Jump to content
IGNORED

Pęknięcie przedniej szyby - do odratowania?

MANjaK_01
 Share

Recommended Posts

Panowie mam problem...

Dziś po wyjściu z pracy zobaczyłem taki obraz przedniej szyby w mojej A4 (wydaje mi się że rano było wszystko ok):

upuse4ud.jpg

utasupy8.jpg

Jaka według Was jest przyczyna takiego uszkodzenia? Śladu od uderzenia kamienia nie ma, auta nie myłem a całą noc stało spokojnie w garażu.

Istnieje jakiś sposób odratowania takiej szyby czy czeka mnie wymiana?

zawsze można ratować,pytanie czy warto,za takie pęknięcie krzykną 120-150zł więc wybór należy do ciebie :wink:

ja już dwa razy wymieniałem szybę :decayed: z czego raz dałem samochód żonie :facepalm: i to był błąd

co takie szby ratowac:P pierwsze widze , kup uzywke 100-150 lub nowa +montaz 80z :) po znjaomosci

co takie szby ratowac:P pierwsze widze , kup uzywke 100-150 lub nowa +montaz 80z :) po znjaomosci

żadnej używki - nigdy nie wiesz jak już jest zmęczona - tylko nowa. Ojciec płacił za nową -do b5 sedan z montażem- niecałe 200 zł i 2 lata gwarancji - na montaż, odklejanie czy rozwarstwianie. Ja dziś montowałem do mojej b7 nową szybę za 360zł z montażem także ceny za nowe nie są jakieś horrendalne.

Edited by 4marttin4

mowa o uzywkach pewnych i z mlodyczh rocznikow , kwestia wyboru, co nie co masz racje ;)

Na ratowanie za duża rysa. Lepiej wymienić, dołożysz i będzie super. Sprawdź dokładnie rant w okolicy pęknięcia. Może tam być nierówność która przyczyniła się do powstania pęknięcia.

Prawdopodobnie to nie ori szyba i możliwe że źle wstawiona. Mój szklarz mówi że takie pęknięcie, lub inne które doszło do krawędzi szyby to już tylko szrot. Trzeba nowa i dobrze jak nie norda.

Pękniecie dopoki sie nie zamknie bedzie postepowało :wink: a i o dowodzik moga poprosic jak zatrzymaja :huh: ja za szybe Bensona 150 dałem plus wymiana na miejscu za 150 poźniej tylko trzeba uważac zeby po nierównościach nie jeździć zeby wszystko dobrze spasowało.

Wiem że już 'po ptokach' ale jest szansa że ktoś uderzył czymś a tą szybę? Jak mogło powstać takie pęknięcie?

żadnej używki - nigdy nie wiesz jak już jest zmęczona - tylko nowa. Ojciec płacił za nową -do b5 sedan z montażem- niecałe 200 zł i 2 lata gwarancji - na montaż, odklejanie czy rozwarstwianie. Ja dziś montowałem do mojej b7 nową szybę za 360zł z montażem także ceny za nowe nie są jakieś horrendalne.

a można spytać jaką szybę wstawiłeś do b7? ja wymieniałem 2 lata temu i dałem 560 za Sekurit z paskiem u góry. akurat szyby przedniej nie wstawiłbym najtańszej.

Polecam Pilingtona u mnie czołowa jest tej firmy wymieniona przez któregoś z poprzednich właścicieli i nie narzekam, jakoś zbliżona, jak nie taka sam jak oryginał :) .

Edited by Guest

...akurat szyby przedniej nie to nie wstawiłbym najtańszej.

Zawsze można wstawić ori grzaną za ponad 2tys.

Edited by jacek70

a można spytać jaką szybę wstawiłeś do b7? ja wymieniałem 2 lata temu i dałem 560 za Sekurit z paskiem u góry. akurat szyby przedniej nie wstawiłbym najtańszej.

Firmę musiałbym sprawdzić, ale gościu montujący szyby jest sprawdzony i daje dobre szyby, montował mi w pasku szybę i ojcu i kilku znajomym i jakoś szyb bez zarzutu. Po drugie ceny spadają to co 2 lata temu kosztowało 560 dziś będzie tańsze - konkurencja - no i nie mam czujników w szybie

Fakt ceny idą na dół. Ponad rok temu za zamiennik przedniej szyby do b6 krzyczeli z montażem 650zł.

Nie przesadzaj, ja 6 lat temu za pilkinktona z montażem płąciłem 450.

To był tylko jeden przypadek. Może tak zdzierali a u innych nie pytałem. Więc myślałem ze ceny poszły w dół a to ja byłem wprowadzony w błąd.

Jedź i wymieniaj, nie baw się w jakieś używki :/ Ja do B5 już jakiś czas temu płaciłem 3 stówki a 2 miesiące później już 350zł w tym samym miejscu także nie działa to tak, że ceny tylko spadają;)

Pękniecie dopoki sie nie zamknie bedzie postepowało :wink: a i o dowodzik moga poprosic jak zatrzymaja :huh: ja za szybe Bensona 150 dałem plus wymiana na miejscu za 150 poźniej tylko trzeba uważac zeby po nierównościach nie jeździć zeby wszystko dobrze spasowało.

Benson dawny XYG wystarczy wpisać w necie. Dlaczego Benson? No bo XYG od razu kojarzył się z chińszczyzną ot i cała tajemnica. Nie twierdze ze to badziewie chociaż w przypadku niektórych marek człowiek się wyrobem może mocno zdziwić!!! Tylko jakby co to z reklamacją nie za ciekawie. Do Pekinu śmigać czy co?

To już lepiej zostać przy ogólnie dostępnych - Piklington lub Nordglass.

Dlaczego pisze ze chińszczyzna można się zdziwić? Siedzę w szybach samochodowych prawie 20 lat. Widziałem rożne wyroby. Pamiętam jak startował polski Nordglass, jak jeszcze było polskie BESPO przejęte potem przez Pilkingtona, ale w przypadku niektórych modeli produkowanych przez chińczyków widziałem już takie cyrki jak zły profil, niedokładna krzywizna, czy wypukłość w miejscu mocowania zamka pod lusterko i to wyczuwalnego pod dłonią. Sami w firmie dochodziliśmy w jaki sposób coś takiego wyszło na linii produkcyjnej. Nie wspomnę o wymiarówce, niektóre są za małe inne za duże i potem człowiek się gimnastykuje jak na ruskim balecie. Konkludując ..... klient nasz Pan chce po taniości to proszę bardzo. Jak chce nawet wstawię szybę i z Etiopii produkowaną w murzyńskiej chacie jak ktoś sobie tego życzy. Za montaż zawsze gwarantuję za jakość wyrobu już nie.

Sam ostatnio wymieniałem czołową i tak:

Kiedyś do żony iski wrzuciliśmy Pilington-a i masakra głośno jak skurczybyk rysy łapała jak pleksa :facepalm:

Wiec miałem do wyboru dać albo NG albo dorzucić i wstawić Saint Gobain Sekurit mam ją od 3 mcy i zobaczymy jak zniesie zimę pod chmurką.

Jedyny minus jest taki że pasek jest jak dla mnie troszkę za jasny.

Szyba autora nadaje się do wymiany ;)

Założony Pilkington + nowa listwa górna. Całkowity koszt z montażem: 397zl

Dostałem usługę nanotechnologii szyby gratis, w przyszłym tygodniu jadę zrobić, zobaczymy jak się sprawdzi.