Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Pomocy , elektronika problem z odpaleniem


mareczek13

Rekomendowane odpowiedzi

wszysko zaczeło się dzisiaj rano, otwieram auto z pilota a tu nic - nie działa, otworzyłem więc z kluczyka, chcę odpalić a tu nic, zapaliły się tylko kontrolki rozrusznik nie kręci, tak jakby rozładowany akumulator. Podładowałem akumulator, założyłem a tu sam załączył się wentylator, przekręcam zapłon wentylator gaśnie, auta nie można odpalić cały czas świeci się kontrolka od ESP, przy kręceniu rozrusznikiem mruga kontrolka abs i czasami świec żarowych, na wyświetlaczu pojawia się też czasami napis BREMSE. Kilka razy jakby chciał załapać ale zaras zgasł. Co się dzieje? Pomocy!!!!, dodam że jest wilgotno i pada deszcz - czy to może mieć jakiś związek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po podładowaniu akumulatora rozrusznik kręci normalnie ?

Podepnij VAG i sprawdz jakimi błędami komputer do Ciebie zagada. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam że jest wilgotno i pada deszcz - czy to może mieć jakiś związek ?

Jak najbardziej. Wstaw go pod dach, podnieś maske i sprawdz podszybie. Jesli masz oslone to ja zdejmij. Prawdopodobnie zatkaly sie kanaly i woda stoi pod akumulatorem, moze nawet w ECU. Na razie zacznij od tego. Mozesz tez podpiac VAG'a i sprawdzic bledy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrusznik kręci normalnie, nawet udało mi się raz go odpalić, ale dalej świeciła się kontrolka ESP. Rzeczywiście po zdjęciu osłony podszybia jest woda, czy to może być przyczyną? i od tego wysiadł akumularot?

być może w nocy załączał się sam wentylator bo teraz po podpięciu akumulatora włącza się wentylator i rozłącza się po włączeniu zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymij aku i przeczysc kanaly odprowadzajace wode z podszybia. Jeden jest pod akumulatorem, drugi kanal jest pod serwem hamulcowym. Jak zejdzie woda, to sprawdz jeszcze czy nie dostała sie do ECU. Raczej na razie nie próbuj odpalać, zeby czegos nie uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne pudło po lewej stronie. Zaraz znajde linka. W srodku samochodu, na dywanikach, nie masz wody?[br]Dopisany: 19 Wrzesień 2008, 20:51_________________________________________________I link

http://www.a4-klub.pl/smf/ajm_awx_avf_avb_lokalizacja_czujnikow_oraz_elementow_wykonawczych-t45015.0.html;msg493247#msg493247

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odpalisz to jedz gdzies pod dach zeby sie wysuszyć. Kontrolka od ESP sie pali, gdyz ESP weszlo w tryb testowy po odlaczeniu aku. Po przejechaniu kilkuset metrów kontrolka zgasnie. [br]Dopisany: 19 Wrzesień 2008, 21:19_________________________________________________pudło możesz otworzyć żeby osuszyć zawartość :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj otwieram to pudło a tam woda aż po przekaźniki, Ecu suche, ale przekaźniki mokre i zaśniedziałe kable które podłączone są do nic, w poniedziałek zaprowadzam do mechaniora. Są tam 3 przekaźniki króre myślę że będą do wymiany, jaki może być koszt tych przekaźników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chyba miałem to samo, podaje linka to sobie poczytaj, powiino sie zgadzac

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_nie_odpala_i_caly_czas_chodzi_wentylator-t42629.0.html[br]Dopisany: 21 Wrzesień 2008, 15:43_________________________________________________Ja też kupiłem wszystkie 3 przekaźniki, wszystkie oryginały bo nie ma zamienników, zamowilem w sklepie i mialem na drugi dzien, ogolny koszt to chyba 220 zł czy cos kolo tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wiadomo czemu miales problem z odpaleniem.Wsrod tych przekaznikow jest jeden od pompy paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...