpg

IMGP6803.jpg

I podświetlenie od strony pasażera:

IMGP6807.jpg

Jakość filmiku bez szału (Z Ultra ma tragiczny aparat), ale coś tam widać:

;)

Edytowane przez kokonekus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam do tych ambientte masz kupioną listwe led a pod nią co to jest ? jakaś prowadnica ?

super Ci to wyszło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam do tych ambientte masz kupioną listwe led a pod nią co to jest ? jakaś prowadnica ?

super Ci to wyszło ;)

Listwa led jest przyklejona taśmą do tapicerki drzwi. Taśma była już na listwie, wystarczyło odkleić folię zabezpieczającą i można było przykleić.

To czarne nad listwą to część drzwi na których zatrzaskują się dekory, także bezpośrednio pod listwą led jest tapicerka ;)

RNSe robi robote :good: plany w dobry kierunku :kox:

I jak ta karta 8gb zadzialala czy nie?

Kartę zgubiłem na Orlenie albo u Dominika. Kupiona w piątek, przed wyjazdem wrzuciłem ją do kurtki i musiała mi wypaść bo już ze mną nie wróciła także nacieszyłem się nią aż 12 godzin... :facepalm: Ale zamówiłem już 2x 2GB SD, nie ryzykowałem z SDHC ;)

Edytowane przez kokonekus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...