Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jaki czas 0-100km? 2.5 TDI 150km


Czort194

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Mam takie pytanie, jakie przyśpieszenie 0-100 mają wasze 2.5tdi. Moja jest po remoncie silnika i ma 11.0s do 100 w 2 osoby.

Doszły mnie słuchy, że może być ograniczona kompem w celu dobrego dotarcia sie silnika. Interesuje mnie również czy po logach dacie rade ogarnąć czy wszystko jest ok z silnikiem i czy nadaje sie na zrobienie programu. narazie chciałbym zeby miało chociaż te przybliżone 150km bo przebieg mam 240tyś.

Może ktoś sprawdzić i podać mi swoje przyśpieszenie do 100? byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej budzie to masz jaka skrzynia ? Ograniczony komputerem ? Kto by to ustawil ? Bo silnik nie pozna ze jest docierany :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avancik, 6 skrzynia. To było oddawane do znajomego mechanika jakieś 3 lata temu i ojciec twierdzi, że zrobił to żeby " dłużej pojeździł" bo jak wiadomo ten silnik ma tendencje do szybszego wycierania sie częsci eksploatacyjnych. Tylko że nie jest pewny czy to tak było, więc stąd moje pytanie.


Dodam że mam chyba jakiś chiński przepływomierz. Może mieć to znaczenie jeżeli chodzi o moc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "po remoncie"?

Jeśli masz na myśli wymianę wałków to jestem zwolennikiem dotarcia silnika przez ok 1000km (jak podaję instrukcja).

Poza tym jeśli masz możliwość podepnij pod komputer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11s po remoncie silnika ? No bez jaj, ja moim 1.9 po programiku mam jakies 8,5 . Klekot to klekot a nie jakieś v6 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może pompa paliwa ? u kumpla było podobnie vmax też zdechł z tym że 500 tyś km... no na blacie 300 :)

2,5 w fabryce podobnie jak i 2,7 nie jeżdżą, 1,9 po dobrym sfocie to przegoni. (to też swojego sprzedałem później)

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5 demonem prędkości nie jest ale przy 3 biegu 1,9 zdycha a przy 180 na banie już nie miał siły a ja ciągłem dalej start mieliśmy porównywalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc to moc , hamownia nie kłamie... mam 145 PS i 330nm a 2.5TDI ? 150KM i 310 nm oryginalnie a zapewne mają już przebiegi swoje i napewno nie trzymają oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy lata temu jechałem z zięciem do Dziedzic, on 1,9 a ja swoim. Trochę było mi żal bo nie miałem z kim konkurować. Co do czasu do 100 to takich pomiarów nie robiłem - sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...