Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zwiększający się poziom oleju w silniku


marsko

Rekomendowane odpowiedzi

uszczelniacze boscha, sam wymieniałem i wydaje mi się że gniazda były ok a po czym poznac że coś z nimi było nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeśli byłby wyżłobiony przez pompkę to nowe uszczelniacze by nic nie pomogły tak? a jak sobie z tym poradzić w takim wypadku? Jak bym zdemontował pompowtryski to uszczelki od razu nowe trzeba zakłądać tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie to bywa ale po demontażu najlepiej zakładać nowe. Posmarowaleś oringi olejem przed montazem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było opadać palcem gniazda czy nie mają ostryxh krawędzi uskokow w głębi. Nic mi wiecej do głowy nie przychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wymieniałem tą pompę filtr i nowy olej, zalałem do połowy wskaźnika na bagnecie troszke pojeździłem wczoraj troche dzisiaj i jak postało auto z jakieś 20 min sprawdziłem olej i było na maxa a nie wydaje mi się że olej tyle by wzrosnął na bagnecie tylko dla tego że silnik był ciepły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak to sprawdzić czy silnik ma DPF czy nie ma da rade po VIN-ie? I jak dalej walczyć z tym olejem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy pomiędzy turbina a tlumikiem środkowym masz tylko katalizator czy może jeszcze jedno ustrojstwo zwane dpf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dpf-a nie ma przynajmniej ja nic takiego nie widzę tak samo jak jego kontrolki, mam kolejne pytanie jak wymieniałem pompę vacum to wymieniłem uszczelkę metalową między pompą a głowicą na nową i pytam sie czy tam czasami nie ma gdzies jakiegoś uszczelniacza pomiędzy ( oprócz tej metalowej blaszki) pompą vacum a głowicą. I czy w tym wypadku cos mnie ratuje czy tylko wyciągać głowicę i do regeneracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM ponownie rozebrałem pompowtryski i w głowicy są ostre krewędzie po przeciwnej stronie mocowania pompki więc głowica do regeneracji a co z pompkami bo one też mają lekkie wytarcia po przeciwnej stronie mocowań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytarciem pompek się nie przejmuj, to tylko zmiana barwy na szary. Zakup zestaw uszczelniający do pompek.

Edytowane przez machina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale najpierw trzeba wygładzić te kanały do pompek delikatnym papierkiem ściernym i włożyć pompkę na nowych zestawach boscha,, ale nasmaruj je żeby dobrze weszły i żeby się zadem oring nie przekręcił bo nic się nie poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łączenia węży szczelne ale zauważyłem że pod zbiorniczkiem wyrównawczym się coś poci i gdzieś tam kapie płyn wiec nie wiem czy zbiorniczek wyrównawczy nie będzie też do wymiany tam od spodu jest tak jakby jakiś zaworek ciśnieniowy albo coś nie wiem dokładnie bo nie rozkręcałem jeszcze tylko na dotyk, ale martwi mnie druga sprawa bo olej w silniku dalej się zwiększa więc wymiana uszczelek pompowtrysków nie pomogła czyli teraz wymiana pompy vacum? czy jeszcze jakieś inne sugestie bo to jest mój priorytet na razie.

Witam ponownie gdzie szukać albo co sprawdzać dalej bo kupiłem używaną pompę vacum wymieniłem ją oraz filtr oleju, olej i wydaje mi się że olej dalej rośnie dodam żę kupiłem nową uszczelkę blaszkę między głowicą a pompą vacum więc czego teraz szukać?

No jeśli Ci się pod zbiorniczkiem poci to uszczelka pod głowicą na 90 %. Zbiorniczek ma tam zaworek bezpieczeństwa. I jak dajesz mu po garach to bije ciśnienie w węże. I tam wywala. Ale łatwo to sprawdzić. Odpal Vaga bloki pomiarowe na temperaturę i jedziesz na 3 do 4000 jeśli będzie gwałtownie rosnąc temperatura to uszczelka pod głowicą. Oczywiście jak zwolnisz temperatura wraca do normy bo termostat zadziała. Jest to jeszcze mała nieszczelność ale z czasem będzie coraz gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...