Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T słabo się zbiera?


noxes

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, taki oto problem, moja padaka słabo się zbiera, a przynajmniej mam takie odczucia. Nie czuć turbiny... A może tak powinno być? Nie wiem nie mam prównania, ale jak na 163Km i turbo to powinno to lepiej jechać :facepalm: Jedzie jak zwykłe 1.8 w budzie b5 :wallbash:
Co zaobserwowałem to to, że po odpaleniu szarpie- błędy losowe wypadanie zapłonu i brak zapłonu cylinder 1 i 2(Od czego?)
Przecieki pod gniazdami wtrysków, już mam nowe na dniach będę montował, świece do zamówienia.
Tak wiem logi nie bardzo ogarniam jak.
Denerwuje mnie ten samochód już... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logi

tylko logi na benzynie po kasowaniu błedów na trojce do odcinki, kanały parami po dwa 002+033, 020+118, 003+115.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach sprawdzę szczelność. Dziś wyłapałem błędy;

1 losowe wypadanie zapłonu

2 brak zapłonu cylinder 1, zwarcie do innego..

Świece jakie u mnie są to bosch fr78, wg katalogów są to świece do 1.6.

Szczelność sprawdzona na 1.5 bara, syczy gdzieś przy kolektorze ssacym i reszta ciśnienia ucieka do silnika, po odkręceniu korka słychać takie pukanie w silniku. Co o tym myślicie? Prawdopodobnie gdzieś przez odmę tam idzie, ale którędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypadanie zapłonu... wymien swiece to na pewno jesli dawno nie wymienilaes, i sprawdz cewki ktore sa uszkodzone i wymien . a pozniej bedzie sie doradzlo dalej .


a co do sprawdzenia turbo logami, kanał 11 u mnie nie wykrywa ze tak powiem turba bo na tym kanale nie ma wartosci doladownia tylko sa jakies inne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno nie ale szybko w skrzyni korbowej słychać pukanie z powietrza. Przewód idący z kolektora ssącego został zaślepiony a ciśnienie dalej ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logi zrob podstawa moze grucha stoi od turba mialem kilka takich aut juz , moze przeplywka siedzi wypadanie zaplonu moze byc od cewek a nawet od glupiego gorszego paliwa ja tak mialem na 95 z orlenu :kwasny: daj logi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie zbadaj cewki. W tych autach jakieś 8 mies temu była akcja serwisowa wymiany cewek. Fabryczne nawalały. Co do świec katalogowo NGK PFR6Q platynowe. Niestety cena ok 35zł sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewki mam akurat z tego numeru który nie podlega akcji tak więc...

No do lublina nie będę jechał bo trochę za daleko, a po za tym nie mam czasu.

Póki co muszę obadać którędy ucieka mi ciśnienie do środka silnika. Ten zaworek 035 103 245a mam nowy- rok temu zakładałem.
Ciśnienie do silnika nie ucieka jednostajnie tylko powoli tak pukając sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...