Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana licznika monochromatycznego na kolorowy w A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Grzegorz. A czy te liczniki z koncowka C czyli z początku produkcji B8 roznia sie czyms od tych z konca produkcji przedlifta czyli z końcówką N ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach wymienić licznik na kolorowy liftowy z A5 do swojej A4 z 2010r. Czy oprócz ramki wyświetlacza i kratki nawiewu trzeba tez wymienić tą czarną ramkę co jest pod licznikiem i wyświetlaczem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam w planach wymienić licznik na kolorowy liftowy z A5 do swojej A4 z 2010r. Czy oprócz ramki wyświetlacza i kratki nawiewu trzeba tez wymienić tą czarną ramkę co jest pod licznikiem i wyświetlaczem ?

nie trzeba, wszystko pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Grzegorz. A czy te liczniki z koncowka C czyli z początku produkcji B8 roznia sie czyms od tych z konca produkcji przedlifta czyli z końcówką N ?

Sa nowsze softy oraz wprowadzone drobne funkcje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach wymienić licznik na kolorowy liftowy z A5 do swojej A4 z 2010r. Czy oprócz ramki wyświetlacza i kratki nawiewu trzeba tez wymienić tą czarną ramkę co jest pod licznikiem i wyświetlaczem ?

nie trzeba, wszystko pasuje

Ja wymieniałem stelaż do ramki polifta. Przedlift ma poziome otwory na zatrzaski od ramki dekor natomiast polift ma pionowe otwory.

Niewiem czy bedzie pasować

I nie kupuj stelaża na Allegro bo w serwisie bez rabatu kosztuje koło 110zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak na allegro są liczniki których wskazówki nie sa idealnie na "0" tylko pokazuje niby tam prędkość 30km/h i 1000 obrotów to znaczy że coś jest nie tak? można kupić taki licznik i jak sie podłączy to się wyzeruje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak na allegro są liczniki których wskazówki nie sa idealnie na "0" tylko pokazuje niby tam prędkość 30km/h i 1000 obrotów to znaczy że coś jest nie tak? można kupić taki licznik i jak sie podłączy to się wyzeruje?

Mi pokazywało 220 km/h :)

Po podłaczeniu wtyki do licznika wszystko wróci do normy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak na allegro są liczniki których wskazówki nie sa idealnie na "0" tylko pokazuje niby tam prędkość 30km/h i 1000 obrotów to znaczy że coś jest nie tak? można kupić taki licznik i jak sie podłączy to się wyzeruje?

Wyzeruje się na 100%, można śmiało kupować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojadę do ASO na ściągnięcie CP przed korektą stanu kilometrów to czy w historii napraw będzie zapamiętany stan nowo zalozonego licznika? Czy może przy ściąganiu CP w ogóle nie ma informacji o aktualnym przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojadę do ASO na ściągnięcie CP przed korektą stanu kilometrów to czy w historii napraw będzie zapamiętany stan nowo zalozonego licznika? Czy może przy ściąganiu CP w ogóle nie ma informacji o aktualnym przebiegu?

wszystko zalezy jak do tego podejdzie Pan z obslugi oraz diagnosta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie licznika na kolorowy. Można dopisać do listy licznik o numerach: 8K0 920 931 J (Kolorowy, bez ACC).

Licznik pochodzi z modelu poliftowego.

Byłem usuwać ochronę komponentu a serwisie Audi w niemczech. Tak jak już szybciej pisałem płaci się tutaj nie za jakieś śmieszne jednostki tylko za czas jaki im to zajmuje. Usunięcie w moim przypadku trwało to około 5 minut. Gdy zapytałem ile płącę to serwisant się uśmiechnął i machnął ręką :)

Spytałem go o to czy oni wykupują jakieś jednostki z Audi do usuwania tych ochron to odpowiedział że nic podobnego. I wykonują tym programem co mają na warsztacie a normalnie klient płaci za ich czas.

Dziwi mnie to że w polsce ludzie płacą po 400zł w ASO za ściągnięcie ochrony i tam serwisy muszą wykupować jakieś jednostki.

Pytałem w poprzednich postach czy szybka wraz z przednią obudową z licznika przedliftowego pasuje do tylnej części poliftowej. Teraz mogę odpowiedzieć: TAK, więc można wkładać licznik poliftowy wraz z szybką przedliftowego jeśli nie chcemy zmieniać przedniej listwy ozdobnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Teraz mogę odpowiedzieć: TAK, więc można wkładać licznik poliftowy wraz z szybką przedliftowego jeśli nie chcemy zmieniać przedniej listwy ozdobnej.

