Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zawieszenie 1BA vs 1BE vs 1BV w Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
2 godziny temu, MotoRider napisał:

Panowie ja nie kapuje do końca jakie powinienem zalożyć u siebie. Mam 1ba i oznaczenie z wlepy OYJ OJG. chce zalożyc 1be i nawet zastanawiam sie czy by nie dac z niższą kategorią wagową zeby troche nizej siadło niz 20 mm. Jakich oznaczen szukać?

musisz zapodac 1BE lub 1BV ze swojej kategorii wagowej, czyli z auta z silnikiem 1.8i

reszte masz w Tablece którą wkleił prezes

Edytowane przez Dev

Opublikowano

Czyli jak mam kategorie wagową 7 a zawieszenie znalazlem 3 pomarancz i 1 fiolet ( wg tabeli kat. Wag. 8 ) to bedzie stala za wysoko? Musze szukac 2 pomarancz i 1 fiolet?

 

 

Tutaj ktos wystawia spręzynę sline od 1.8 tfsi (1zdj) 1violet 3 szary i według tabeli kat. wag. mają 4  i jeszcze były od 3.0 tdi (2gie zdj.)i maja oznaczenie 1violet 2 pomarancz wiec kategoria taka jak moja ale jak to możliwe skoro ja mam 2.0tdi a tamte są 3.0tdi

 

Dodam że na aukcji byly sprężyny 1be od 2.0tdi 143KM (3zdj)i mają oznaczenie 1violet i 3rozowe czyli tez inaczej niż wg moich oznaczeń z wlepy 

Screenshot_20190810-125248_Allegro.jpg

Screenshot_20190811-143339_Allegro.jpg

Screenshot_20190812-035526_Allegro.jpg

Edytowane przez MotoRider

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Panowie Jakie to kategorie zawieszenia

Teraz mam 1 BA i OYM i OJH podejdą te?

zawias.jpg

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Panowie gdzie sprawdzić kod zawieszenia ?

Opublikowano
11 minut temu, Pablito95 napisał:

Panowie gdzie sprawdzić kod zawieszenia ?

Wlepka w bagażniku A jak nie masz to daj VIN 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Zawieszenie 1ba a chcialem zmienic same sprezyny od 1be czy to obnizy auto o 2cm?i bedzie dobrze to wszystko pasować prosze o info...

Opublikowano
3 godziny temu, A4b8liftbin napisał:

Zawieszenie 1ba a chcialem zmienic same sprezyny od 1be czy to obnizy auto o 2cm?i bedzie dobrze to wszystko pasować prosze o info...

Lepiej zmień wszystko

Opublikowano

Amory i sprężyny od 1be obniżą o 2cm?

Opublikowano

Musisz dac sprężyny i amory z auta z takim samym silnikiem i nadwoziem

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam.wyjmuje na dniach cale zawieszenie 1ba bo zmieniam na 1be jak ktos chętny to zapraszam.przebieg 150tys 2012r 3.0 quatro. Springi amorki gumy odboje...

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Zmiana sprężyn z 1BA na 1BE (-20mm)
A4 B8 2.0tdi
z wlepy mam:
0JH oś przednia  (zakres mas: 1ba:1386-1435; 1bj:1386-1435)
0YH oś tylna (zakres ciężaru: 1ba:496--519;  1br:496--519  1be:520--544)
Patrząc po zdjęciu (kody i kolory) powinienem mieć:
Przód: 1fiolet i 3pomarańczowe, a mam 1Fiolet,1pomarańczowy
Tył: 1zielony,1szary,2białe, a mam 4szare.
Gdzie takich kombinacji w ogóle nie ma.

Potrzebuje doprecyzować...
1 Szukać takich samych kolorów kropek aby mieć taka samą klasę wagową "8", ale żeby były od S-line?

2 Niższa klasa wagowa to będą miększe?

obraz.png

 

 

Edytowane przez MRX898

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam

Chciałbym się podpiąć do tematu, posiadam A4 B8 lift 2013 2.0 TFSI sedan Autko import z USA

Po kodach posiadam zawieszenie 1BA, 0YJ, 0JH 

Zawieszenie przód mają sprężyny oznaczone kolorem pomarańczowy/różowy, amortyzator Sachs 8K0 413 031 BQ,

Zawieszenie tył sprężyny kolor szary/różowy/różowy, amortyzator 8K0 513 035 AK 

Czy ktoś może mi powiedzieć co to jest za zawieszenie, czy to jest jakiś zawias typowo na rynek USA i jakie były by odpowiedniki na nasz rynek

Opublikowano

Tak jak napisałeś, zawieszenie 1BA czyli standardowe komfortowe.

Wg katalogu (USA i EU takie same elementy)

OJH: sprężyna 8K0 411 105 DG i amortyzator 8K0 413 031 CB

OYJ: sprężyna 8K0 511 115 DG i amortyzator 8K0 513 035 AK

 

1BR-podwyższone od 1BA

1BA-standard komfort

1BE-obniżone i twardsze

1BV-jeszcze bardziej obniżone i twardsze

 

Edytowane przez Pawmichtim

Opublikowano

Zapomniałeś o 1BL i 1BD

Edytowane przez Dev

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam.
Pękła mi sprężyna zawieszenia prawy przód i chciałbym kupić takie same dwie, aby założyć na przód. Zawieszenie wg wlepy: 1BA . Oto fotka oznaczeń kolorów mojej pękniętej sprężyny i tu pytanie : które dobrać wg oznaczeń z tej tabeli kilka postów wyżej?!

57B46C31-437D-4634-9A60-91BBC0BEE769.jpeg

Zgodnie z wyposażeniem:
- klasa ciężaru oś przednia : OJJ, zakres ciężaru:  1ba:1436-1495, 1bj:1436-1495

Czy będą to sprężyny: 8K0 411 105 ED czy EE czy mże EF ?! 

Opublikowano
Godzinę temu, tomasm64 napisał:

Witam.
Pękła mi sprężyna zawieszenia prawy przód i chciałbym kupić takie same dwie, aby założyć na przód. Zawieszenie wg wlepy: 1BA . Oto fotka oznaczeń kolorów mojej pękniętej sprężyny i tu pytanie : które dobrać wg oznaczeń z tej tabeli kilka postów wyżej?!

57B46C31-437D-4634-9A60-91BBC0BEE769.jpeg

Zgodnie z wyposażeniem:
- klasa ciężaru oś przednia : OJJ, zakres ciężaru:  1ba:1436-1495, 1bj:1436-1495

Czy będą to sprężyny: 8K0 411 105 ED czy EE czy mże EF ?! 

Daj VIN

Opublikowano

8K2AA041097

Opublikowano
36 minut temu, tomasm64 napisał:

8K2AA041097

8K0 411 105 DH

Opublikowano

I o takim tylko oznaczeniu szukać ?!

Opublikowano
5 minut temu, tomasm64 napisał:

I o takim tylko oznaczeniu szukać ?!

paski na sprezynie sie zgadzają

nr podałem ori

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.