Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki dobrać napinacz łańcucha rozrządu


darkb

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję waszej pomocy. Nadszedł czas na wymianę w mojej audi napinacza łańcucha rozrządu lecz powiem szczerze nie wiem jaki kupić.

W internecie szukałem napinaczy i jest ich multum lecz różnią się one końcówkami tylko ( ostatnią literką).

W mojej audi jest silnik 1,8 ARG z napinaczem z elektronicznym regulatorem faz rozrządu.

Czy te litery to jakieś nowsze wersje napinacza.

I jeszcze jedno pytanie jakie jest wasze zdanie na temat napinaczy chińskich z allegro , warto coś takiego kupić i ilemoże coś takiego pochodzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj chińskich. Są jeszcze gorsze niż Swag (wada fabryczna pada po kliku dniach przeważnie). Według niektórych Febi trzyma się lepiej ale nie ręczę. Ogólnie do naszych 1.8 jest problem z napinaczami. O ile do mojego bez zmiennych faz rozrządu w ASO cena jest do przełknięcia to Twoja wersja jest cholernie droga. Chyba , że coś się zmieniło przez miesiąc lub dwa. Oryginalna używka to też loteria. Ślizgi są już wymęczone i jest ryzyko ich pęknięcia. Widziałem już dwa takie przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj chińskich. Są jeszcze gorsze niż Swag (wada fabryczna pada po kliku dniach przeważnie). Według niektórych Febi trzyma się lepiej ale nie ręczę. Ogólnie do naszych 1.8 jest problem z napinaczami. O ile do mojego bez zmiennych faz rozrządu w ASO cena jest do przełknięcia to Twoja wersja jest cholernie droga. Chyba , że coś się zmieniło przez miesiąc lub dwa. Oryginalna używka to też loteria. Ślizgi są już wymęczone i jest ryzyko ich pęknięcia. Widziałem już dwa takie przypadki.

tylko oryginał ja już wydałem na 2 napinacze chińskie obydwa do wywalenia. aktualnie zamierzam kupić oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pisałem do serwisu do Gdańska aby podali mi cene napinacza do mojego silnika a mam taki sam jak ty to prawie z fotela spadłem koszt tego napinacza to ponad 2400 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko oryginał ja już wydałem na 2 napinacze chińskie obydwa do wywalenia. aktualnie zamierzam kupić oryginał

jaki masz przebieg i co się działo że wymieniałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wymianie tej przedniej poduszki (odbijaka) auto już dobrze jeździ i ciężko się zebrać do wymiany tego napinacza z łańcuchem , ostatnio roboty dużo a spieprzyć coś też nie trudno, może nie długo się zbiorę i wymienię. Oczywiście dam znać co i jak.

ps. nie po wymianie a po założeniu jej tak gdzie powinna być

Edytowane przez karol2984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie taka. Tylko czemu Topran? Wiem , że to mało istotna poduszka aby była ale nie Topran :wink: Jak widzę coś tej firmy to zaczynam głośno komentować. Taki syf powinien być zabroniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem najtańszą bo nie byłem pewien jaka powinna być i czy na pewno pomoże, pomogła:) jak sią rozwali to 15 zł nie szkoda, gorzej jak bym wydał z 50 na darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie taka. Tylko czemu Topran? Wiem , że to mało istotna poduszka aby była ale nie Topran :wink: Jak widzę coś tej firmy to zaczynam głośno komentować. Taki syf powinien być zabroniony.

Niestety coraz więcej części ze średniej półki cenowej jest jakościowo na poziomie najtańszego badziewia :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ze średniej też się nie kupuje :grin: Jak gumy to tylko LEM. Sprawdzone. On też pewnie trochę spuścił z tonu ale i tak jest lepszy niż reszta. W przyszłym miesiącu ładuję komplet pod silnik i skrzynie żeby wykluczyć niektóre objawy.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...