Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

przyśpieszenie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

pojawił się dziwny problem, podczas gdy rozpedzam auto normalnie bez szalenstw odczuwa sie to dopiero od 4 biegu od ok 3k obrotów, na 5 biegu dzieje sie tak od jakichs 90km/h, a chodzi o to ze auto w pewnym momencie tak jakby turbo odłączało i przez chwile nie ma takiej mocy ale pozniej juz jest prawei normalnie bo odczuwam delikatny spadek mocy jak przed chwilowym "zamuleniem"ale jest lepiej niz podczas "zamulenia" , jak ruszam autem bardziej agresywnie to nie jest az tak odczuwalne, podczas zmiany biegów przy 4 lub 4.5k tys obrotów. nie wyskakuje mi check ani nic... przepływka? male cisnienie w turbo? nie mam pojecia...

Opublikowano

Podpinałeś vaga? Sprawdź szczelność dolotu.

Opublikowano

Zrób logi

Opublikowano

benzyna gaz? to samo?

Opublikowano
  • Autor

pb i lpg to samo, przewaznie przy predkosci od ok80 km/h czasam ok 100m/h bez wzgledu na jaki biegu, jutro cos tam bede z tym robil takze dam znac.

Opublikowano

Pokaż dane z przepływki

Opublikowano

Ja stawiam na zawór N75

Opublikowano
  • Autor

wg kompa, wypadanie zaplonu, mechanik powiedział że to moze byc wina wszytskiego , wiec zamowiona cewka bosha, swiece laserowe, czekam na czesci, wymienie dam znac czy to bylo przyczyna, jesli nie bede myslał dalej.

Opublikowano

Sprawdź czy nie padł zaworek odpowietrzenia skrzyni korbowej.

Opublikowano
  • Autor

bede mial to na uwadze i zapytammechaniora, bo czasem trzeba im podpowiedziec lub zasugerowac cos i czasem im lapmka w glowie sie zapala:D


kur...moj program na lapku nieche sie polaczyc z niunia wiec nie zrobie logów...a wiec wrócilem od mechaniora, obroty juz nie faluja wszytsko ladnie pieknie ale jak przyspieszam dalej jest to samo, moze jednak na pb troche mnie odczuwalne ale na lpg juz wyrazne szarpanie i brak mocy przy tym słychać jakby szuranie cos takiego. jutro podjade do mechanika tego samego i niech sprawdzi raz jeszcze


a i problem zaczyna sie od drugiego biegu ...wrzucam 2 gaz do podlogi zbier sie ładnie i od ok 3 tys kilak razy przerwi i pozniej przyspiesza normalnie tak samo jest na 3 i 4.

Opublikowano

Bez logow ciezko cos zdiagnozowac z objawow wyglada jakby turbina przeladowywala.

Opublikowano
  • Autor

no i chyba turbina przeladowuje bo mowil ze elektrozawor do wymiany, tylko ciekawe jak wymieni czy cos sie zmieni czy przypdkiem nie naciaga mnie troszke...

Opublikowano

no i chyba turbina przeladowuje bo mowil ze elektrozawor do wymiany, tylko ciekawe jak wymieni czy cos sie zmieni czy przypdkiem nie naciaga mnie troszke...

Dlatego trzeba było zrobić logi i tu wrzucić

Opublikowano
  • Autor

nie mam jak zrobic logów...program mam ale akurat ten nie chce mi sie łaczyc z autem...


pytanko... podobno można sprawdzic n75 bez kompa a mianowice zdjac wezyk z gruszki turbiny i sprawdzic czy zasysa deliktanie powietrze, jesli zasysa to jest ok czy to prawda? robił ktoś tak?


a wiec bylem u innego mechanika bardziej zaufanego, zajmuja sie gazem tez i zmnijeszył mape gazu najpeirw raz pozniej drugi i auto juz nie przerywa az tak ani na gazie ani na beznynie tylko muli wiec szarpanie wyeliminowane


logi wrzuce i tutaj. turba podobno nie da sie sprawdzic bo nie ma czujnika...wiec jak to nie przeplywka ani nie n75 ani nie czujnik podcisnienia to juz nie wiem.


nie mam jak zrobic logów...program mam ale akurat ten nie chce mi sie łaczyc z autem...


pytanko... podobno można sprawdzic n75 bez kompa a mianowice zdjac wezyk z gruszki turbiny i sprawdzic czy zasysa deliktanie powietrze, jesli zasysa to jest ok czy to prawda? robił ktoś tak?


a wiec bylem u innego mechanika bardziej zaufanego, zajmuja sie gazem tez i zmnijeszył mape gazu najpeirw raz pozniej drugi i auto juz nie przerywa az tak ani na gazie ani na beznynie tylko muli wiec szarpanie wyeliminowane


logi wrzuce i tutaj. turba podobno nie da sie sprawdzic bo nie ma czujnika...wiec jak to nie przeplywka ani nie n75 ani nie czujnik podcisnienia to juz nie wiem.

http://vaglog.rtnet.pl/log_188683.html


mam jeszcze pytanie ile powinnna wynosic liczba oborotw na biegu jałwoym?? u mnie vag pokazuje 720...czy to nie za mało?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

"

a i problem zaczyna sie od drugiego biegu ...wrzucam 2 gaz do podlogi zbier sie ładnie i od ok 3 tys kilak razy przerwi i pozniej przyspiesza normalnie tak samo jest na 3 i 4.

"

witam, dziś miałem dokładnie taka sama sytuacje tez mam 1.8t tylko ze b7 i jest dokladnie tak jak napisales, tylko ze u mnie po tej akcji zaczela mrugac kontrolka silnika no i po chwili przestala, przeciagnalem go na 2 biegu troche bo juz do domu dojezdzalem i juz nie szarpal .
mógłbys sie podzielic jak poradziłeś sobie z tym problemem kolego?

Edytowane przez schll3r

Opublikowano
  • Autor

kolega niech uzupełni profil to po raz :) powodem jest zawór n75 lub przewody. podepnij kompa zobacz jakie bledy Ci wywala, i zrób logi to koledzy z forum Ci pomoga:)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.