Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co to za turbo w avj?


stranger212

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych forumowiczów.

Czy może ktoś mi pomóc z problem a mianowicie wczoraj gdy leciałem na trasie silnik stracił raptownie moc a za mną pojawiła się chmura szarego dymu. Prawie na 100 % turbina gdyż dziś jak się do niej dobrałem to wyczułem delikatne luzy na wirniku. Jedyne co mnie zastanawia to dziwny metaliczny dźwięk wydobywający się z okolic łączenia turbo z katalizatorem tak jakby się coś tam urwało i się telepało. Czy możecie mi podpowiedzieć coś w tej kwestii co to może być?

Druga sprawa to sama turbina. U mnie ma ona oznaczenie 059 145 702s i jak szukam drugiej takiej samej to wyskakuje mi wszędzie że montowana była w 3.0tdi. Stąd moje pytanie czy szukać drugiej takiej samej bo ktoś już z tym grzebał czy szukać oryginału a jeśli tak to jaki tam oryginał był montowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie jest K03-029, warto zrobic z tego K03-073 czyli K03S.

Jak chcesz to moge Ci to ogarnąć.

To turbo na pewno nie bylo w 3.0tdi, nic nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rozumiem oryginalnie powinno być K03-029 i co mi da wymiana tej na K03S. No i co to była za stara turbosprężarka bo raczej nie była ona oryginalna. Co autor miał na myśli wkładając ją. Przepraszam ale jestem laikiem w oznaczeniach turbo i nie znam się na różnicach pomiędzy nimi.


Ale ja jestem w UK więc szukam części tutaj. Chyba że też tu jesteś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze moge Ci ja wyslac do jUKej.

Turbo jest bardziej wydajne, z zapasem mocy do 220kM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wszystko ok ale jak większe turbo to i by przydało się pogrzebać w mapach jak rozumiem. Nie powiem że nie mam podłoża bo głowica już zmieniona na tą z aeb z szerokimi dolotami ale póki co to chciałbym to zrobić po najtańszych kosztach. No i jeszcze to chrobotanie w okolicach turbiny i katalizatora. Co to może być bo może nie potrzebnie szukam turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrobotanie to pewnie rozsypana turbina. Radzę skorzystać zpomocy kół Dev. warto i będzie duża korzyść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Ale program tez trzeba zmieniać bo nic mi zmiana turbo bez tego nie da chyba że większa turbo dziurę. Poprawcie mnie jeśli się mylę. No i ile mnie wyniesie ta turbina?

Chrobotanie to pewnie rozsypana turbina. Radzę skorzystać zpomocy kół Dev. warto i będzie duża korzyść.

Pewnie tak tylko jestem ciekaw co się tak mogło rozsypac żeby dudniło teraz praktycznie w katalizatorze.

No i jak z tym turbo panowie? Czy jeśli zmienię je na k03s i nie zmienię programu to będzie mi to chodziło tak jak było w oryginale czy może coś się zmieni?

Zawsze moge Ci ja wyslac do jUKej.

Turbo jest bardziej wydajne, z zapasem mocy do 220kM

Dev a powiedz ile by to wyszło razem z wysyłka? Odezwij się na priv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2014 o 21:05, Dev napisał:

Nie mam pw

poniżej masz nr do mnie

Dev mozesz podac do siebie numer ? Potrzebuje turbo do 1.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...