Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Luz na górnym wahaczu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Grzałem palnikiem propan-butan i gum nie uszkodziłem - zrobiłem ekran trzymając tackę do szpachlowania żeby płomień nie topił gum , zależało mi na tym bo wymieniałem amortyzatory

Edytowane przez Banan

Opublikowano

Wahacz wymieniony, gość wymienił z milion takich zawieszeń i raczej nie trzeba go instruować w tym co robi :D

Nie ma się co denerwować skoro gość wymieniał juz milion takich zawieszeń to powinien wiedzieć, że jest tam jedna śruba "gwóźdź programu" :wink: , którą trzeba przez kilka dni zapuszczać odrdzewiaczem i to czasem nie pomaga a nie ciągnąć na żywca.

Opublikowano

Odrdzewiadz i tak nie dojdzie w głąb zwrotnicy tam gdzie trzyma- lałem tydzień a i tak była sucha w tym miejscu.

Opublikowano

Odrdzewiadz i tak nie dojdzie w głąb zwrotnicy tam gdzie trzyma- lałem tydzień a i tak była sucha w tym miejscu.

Ja zalalem 3 dni wcześniej w pastuchu wd40 i już jak nakretke odkrecalem to śruba się obracala :wink: nie ruszana była conajmniej 4lata wcześniej bo auto już długo u nas
Opublikowano
  • Autor

Wahacz wymieniony, gość wymienił z milion takich zawieszeń i raczej nie trzeba go instruować w tym co robi :D

Nie ma się co denerwować skoro gość wymieniał juz milion takich zawieszeń to powinien wiedzieć, że jest tam jedna śruba "gwóźdź programu" :wink: , którą trzeba przez kilka dni zapuszczać odrdzewiaczem i to czasem nie pomaga a nie ciągnąć na żywca.

Odrdzewiacz nie pomoże w tym przypadku Kolego, nawet na logikę biorąc. Sam na własne oczy widziałem, że po pryskaniu nie lekkim śruba i tak była sucha.

Opublikowano

lepszy ocet z płynem hamulcowym po tym rusza dużo

Opublikowano

Odrdzewiadz i tak nie dojdzie w głąb zwrotnicy tam gdzie trzyma- lałem tydzień a i tak była sucha w tym miejscu.

Ja zalalem 3 dni wcześniej w pastuchu wd40 i już jak nakretke odkrecalem to śruba się obracala :wink: nie ruszana była conajmniej 4lata wcześniej bo auto już długo u nas

Wystarczy że ktoś te 4 lata temu posmarował śrubę tawotem i nie było problemu :)

Opublikowano

Odrdzewiadz i tak nie dojdzie w głąb zwrotnicy tam gdzie trzyma- lałem tydzień a i tak była sucha w tym miejscu.

Ja zalalem 3 dni wcześniej w pastuchu wd40 i już jak nakretke odkrecalem to śruba się obracala :wink: nie ruszana była conajmniej 4lata wcześniej bo auto już długo u nas

Wystarczy że ktoś te 4 lata temu posmarował śrubę tawotem i nie było problemu :)
Myślisz ze tawot tyle wytrzymie? Swoją drogą cciekawe czy jest ktoś kto składa to na sucho :wink:
Opublikowano

Będzie tłusto i wilgoć nie wpłynie , w A4 tak robiłem i jak tylko trzeba było ruszyć to śruba ręką wychodziła. Walczyłem dopiero w A6 bo była z fabrycznego montażu , tylko palnik pomógł.

Opublikowano

myślę że posmarowanie pomaga, ale nie dożywotnio :wink:

btw ciekaw jestem czy narzędzie z tego filmiku podołało by takiej piekielnie zapieczonej śrubie

Opublikowano

Grzałem palnikiem propan-butan i gum nie uszkodziłem - zrobiłem ekran trzymając tackę do szpachlowania żeby płomień nie topił gum , zależało mi na tym bo wymieniałem amortyzatory


Mogę potwierdzić. Dziś to robiłem i uszkodziłem tylko gumę tego którego chciałem wyjąć. Do osłonięcia gumy banana użyłem metalowej szufelki i zdała egzamin :D
Opublikowano

Grzałem palnikiem propan-butan i gum nie uszkodziłem - zrobiłem ekran trzymając tackę do szpachlowania żeby płomień nie topił gum , zależało mi na tym bo wymieniałem amortyzatory

Mogę potwierdzić. Dziś to robiłem i uszkodziłem tylko gumę tego którego chciałem wyjąć. Do osłonięcia gumy banana użyłem metalowej szufelki i zdała egzamin :D

dobry patent :thumbup1:

Edytowane przez misiek9980

Opublikowano

Odrdzewiacz nie pomoże w tym przypadku Kolego, nawet na logikę biorąc. Sam na własne oczy widziałem, że po pryskaniu nie lekkim śruba i tak była sucha.

Dlatego pryskanie tuż przed odkręceniem napewno nic nie da. Osobiście wymieniałem u siebie kompletne zawieszenie i też miałem problemy z tą śruba ale wiedziałem od znajomego mechanika, że mam sobie co dziennie zapuszczać śrube w przecieńciu i od strony gwintu i dużo to daje gdyż przy demontażu z prawej strony wybiłem ja dość łatwo natomiast z lewej popełniłem ten sam błąd co twuj mechanik. Podczas pruby zrusznia jej ukręciłem sześciokąt i musiałem ją rozwiercać oczywiście po kupieniu odpowiedniego wiertła. Po przewierceniu starej śruby mimo, że uprzednio ani drgneła wypadła bez problemów, nową śrubę dobrze nasmarowałem smarem do przegubów i po dwóch latach gdy wymieniałem końcówki układu kierowniczego odkręciłem ją bez problemów dlatego warto ją nasmarować.

Opublikowano

Nie brałem się za wybijanie dopóki po rozgrzaniu nie ruszyła się kluczem ( tzn. Nasadka i przedłużka 50 lub 60 cm na 1/2 cala , swoja drogą genialna rzecz wszystkie śruby rusza przy użyciu rozsądnej siły) od strony łba , trochę cierpliwości i jej nie ukręciłem a nie byłoby z tym problemów żadnych bo czułem że się uplastycznia.

Edytowane przez Banan

Opublikowano

btw ciekaw jestem czy narzędzie z tego filmiku podołało by takiej piekielnie zapieczonej śrubie

skreca sie jak auto stoi na kołach a nie jak pokazane jest na filmie...na podnosniku.

a urzadzenie takie w aso widziałem kiedyś

Opublikowano

btw ciekaw jestem czy narzędzie z tego filmiku podołało by takiej piekielnie zapieczonej śrubie

skreca sie jak auto stoi na kołach a nie jak pokazane jest na filmie...na podnosniku.

a urzadzenie takie w aso widziałem kiedyś

Jest nawet na allegro.
Opublikowano

Sprytne urządzenie z tym, ze na filmie śruba bez śladów korozji wychodzi bez wysiłku, ciekawe jaka przydatność przyrządu przy skorodowanej śrubie którą czasem młotem nie można wybić.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.