Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa czujnik i światła cofania w A4 B6


Kuubuus

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

audi a4 b6 avf 2004

jak w tytule przestały działać czujniki i nie włączają się światła cofania. czy to czujnik na skrzyni?

ja to sprawdzić?

przyznam się że grzebałem w bezpiecznikach a schemat mam po niemiecku. wiec mogłem cos pomerdać.

schematów bezpieczników znalazłem kilka ......

pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej masz czujnik do wymiany. To się zdarza. Sprawdź czy czujnik zwiera swój styk i czy dochodzi do niego napięcje.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo, nie dzialaly swiatla cofania, a zarowki byly dobre - wymienilem czujnik i gra gitara. :) na tym co ja zakupilem byla jeszcze taka podkladka, przez ktora czujnik nie dal sie dokrecic do konca i wsteczny mrygal, wykrecilem czujnik, usunalem podkladke przez co wkrecil sie glebiej i teraz dziala jak nalezy. :)

Edytowane przez KoJ@K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się do tematu. Światło cofania świeci gdy przytrzymam lewarek zmiany biegów na wstecznym, gdy go puszczam, światło cofania gaśnie. Czy to wina czujnika cofania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zoba co napisalem wyzej - sprobuj zdjac podkladke i sprawdz czy cos lepiej, jak nie to raczej wymianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest przy skrzyni po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w samochodzie ze skrzynią multitronic czujnik wstecznego też tam się znajduję, czy gdzie indziej? :hi:

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś dokładnie wytłumaczyć gdzie jest ten czujnik? Mam przeglad w przyszlym tygodniu i musze to wymienić a nie moge znaleźć !!

W jakim silniku? Pytam bo profil masz pusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po wymianie czujnika nie działajs mi wg światła cofania ani czujniki cofania

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po wymianie czujnika nie działajs mi wg światła cofania ani czujniki cofania

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

rozepnij kostkę od czujnika w skrzyni i zewrzyj "na krótko" kabelki które idą od strony auta, jak wtedy zaświecą światła cofania to winny jest czujnik jak nie zaświecą to problem leży w instalacji samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej masz czujnik do wymiany. To się zdarza. Sprawdź czy czujnik zwiera swój styk i czy dochodzi do niego napięcje.

Witam.

Mam taki problem ze światłami wstecznymi cały czas mi święcą nawet jak wrzucę biegi do przodu czy to wina czujnika biegu wstecznego???? Jeśli tak to prosiłbym o jakieś instrukcje jak go wymienić bo szczerze mówić nie mam pojęcia gdzie go szukać i jak go wymienić :facepalm: bo trochę mi podnosi ciśnienie bo jak jadę po CITY :kwasny: każdy trąbi że niby wsteczny wrzuciłem np. na krzyżówce hehehe z góry dzięki za info zwrotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej masz czujnik do wymiany. To się zdarza. Sprawdź czy czujnik zwiera swój styk i czy dochodzi do niego napięcje.

Witam.

Mam taki problem ze światłami wstecznymi cały czas mi święcą nawet jak wrzucę biegi do przodu czy to wina czujnika biegu wstecznego???? Jeśli tak to prosiłbym o jakieś instrukcje jak go wymienić bo szczerze mówić nie mam pojęcia gdzie go szukać i jak go wymienić :facepalm: bo trochę mi podnosi ciśnienie bo jak jadę po CITY :kwasny: każdy trąbi że niby wsteczny wrzuciłem np. na krzyżówce hehehe z góry dzięki za info zwrotne.

Czujnik jest w skrzyni najlepiej jak masz kanał to jest od strony pasażera na 2 wtyczki odpinane i odkrec aż kluczem i zakładasz nowy

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy to wina czujnika?

Otóż jak samochód jest zimny światła wsteczna nie działają, pojeżdżę tak z 10-15min, żeby złapał te 90 stopni i się nagrzał - światła wsteczne działają.

Czyżby czujnik do wymiany? Znów?! Wymieniałem go rok temu ponad i było dobrze, do soboty...


UP


-------------

Thx za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem ze swiatlami cofania.Mechanik wymienil czujnik stwierdzajac ze stary jest dobry czy to wina skrzyni biegow? prosze o pomoc bo niewiem co robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem ze swiatlami cofania.Mechanik wymienil czujnik stwierdzajac ze stary jest dobry czy to wina skrzyni biegow? prosze o pomoc bo niewiem co robic.

Kolego żebyśmy mogli w jakimś stopniu ci pomoc musisz napisać objawy problem co się dzieje bo napisałeś ze masz problem ze światłami ale ze co świecą, nie świecą my wrozkami nie jestesmy

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...