Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Woda leci na nogi


Patrykbor

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem wszędzie ale nic nie znalazłem szukajka nie pomogła :no: może źle szukałem . Wszystkie odpływy są drożne lałem wodę i spływała jak potrzeba.A problem jest w tym że woda leci na nogi z nawiewu na nogi jak pochodzi klima czy jest tam jakiś odpływ czy co bo już głupieje :( po dłuższej trasie to miałem powódź w samochodzie i ze strony pasażera z mojej tez ale trochę mniej . Jeżeli źle szukałem to poprowadzi mnie ktos . Z góry dzięki za odp :notworthy:

to jest foto skąd cieknie tam są dwa otwory http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f4b622843e8137ee.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad filtrem pyłkowym jest rynienka ktora prawdopodobnie jest źle zamontowana, może być źle zapięta, w nieodpowiednim miejscu.

ale powiem ci że lałem wodę tam gdzie akumulator i woda normalnie ściekała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad filtrem pyłkowym jest rynienka ktora prawdopodobnie jest źle zamontowana, może być źle zapięta, w nieodpowiednim miejscu.

ale powiem ci że lałem wodę tam gdzie akumulator i woda normalnie ściekała

koledze chodzi o to że jak ta rynienka jest źle zamontowana to woda płynie na filtr a przez niego dalej do układu wentylacji/klimy stąd może wyciekać przez nawiew na nogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad filtrem pyłkowym jest rynienka ktora prawdopodobnie jest źle zamontowana, może być źle zapięta, w nieodpowiednim miejscu.

ale powiem ci że lałem wodę tam gdzie akumulator i woda normalnie ściekała

koledze chodzi o to że jak ta rynienka jest źle zamontowana to woda płynie na filtr a przez niego dalej do układu wentylacji/klimy stąd może wyciekać przez nawiew na nogi

nawet jak jest zle zamontowana toi tak woda ma spływac odpływem klimatyzacji[br]Dopisany: 22 Wrzesień 2008, 23:27_________________________________________________a odpływ jest pod wygłuszeniem nad turbina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy wilgoc pojawia się tylko przy włączonej klimie czy ogólnie. Mi zamakał dywanik po stronie pasażera. Posprawdzałem zarówno podszybie jak i wymieniłem filtr kabinowy i pozakładałem ponownie wszystkie elementy. Jednak problem nie zniknął. Wtedy zauwazyłem że wilgoć pojawia się tylko wtedy gdy mam włączoną klimatyzację. Moją uwagę zwrócił fakt że po dłuższej jeździe na klimie nie miałem pod samochodem charakterystycznej plamki wody z parownika. Co się okazało. Od strony podwozia, pod osłonami termicznymi wydechu (mnie więcej w miejscu gdzie schodzi pod podwozie rura od kolektora jest kanał odpływowy wody z parownika. Jakimś cudem dostało się tam jakieś błoto i zatkało taki śmieszny gumowy kranik. Po oczyszczeniu tego problem ustąpił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje ze to chyba nagrzewnica :wallbash: będę musiał rozebrać i obadać

bo cieknie nawet jak klima jest wyłączona tylko nie wiem jak się tam dobrać do niej :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba niestety zdemontować cały przedni kokpit.

wiem ale nie wiem jak się za to zabrać może ktoś wie jak się za to zabrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zrób oględziny w okolicy filra przeciw pyłkowego stylu powinna byc rynienka która odprowadza wode z szyby pod samochod upewnij sie czy dobrze jest umieszczona w zatrzaskach. Woda leciala ci pewnie na pasazera nogi wiec dostawala się przez wentylator. osadz filtr rynienke i przykrec powinno byc oki.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie! wreszcie to znalazlem i okazuje sie ze chyba macie racje z tą rynienką pod przednią szybą. BYłem wymienic olej i wszystkie filtry u mechanika i oczywiscie oni spartolili robote!!! nie potrafili nawet zamatowac dobrze filtra od klimy teraz sie w niego leje woda i dostaje sie do samochodu na nogi pasazera z tyłu! jechalem sobie w deszczu i cos mi zaczelo chlapac z tylu. znalazlem tam ok 7l wody!!!!! myslalem ze drzi niedomkniete albo szczelnosci nie maja lub szyba byla odsunieta, ale nie bylo zadnych sladow zacieków wody po drzwiach. Tearz jak tam wpadne z chukiem to ich pozabijam bo oprocz tego nie potrafili przykrecic mi pokrywy pod silnikiem ktora odpadla w czasie jazdy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzeje schabowego bo kryzys zażegnany :kox: . Nad nogami pasażera jest odpływ z klimy co wchodzi w ścianę grodziową ,jest to dość duża rura i myślałem że jak to się może zapchać :wallbash: .A jednak na początku tej rury ma ona średnice jakiegoś 1" a w jej środku jest jeszcze jedna rurka o grubości małego palca , a zobaczyłem ją jak z nerwów ,że znowu się ciepło zrobiło i woda leci ;( .Chwyciłem ją i wyrwałem :evil: ,patrze jest jakaś mała rurka wsadziłem tam śrubokręt i zaczęła woda lecieć :thumbup: jak przeczyściłem tą rurkę już dwa tygi mam spokój z wodą w aucie :kox: . Tą dużą rurę zastąpiłem wężem ogrodowym :przebiegly:. Po weekendzie zrobię fotki i wkleję może się komuś przyda .

Za błędy sory ale jest wieczór i se browarka popijam :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekamy na fotkę

ja mam to samo ale nie mogę zlokalizować tego odpływu od spodu żeby go przeczyści (czy trzeba zdejmować osłonę termiczną od rury wydechowej?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kumpla też woda leciała na nogi pasażera. Również zastąpiliśmy ten odpływ wężem ogrodowym i jak ręką odjął :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...