Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Polski VAG 2.5 - brak połączenia z silnikiem


cichy85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno zakupiłem na własny użytek interfejs diagnostyczny POLSKI VAG 2.5 USB - OBD2 KK

Po zainstalowaniu i skonfigurowaniu interfejsu jestem w stanie łączyć się z wieloma modułami, jednakże nie jestem w stanie połączyć się z SILNIKIEM

Program próbuje się łączyć, odlicza 1,2,3 .... i od nowa 1,2.....

Próbowałem podłączać się do sterownika przy wyjętym kluczyku, włączonym zapłonie jak i odpalonym silniku - nic nie pomagało. Po podłączeniu interfejsu do samochodu i komputera restartowałem Windowsa, aby komputer uruchomił się będąc już podłączonym z samochodem, to niestety także nic nie dało.

Mogę łączyć się z min. skrzynią biegów, abs, radiem, licznikami i kilkoma innymi, ale z SILNIK niestety nie :/ (z innymi niektórymi modułami także nie mogę się połączyć, ale na obecna chwile są dla mnie mniej ważne).

Czy ktoś ma jakieś pomysły w czym może być problem?

Mój Polski VAG 2.5 pracuje na WIndows XP SP3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy łączyłeś się już z tym silnikiem, może masz coś ze sterownikiem, ja jak kupiłem swoją a4 coprawda b5 też niemogłem się połączyć, silnik działał bez zarzutu ale kupiłem nowy sterownik i i teraz już się łącze, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakupiłem kabel:
VAG USB KKL line (2 linie K) we wtyku OBD2 (czarny)

Podłączyłem pod laptopa z Windowsem 8, zainstalowane mam 2 programy VCDS 12.12.03 PL oraz analogiczną wersję tego programu w języku oryginalnym.

Po podłączeniu kabla do auta, próbuję uruchomić program, po wybraniu portu USB i kliknięciu przycisku test pojawia mi się napis


=========================================
VCDS: Test portu


Interface Ross - Tech USB nieznaleziony!
Wersja biblioteki USB: 03.01.19
Interface: nie wykryto!

=========================================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakupiłem kabel:

VAG USB KKL line (2 linie K) we wtyku OBD2 (czarny)

Podłączyłem pod laptopa z Windowsem 8, zainstalowane mam 2 programy VCDS 12.12.03 PL oraz analogiczną wersję tego programu w języku oryginalnym.

Po podłączeniu kabla do auta, próbuję uruchomić program, po wybraniu portu USB i kliknięciu przycisku test pojawia mi się napis

=========================================

VCDS: Test portu

Interface Ross - Tech USB nieznaleziony!

Wersja biblioteki USB: 03.01.19

Interface: nie wykryto!

=========================================

do vcdc 12.12 potrzebujesz kabel za ~1700 PLN :)

ściąg VCDS - LITE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakupiłem kabel:

VAG USB KKL line (2 linie K) we wtyku OBD2 (czarny)

Podłączyłem pod laptopa z Windowsem 8, zainstalowane mam 2 programy VCDS 12.12.03 PL oraz analogiczną wersję tego programu w języku oryginalnym.

Po podłączeniu kabla do auta, próbuję uruchomić program, po wybraniu portu USB i kliknięciu przycisku test pojawia mi się napis

=========================================

VCDS: Test portu

Interface Ross - Tech USB nieznaleziony!

Wersja biblioteki USB: 03.01.19

Interface: nie wykryto!

=========================================

do vcdc 12.12 potrzebujesz kabel za ~1700 PLN :)

ściąg VCDS - LITE

Bart_S podłączał się na takim kablu, i również był ten sam problem,

ściągnę tego VCDS - Lite i dam znać, co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego problemu z początku tego tematu. Nadal nie mogę połączyć się w swoim Audi A4 B6 za pomocą interfejsu diagnostycznego POLSKI VAG 2.5 USB - OBD2 KK z modułem silnika.

Miałem możliwość przetestowania tego interfejsu na samochodzie Volkswagen Passat (chyba 2000 lub 2001 rocznik) i w przypadku tego samochodu mogłem bez problemu połączyć się z modułem silnika. a także innymi.

W związku z tym wybrałem się do warsztatu, gdzie zajmują się min. diagnostyką komputerową. Okazuje się, że facetowi bez problemu udało się połączyć z moim silnikiem. Do diagnostyki używał oprogramowana CDIF. Stwierdził, że tym moim interfejsem nie mogę się połączyć ponieważ VAG działa na innej szynie i nie obsługuje aut z szyną CAN.

Jednak po pierwsze na stronie gdzie kupiłem ten zestaw pisał następujący komunikat:

"zestaw nie obsługuje aut z szyną CAN (wyprodukowane w latach 2004/11)" - moje Audi jest z 2001 roku.

Po drugie dlaczego mogę się łączyć z innymi sterownikami, np skrzynia, abs, liczniki, radio, klimatyzacja, itd, a nie mogę z silnikiem?

Czy faktycznie tak będzie, że sam silnik w moim Audi będzie pracował na innej "szynie"? A może coś było u mnie kombinowane w tym samochodzie? Auto zakupiłem lipcu 2014.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b6 ma 3 szyny can:

- silnika

- multimediów

- bezpieczeńśtwa - abs esp itp

ale ŻADNA z nich nie jest wyprowadzona na zewnątrzn i służy tylko wewn komunikacji

i wszystko w aucie z zewnątrzn idzie po KKL.

w B7 jest inaczej bo tam wszystko oprócz silnika idzie po can, a silnik po KKL

na kablu np

http://allegro.pl/najtanszy-vag-usb-kkl-adapter-obd1-promocja-i4627088488.html

odpalasz vcdsa i powinno hulać.

rozumiem że łączysz się z innymi modułami poza silnikiem w audi ?

bo opcja jest żę ktoś wsadził nowszy silnik + komputer i reszte. ale to by musiał być od 2008r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że łączysz się z innymi modułami poza silnikiem w audi ?

bo opcja jest żę ktoś wsadził nowszy silnik + komputer i reszte. ale to by musiał być od 2008r

Dokładnie moim interfejsem diagnostycznym POLSKI VAG 2.5 USB - OBD2 KK łącze się z innymi modułami, problem mam jedynie z silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki soft używasz ? próbowałęś vcds lite ?

Tak jak napisałem, używam oprogramowania POLSKI VAG 2.5

Czy ten program vcds lite można pobrać legalnie z internetu? Jeśli tak prosiłbym o jakieś namiary. A jeśli nie ile kosztuje i gdzie można go kupić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy wejdź we właściwości portu COM w MU i sprawdź jakie masz ustawienia portu. ;)

PS. Polski VAG to nie jest najlepszy wybór lepiej zainstaluj VCDS Lite 1.2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - legalnie za darmo!

http://www.ross-tech.com/vcds/download/

tylko pobaw sie aby sie zarejestrował

Jak się zarejestrowac do tego programu ? ,gdzie jest ten kod do wpisania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zakupiłem a4 b6 18t avj .Próbowałem zdiagnozować furę wiekszość modułów działa lecz z silnikiem sie łączy a po tych 5 sekundach rozłącza .Raz się udało odczytać błedy.. vcds i vagcom zachowuja sie tak samo. Po odpięciu akumulatora bez zmian. Próbowałem elmem i odczytuje błedy .Kabelek niebieski sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vcds lite i po kłopocie program dostępny na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem oryginalny kabel z vcdsem i teraz wszystko działa super o dużo lepiej niż na niebieskim chińczyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...