No widzisz, dobrze wiedzieć :):thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to ze w Polsce nas kroją przy sciaganiu CP, tak tez myslalem. cwaniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tym poliftowym licznikiem. Mianowicie jest on teraz nie aktywny w MENU Car. Mam właczone ostrzeganie o prędkości a niestety nie można nic zmienić w Menu bo licznik jest nieaktywny w tym Menu. Czyt ktoś miał podobny problem że po montażu licznika przestał on być aktywny w MEnu?

Druga sprawa to że nie jest aktywny zegar cyfrowy. W poprzednim czerwonym liczniku był a tutaj nie ma. Czy muszę coś gdzieś przekodwać dodatkowo? Stary Long Coding z czerwonego licznika zakodowałem w nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zegar cyfrowy w adaptacjach i kanal 19 ustaw np na 10

a co do car menu to sam jestem ciekawy jak to rozwiazac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawiłem ten kanał 19 w adaptacjach i zegar cyfrowy ruszył.

Co do ustawień licznika w mmi. W grupie 56 Radio mam następujący błąd, który podejrzewam jest winowajcą nieaktywnego licznika w MENU:

01043 - Control Module; Incorrect Software Version
000 - -
Freeze Frame:
Fault Status: 01100000
Fault Priority: 5
Fault Frequency: 1
Reset counter: 126
Mileage: 34828 km
Time Indication: 0
Date: 2015.03.19
Time: 01:39:20
Freeze Frame:
Bin. Bits: 00000000
Bin. Bits: 10000000
Bin. Bits: 00001010
Bin. Bits: 00000000
Bin. Bits: 00000000
Bin. Bits: 00000000
Bin. Bits: 00000000
Bin. Bits: 00000000
Może być że któryś przewód trzeba przepiąć żeby się komunikacja pojawiła?
Edytowane przez tommy-cichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawiłem ten kanał 19 w adaptacjach i zegar cyfrowy ruszył.

Co do ustawień licznika w mmi. W grupie 56 Radio mam następujący błąd, który podejrzewam jest winowajcą nieaktywnego licznika w MENU:

01043 - Control Module; Incorrect Software Version
000 - -
Freeze Frame:
Fault Status: 01100000
Fault Priority: 5
Fault Frequency: 1
Reset counter: 126
Mileage: 34828 km
Time Indication: 0
Date: 2015.03.19
Time: 01:39:20
Freeze Frame:
Bin. Bits: 00000000
Bin. Bits: 10000000
Bin. Bits: 00001010
Bin. Bits: 00000000
Bin. Bits: 00000000
Bin. Bits: 00000000
Bin. Bits: 00000000
Bin. Bits: 00000000
Może być że któryś przewód trzeba przepiąć żeby się komunikacja pojawiła?

Ten blad w radiu jest z data z marca ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dlatego bo kopiowałem ten błąd zanim licznik się przestawił z datą. Bo dopiero jak aktywowałem zegar cyfrowy dopiero po którymś odpaleniu auta sam załapał a błąd który powyżej cały czas się utrzymuje.


Jeśli nikt nie ma pojęcia co z tym dalej zrobić to może chociaż da radę wyłaczyć VCDSem ostrzeżenie prędkości numer 2? Poprzedni właściciel licznika zakodował ostrzeżenie prędkości 2 przy 110 km/h i nie mogę tego wyłączyć bo w MMI nie mam teraz ustawień licznika. Przyciskiem SET na liczniku można wyłączyć jedynie ostrzeżenie pierwsze.

W Long Coding w Byte 00 --> Bit 6 można ustawić ostrzeganie o prędkości przy 120 km/h ale u mnie zakodowane jest przy 110 km/h. Można to gdzieś w Adaptacjach zmienić (wykodować)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dlatego bo kopiowałem ten błąd zanim licznik się przestawił z datą. Bo dopiero jak aktywowałem zegar cyfrowy dopiero po którymś odpaleniu auta sam załapał a błąd który powyżej cały czas się utrzymuje.

Jeśli nikt nie ma pojęcia co z tym dalej zrobić to może chociaż da radę wyłaczyć VCDSem ostrzeżenie prędkości numer 2? Poprzedni właściciel licznika zakodował ostrzeżenie prędkości 2 przy 110 km/h i nie mogę tego wyłączyć bo w MMI nie mam teraz ustawień licznika. Przyciskiem SET na liczniku można wyłączyć jedynie ostrzeżenie pierwsze.

W Long Coding w Byte 00 --> Bit 6 można ustawić ostrzeganie o prędkości przy 120 km/h ale u mnie zakodowane jest przy 110 km/h. Można to gdzieś w Adaptacjach zmienić (wykodować)?

Nigdzie tego nie wykodujesz ani nie wylaczysz programowo

Zostaje podlaczyc MMI 3G+ ustawic co potrzeba na liczniku lub podlaczyc licznik do samochodu z MMI 3G+

nic innego nie przychodzi mi do glowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...