Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zwiększający się poziom oleju w silniku


marsko

Rekomendowane odpowiedzi

Jest równo na minimum, więc tragedii nie ma. Dzięki za uwagę [emoji28]

Witam, najprawdopodobniej problem rozwiązany. Powodem przybywania oleju nie był sam DPF ale też pompa tandemowa.

Przy spuszczaniu oleju do MAXIMUM zeszło ponad 4,5 litra!

Oleju przybywało tylko na zimnym silniku, jak silnik się nagrzał nie przybywało nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jak do tego doszedłeś że oleju tylko na zimnym przybywało a nie na gorącym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak wypompowałem te 6,5 litra 'oleju' z silnika, na chwilkę przed wyjazdem, zalałem oleju tak, żeby było równo pomiędzy minimum a maksimum. (Jechałem z Warszawy do Chełma - ~230km). Wyjechałem z Warszawy, zatrzymałem się i odczekałem jakieś 15 min, żeby sprawdzić olej. Samochód się już zagrzał. Przez te ok 30 km przybyło na bagnecie jakieś 4 cm. Zadzwoniłem do mechanika z pytaniem czy lepiej brać lawetę czy jeszcze można trzasnąć z 30 km i zobaczyć co się będzie działo. Kazał jechać, więc zapakowałem tyłek i pojechałem dalej. Jakieś 30 km dalej znowu postój i kontrola. Nie wzrosło nawet o milimetr, więc jechałem dalej. Postoje co 30 km i po ponad 4 godzinach dotyczyłem się na miejsce, zostawiłem samochód i poszedłem do domu. Następnego dnia - oczywiście zżerała mnie ciekawość, więc z rana poleciałem do warsztatu.
Dowiedziałem się, że wczoraj mój samochód był odpalony jeszcze przez ponad 1,5h i nie przybyło nic. Tego samego dnia rano samochód też był odpalony przez jakąś godzinę i oleju przybyło znowu ok 3-4 cm.

Stąd (nie mój) wniosek, że przybywa tylko na zimnym silniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale co powodowało przybywanie oleju na zimnym silniku?

Czy juz poprostu się nie zdarzyło?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...