Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana licznika monochromatycznego na kolorowy w A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Strzałka od nawigacji, wskazuje w którym kierunku należy jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzałka od nawigacji, wskazuje w którym kierunku należy jechać.

yyyyyyy :huh: ja się z taką jeszcze nie spotkałem a trochę się zjeździło na nawigacji Słowacja , Austria , Włochy , mam MMI 3G i kolorowy fis oryginalnie , nie dokładane ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ta strzałka sie pojawia jak jedziesz OFF ROAD :)

Mam u siebie mapy 2011 i np. autostrady od Świecka jeszcze tam nie ma więc pocinam OFF ROAD :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa no to musze spróbować pojechać w pole hehe żeby zobaczyć tą strzałke u siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z Ciekawości zapytam może ktoś wie lub probował da się do naszych a4 założyc liczniki z a5? oczywiście razem z ramka mmi i ramka nawiewów od a5 ale czy zegary pasuja wtyczki, itp? noi jak z kodowaniem czy przyjmie? próbował ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem u nas po forum ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na temat zakładania zegarów z a5 do a4 czy trzeba coś rezać czy tylko wyjąć z a4 i założyć z a5 plus kodowanie i wymiana ramek od mmi i od nawiewu..... i odrazu zapytam czy może ktoś podać numery zegarów od a5 diesel z kolorowym wyświetlaczem moga być bez ACC...


Witam ponownie dla potomnych i zainteresowanych rozwiewam wątpliwośći co do montażu licznika z a5 do a4. właśnie jestem po takim zabiegu i wszystko działa bez problemu licznik przyjoł kodowanie pasuje p&p wtyczki i wszystko ochrona zdjeta bez problemu tylko mały kłopot z korygowaniem przebiegu na taki jaki był na starym liczniku.. poprostu trzeba wybrać model samochodu A5 a nie a4 i wtedy idzie bez problemu..

plus u siebie zrobiłem jeszcze drobny mod a mianowicie okleiłem ramki nawiewu i ekranu na wzór rs5( ori ramki trzymaja się ceny i cieżko znależć ori ramki pod wyświetlacz concert) folia black piano plus suszarka wyszło według mnie idealnie oceńcie sami foto nizej

20150116_111931.jpg

Edytowane przez Kris0112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje czy licznik o numerach 8K0 920 931 J, ma kolorowy wyświetlacz? Na spisie u wrclaguny jest licznik z numerami 8K0 920 930 J. Licznik o który pytam jest z 2012 roku czyli z polifta. Sprzedający twierdzi że prawdopodobnie jest kolorowy.

Edytowane przez tommy-cichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

aby rozwiać wszelkie wątpliwości dziś przymierzyłem się do podmienienia wyświetlacza czerwonego na kolorowy LCD.

No i stwierdzam z wszelkim przekonaniem, że akcja ta, bez podmiany głównej PCB licznika jest niewykonalna. Mocowanie czerwonego FIS'a jest na trzy zarzaski, kolorowy ma trzy śrubki, które powinny przechodzić przez obudowe. Obudowa ma przygotowanie otwory jednak pod nimi widać pcb. Podłącznie jest zupełnie inne, czerwony ma taśme podłączoną do PCB po swojej prawj stronie, kolorowy ma złącze od dołu. Tak, jak się domyślałem, że operacja pewnie się nie uda, ale sprawdziłem, bo nabyłem kolorowy FIS po kosztach. Jakby ktoś chciał to mam na zbyciu.

Poniżej kilka zdjęć poglądowych, Licznika ma nr 8K0 920 900 J.

Zdjecie_24_01_2015_15_50_06_1.jpg Zdjecie_24_01_2015_15_50_11.jpg Zdjecie_24_01_2015_15_50_17.jpg Zdjecie_24_01_2015_15_50_30.jpg Zdjecie_24_01_2015_15_50_36.jpg Zdjecie_24_01_2015_15_50_48.jpg

Zdjecie_24_01_2015_15_51_13.jpg

Edytowane przez damianw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

aby rozwiać wszelkie wątpliwości dziś przymierzyłem się do podmienienia wyświetlacza czerwonego na kolorowy LCD.

No i stwierdzam z wszelkim przekonaniem, że akcja ta, bez podmiany głównej PCB licznika jest niewykonalna. Mocowanie czerwonego FIS'a jest na trzy zarzaski, kolorowy ma trzy śrubki, które powinny przechodzić przez obudowe. Obudowa ma przygotowanie otwory jednak pod nimi widać pcb. Podłącznie jest zupełnie inne, czerwony ma taśme podłączoną do PCB po swojej prawj stronie, kolorowy ma złącze od dołu. Tak, jak się domyślałem, że operacja pewnie się nie uda, ale sprawdziłem, bo nabyłem kolorowy FIS po kosztach. Jakby ktoś chciał to mam na zbyciu.

Poniżej kilka zdjęć poglądowych, Licznika ma nr 8K0 920 900 J.

Zdjecie_24_01_2015_15_50_06_1.jpg Zdjecie_24_01_2015_15_50_11.jpg Zdjecie_24_01_2015_15_50_17.jpg Zdjecie_24_01_2015_15_50_30.jpg Zdjecie_24_01_2015_15_50_36.jpg Zdjecie_24_01_2015_15_50_48.jpg

Zdjecie_24_01_2015_15_51_13.jpg

Ale to wiadomo było od początku, w temacie mowa o wymianie całego licznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bylo wiadomo od poczatku? Nie bardzo jestem przekonany. Nikt na 100% nie potwierdzal ze nie mozliwe. Tylko stwierdzenie, ze prawdopodobnie nie bedzie pasowalo. I tutaj i w innych watkach. Zapytalem kiedys Grzegorza i tez mi na 100% nie potwierdzil, bo nigdy nie sprawdzal. Wiec chialem potwierdzic i potwierdzilem. Jesli zasmiecam watek to mozna te moje wpisy usunac.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wiec chialem potwierdzic i potwierdzilem.

No i dobrze chwała Ci za to :)


Jesli zasmiecam watek to mozna te moje wpisy usunac.

Nikt nie mówi żeby usuwać, po prostu dość logiczne jest że nawet jeśli mocowania były by te same to raczej elektronika by nie udźwignęła kolorowego fisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że są ludzie, którzy przecierają szlaki :) Mnie bardzo ciekawiło od samego początku czy Damianowi się uda i bardzo mu kibicowałem ;) Zawsze to jedna cenna informacja więcej ;)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bo nie znalazłem informacji od którego licznika jest juz język polski na fisie ? zakupiłem dziś licznik o nr 8K0 920 930 N czy będzie juz polskie menu , obecnie mam czerwony i nie ma polskiego. od czego to zalezy od rocznika licznika czy literki na końcu C,D,N ? a moze dopiero w poliftowych jest PL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam na oku licznik o nr 8K0 920 930C sprzedawca mi wmawia ze ten licznik ma czerwony wyświetlacz, a w opisie wątku widnieje jako kolorowy ? chce go kupić będzie kolor ?

dobra juz mi zadzwonił.....ze ten jego jest z końcówką G do benzyny :kwasny: szkoda ze większość handlarzy nie wie co wystawia na aukcjach albo nie bardzo orientują sie ze literki mają znaczenie, tylko walą co ślina na język......

Edytowane przez boseron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...