Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Szarpanie przy ruszaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Koledzy jak w temacie. problem przy ruszaniu lub jechaniu pod górkena rozgrzanym silniku. Szarpie mi wtedy silnikem. co moze być powodem tego? ja obstawiam dwumase lub poduszki silnika. pomóżcie

Zapomnialem napisać jaki silnik, 1,9 TDI 110km AFN

Opublikowano

Sprzęgło do wymiany. Miałem tak samo ;)

Opublikowano

Przecież masz opisane w aukcji do jakiej marki i silnika zestaw jest dedykowany.... ;)

A pytałeś Toma77 lub Dzika ..z forum po ile oni maja zestawy sprzęgłowe ?Może by warto było zapytać ....i kupić z pewnego źródła

Opublikowano
  • Autor

No w sumie nie pytalem ich. Niby tam pisze do jakich silnikow ale na allegro nie zawsze pisza prawde.

Opublikowano

Potwierdzam dwumas a po co przez allegro zamawiasz w sklepie zapłacisz tyle samo a jak cos bedzie nie tak to od reki ci wymienią

Opublikowano
  • Autor

Jeszcze nie kupilem koledzy. Jutro ide do sklepu.

Opublikowano

A sprawdzałeś przeguby wewnętrzne?? może któryś ma luz i szarpie pod wpływem dociążenia silnika? skręć kołami w lewo i rusz, później w prawo i rusz, zobacz gdzie jest mniejsze szarpanie, później auto na podnośnik, i sprawdzasz... takie moje rada zanim wymienisz sprzęgło

Opublikowano

Objawy padniętego sprzęgła. Miałem to samo ale nawet na płaskiej powierzchni ruszając a cofając było jeszcze gorzej... Odradzam kupować LUK'a bo mi wytrzymało niecały rok i znowu szarpie... objaw taki sam jak przed wymianą...

Opublikowano

A nie rozważał kolega zmiany sprzęgła na zwykłe tanie ze sztywnym kołem :P

Opublikowano
  • Autor

Rozwazalem kolego ale pozniej doszlem do wniosku ze kupie takie jak ma byc.

Opublikowano

a rozważałeś kupno sprzęgła od awx?:)

Opublikowano
  • Autor

Rozwazalem koA czym sprzeglo od awx rózni sie od mojego?

Opublikowano

Wymiarowo jest identyczne. awx przenosi. wiekszy moment , a co za tym.idzie jest mocniejsze:)

Opublikowano
  • Autor

tak myslalem.

Opublikowano

No ale np. do koła jednomasowego tarcza z AWX już nie przypasi co nie? Bo zetor ma w tarczy tłumik drgań a przy kole dwumasowym tłumik drgań w tarczy nie występuje?

Opublikowano

nie nie ja mówie o całym zestawie dwumasowym ad awx, połączenie sztywnego koła z awx??? nieeeee

Opublikowano

Wg mnie sztywne jest lepsze, tańsze i wytrzymalsze. Możesz strzelać ze sprzęgła ruszając spod świateł bez obawy że ropierniczysz dwumas. Może komfort jazdy deko mniejszy, ale napewno o niebo lepiej niż na rozwalonym dwumasie

Opublikowano

Ja analizując moje problemy z szarpaniem przy ruszaniu zaczynam podejrzewać problemy ze skrzynią :kwasny: Póki było nowe sprzęgło to było ok ale problem powrócił. Uważam że nowe sprzęgło tylko niwelowało problem, ponieważ największe szarpanie jest:

- przy ruszaniu na skręconych kołach (nic nie daje ruszanie na wyższych obrotach)

- cofając

Próbując ruszyć do przodu da się zniwelować szarpania ruszając jak benzyniakiem czyli na wyższych obrotach.

Gdyby ktoś się dopytywał to:

- poduchy silnika nowe

- przeguby wew. nie mają luzów

- nowy siłownik (wysprzęglik) sprzęgła

- zewnętrzne przeguby kiedyś tam się zużyły i były wymienione

- sprzęgło ma rok

Dodam że po wymianie sprzęgła i przy pierwszym wyjeździe z garażu już czuć było minimalne i ledwie wyczuwalne drgania ale to też nie zawsze. Mam jeszcze w planie wymienić pompkę sprzęgła bo może nie pracuje płynnie ale jeśli sprzęgło już się wytłukło to nie zauważę różnicy.

Im dłużej analizuję co zrobiłem i co się dzieje to podejrzewam pojawiające się luzy może na przekładni planetarnej bo największe problemy są przy skręconych kołach i ruszaniu wtedy z miejsca


skrzynia CPC - ponoć nie najlepsze były a nie wiem czy były inne montowane do zetora

Edytowane przez A4-Tomek

Opublikowano

Problem przy ruszaniu na skreconych kolach moze wskazywac przeguby wlasnie, nie "strzelaja"?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.