Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 1,9 TDI] Przebieg - 192 tys - czy to duzo ??


wojtas-audi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dla rocznika 2002 to duzo ?? Osobiscie wydaje mi sie ze troche tak, choc lepiej normalnie 192 niz krecone 130 ... co sadzicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dla rocznika 2002 to duzo ?? Osobiscie wydaje mi sie ze troche tak, choc lepiej normalnie 192 niz krecone 130 ... co sadzicie ??

wychodzi ze ~45kkm/rok (autko nie stygło ;) ) .... normalny przebieg w niemcowni .... jest to juz jakis przebieg ale jezeli ori i autko bangla jak nalezy to bym brał .... :diabelek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w ogóle nie widzę po moim aucie takiego przebiegu... no oprócz padniętej suszarki, która szczęśliwie już dawno wywaliłem ;) Taki przebieg raczej świadczy też, że auto jeździło po autobahnach, a to chyba lepiej niż w mieście....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w porzadku, przy 175 wymieniane wszystko rozrzad, paski, oleje, plyny, klocki ... , troche sie balem ze to duzo, a jaka mniej wiecej jest zywotnosc takiego silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w porzadku, przy 175 wymieniane wszystko rozrzad, paski, oleje, plyny, klocki

Czyli standard, u mnie identyko. Tylko pewno jeździł w systemie LongLife...

a jaka mniej wiecej jest zywotnosc takiego silnika

silnika? Silnik jest długowieczny :582:

Ja z początku się też obawiałem takiego przebiegu, ale w końcu się zdecydowałem bo stan był mocno zadawalający.

A jakiś przykład "zdjęciowy" szerszemu gronu zaprezentujesz ? :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w porzadku, przy 175 wymieniane wszystko rozrzad, paski, oleje, plyny, klocki ... , troche sie balem ze to duzo, a jaka mniej wiecej jest zywotnosc takiego silnika ?

wszystko zlaezy jak ktos dbła o motorownie przez te ~200 kkm ....

jezlei tak jak powininie to spokojnie machniesz 150kkm .... :diabelek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to wiekszość z tych eksploatacyjnych rzeczy prz silniczku zrobione, może zawiecha bedzie ok, tymbardziej ze autko od niemców, jeżeli nie jest zniszczone to bym kupił sobie takie autko, a dieselem troche pojeżdzisz.Moim zdaniem to biorąc pod uwage rok produkcji i miejsce użytkowania, wygląda to na realny przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli standard, u mnie identyko. Tylko pewno jeździł w systemie LongLife..

pre_pl, o co chodzi z tym LongLife?

O przeglądy i wymiane oleju co 30tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z tym LongLife?

jesli sie nie myle to jest to ustawienie komputera na taki tryb, który wykrywa zużycie oleju( nie w sensie ze autko bierze olej) ale w sensie ze traci swoje własciwości smarujące i inne wlasciwości.np na trybie long life przy spokojnej jezdzie komputer moze zasygnalizowac zmiane oleju np po 19000 km, a prz ostrej jezdzie zasygnalizuje wymiane np po rzejechaniu 11000. A normalnie komputer kieruje cie do serwisu na wymiane oleju co 15000km. troche namieszałem

[ Dodano: 14-01-2007, 22:34 ]

Hugo,wg Ciebie moje rozumowanie jest błedne :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli sie nie myle to jest to ustawienie komputera na taki tryb, który wykrywa zużycie oleju( nie w sensie ze autko bierze olej) ale w sensie ze traci swoje własciwości smarujące i inne wlasciwości.np na trybie long life przy spokojnej jezdzie komputer moze zasygnalizowac zmiane oleju np po 19000 km, a prz ostrej jezdzie zasygnalizuje wymiane np po rzejechaniu 11000. A normalnie komputer kieruje cie do serwisu na wymiane oleju co 15000km. troche namieszałem

Bardzo namieszałeś :053:

W Niemczech na przykład stosuje się LongLife czyli przegląd co 30tys km i ustawiane to jest w serwisie i nie ma to nic wspólnego z tym , że jakość oleju się pogarsza.Stosowany jest specjalny olej do dużych przebiegów.U nich zrówno drogi jak i paliwo jest bez porównania lepsze niz u nas , więc mogą sobie pozwolić na coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech na przykład stosuje się LongLife czyli przegląd co 30tys km i ustawiane to jest w serwisie i nie ma to nic wspólnego z tym , że jakość oleju się pogarsza.Stosowany jest specjalny olej do dużych przebiegów.U nich zrówno drogi jak i paliwo jest bez porównania lepsze niz u nas , więc mogą sobie pozwolić na coś takiego

To w takim razie mechanik źle mnie poinformował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla diesla to nie jest katastrofa polatasz jeszcze na tym. Jeśli to jest autentyczny przebieg to na pewno sie ucieszysz no chyba że rzeczywiście rzeźnik latał nią wcześniej.

Samochód musi miec książke (jeśli jest od chandlarza to ta książka jest najczęściej zfabrykowana ale bierz ją, przy sprzedazy sie przyda, ale w nią nie wierz) jeśli autko w niemczech stoi to cena jest skorelowana z przebiegiem więc zapłącisz za nią mniej niz za przebieg 100k więc musisz sie zastanowić. Ja swoją przyprowadziłem z niemiec sam, przebieg 125k (z książką orginał) 2000r kupiony w 2005. Cena jest za rocznik tylko u nas bo w liczniki tu nikt nie wierzy ale jeśli tam pojedziesz i kupisz od niemca lub z serwisu to nie ma ryzyka jeśli od turasa to wiadomo.

andrzej

edit by Murzyn zapraszam kolege do zapoznania sie z regulaminem forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z szanownymi przedmówcami silnik 1,9 tdi koncernu VAG jeszcze w b4 czy pasatach uśmiechach spokojnie przejeżdżają 300000 km a co tu mównić o takim aucie, jeżeli jest zadbane i silnik ładnie pracuje to te 200 tys. u naszych sąsiadów można porównać do 400 albo 500 tys zrobionych po naszych drogach ... :( bierz go :!: pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...