Jump to content
IGNORED

Jaka najbardziej ekonomiczna skrzynia do ADR/AEB ośka

Mesiah
 Share

Recommended Posts

Jak w temacie. Mam ADR'a ale niedługo zawita AEB na swap. Co ze skrzynią? Teraz przy 100 km/h mam 3 tyś obrotów i mnie to drażni. Rozumiem, że do ośki nie ma skrzyni 6 biegowej nie licząc diesli?

Ja mam aeb i skrzynie djj 1.8T Quattro i tez przy 3 tys mam 100km/h

To kicha. Myślałem , że da się zejść jakąś skrzynią do tych 2.5 tyś (nie liczę automatów). Hałas i spalanie pewnie by spadły trochę.

W quattro mam 3 tys przy 100 ale jak jeździłem ostatnio ośka to miła 110 czy 112 przy 3 tyś

Albo był to AJL albo licznik przekłamywał.

Nie pamiętam już dokładnie ale coś mi się kojarzy że sto pięćdziesiątka to była, ale mogę się mylić. A AJL jakie ma przełożenie???

Na pewno dłuższe

W osce tez są

Czyli jedyna opcja to dłuższa skrzynia 5 z AJL? 6 biegowych benzyn w ośce nie było prawda?

Były ale w 2.5tdi

Edited by Dev

I 1.9 tdi ATJ, i tez chyba nie podejdzie

DEV co zyskam montując skrzynie od AJL? Biegi są dużo dłuższe? Ciekawe jak ADR pociągnie to skrzynie. Z drugiej strony i tak będzie swap na AEB po chipie więc o to co będzie później się nie martwię. Problem tylko w tym , że muszę pobujać się trochę na tym ADR jeszcze. Będę wymieniał sprzęgło i półosie (swap hebli 320) więc od razu bym skrzynie włożył. Później przy swapie już bym tam nie zaglądał.

juz to widze

Dziwne, ja mam przy 100km/h 2500obr w 2.4 manualu, myślałem, że 1.8T ma takie same przelozenia jak u mnie są

sprawdz dokładnie bo watpie aby tak było

W swojej 80 2.6 miałem ok 2600-2700 ale przy 100 na nawigacji a nie licznikowych.Czyli jakieś 110-115 licznikowe.

sprawdz dokładnie bo watpie aby tak było

na tym filmiku +/- 45 sekunda, jest 3 tys. obr. przy 120, u mnie jest chyba tak samo

Dziwne, ja mam przy 100km/h 2500obr w 2.4 manualu, myślałem, że 1.8T ma takie same przelozenia jak u mnie są

koła opony oryginał,profil opon standartowy z audi?,licznik nie zmieniany czasem?

Edited by franekd4

Nie, nie. Wszystko seria, opony 205/55/16.

Foto z dziś:

30ud4j6.jpg

Edited by pacos

Daj zdjecie z GPSu

Jaka tam jest skrzynia ?

Nie jezdzę z GPSem,

skrzynia to kopiując z kodów wyposażenia: G0C = Manualna 5-biegowa skrzynia b. (przelozenia sport.), cokolwiek to ma znaczyć

Myslalem, ze kazde 2.4/2.8 ma takie predkosci przy tych obrotach

mie spotkalem sie z skrzynia o takim oznaczeniu w a4 chyba zle wlepke odczytales ;)

Edited by franekd4

Czytam z wlepki z wyposażeniem, może kod skrzyni jest na niej wybity ale nie mam jak tego sprawdzić

Sprawdziłem u mnie 1.8t AEB ( chyba seria) koła 18" 225/40 ubu8e6as.jpg

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

O co chodzi? Masz chyba mniej niż ja przy 90. Tak liczniki przekłamują? Mój też powinien przekłamywać w takim razie. Koła 235/40 r18. W tym przypadku to ja powinienem mieć mniejsze obroty przy 100 bo mam większa średnice kół niż przy 225/40. Kolego znajdź oznaczenie skrzyni chociaż na wlepce w bagażniku. To nie daje 100% pewności bo ktoś mógł ja wymienić ale lepsze to niż nic.