Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BCZ] Mój środek lokomocji.


zagma

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu latach nieobecności na tej stronie i z powodu zmian w mojej A4, wklejam kilka zdjęć z modami w stylu S-line.

Szkoda mi było sprzedawać za parę złoty "babcię" (ma już nakręcone ponad 300tyś km i dekada pękła). Za te kilka lat bezawaryjnej jazdy postanowiłem ją wynagrodzić, a jak wyszło oceńcie sami. (zdjęcia ze zmianami wklejam poniżej)

Witam!

Przedstawiam swoją A4-kę jest już moim 6-tym autem, ale pierwszym AUDI i chyba już przy tej marce zostanę.

Kilka informacji o aucie: Kupione w poprzednim roku u sąsiadów z zachodniej miedzy. Przejechałem nim już ~50-tyś. km. Co do wyposażenia to jest porównywalne do większości tu wymienianych z tego rocznika. Szczególną uwagę zwraca klimatyzacja-ogrzewanie postojowe (z tzw webasto), jest to wspaniały gadżet, szczególnie przydatny zimą, kiedy wsiadasz rano do auta w którym temperatura silnika jest już 50oC i 20oC w kabinie, oraz nagłośnienie BOSE. Oczywiście są też pewne braki jak ogrzewane lusterka, skórzana kierownica i quatro. Na dziś musi to wystarczyć. Załanczam kilka zdjęć. W kabinie na pewno zwrócicie uwagę na dodatkowe ekrany. 1-n od czujki cofania, 2-gi to 7" urządzenie multimedialne z otwartą (możliwość wgrania kilku programów) nawigacją. Ktoś powie zbędne bajery, które można mieć w RNS-ie. Myślałem o tym i wygrała ta opcja, jest bardziej mobilna i przede wszystkim większe pokrycie map na Europę. Jedynie co możliwe, że zmienię to zniknie ekranik cofania, a zostanie podpięta kamera cofania.

p1060435ag6.jpgp1060436me4.jpgp1060449qw4.jpgp1060453pp6.jpgp1060443lf2.jpgp1060454hf1.jpgp1060474wz7.jpg

A tutaj po 5-ciu latach bezawaryjnej jazdy i nakręceniu 200tyś km.

Przód, tył S-line

z7wq.jpg

cdut.jpg

qqzh.jpg

vz0.JPG

hx0g.jpg

2gow.jpg

trochę ze środka S-line B7

ij4.jpg

q2u8.jpg

Po tych modach zostało parę części więc jak ktoś jest zainteresowany to mam nową nakładkę na zderzak S-line 1.8T, fotele kubełkowe, i alu jak na starych zdjęciach.

gdeu.jpg

q8h3.jpg

Pozdrawiam Audi-maniaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny środek lokomocji :good: Ale nie podoba mi się jedna rzecz... Ta druga chromowana listwa na klapie bagażnika :decayed: Ta nad tablicą rej. :decayed: Wg mnie do wyrzucenia... I jakieś inne felgi by się przydały :wink4: A poza tym ładniutka :good: A i domek i to co widzimy dookoła domku fajnie zrobione :good: Ten dach nad wiatrołapem to idzie jakoś tak w stronę gruntu? Sorry za te podchwytliwe pytania, takie tam zboczenie zawodowe... :embarrassed: znaczy przyszłego zawodu :gwizdanie: Szkoda że tylko jedna fotka co pokazuje domek, ale to nie forum o domkach :> i raczej nie powinniśmy się tutaj chwalić domkami :decayed: Bo różni ludzie mogą tu włazić :decayed: Pozdrawiam i gratuluję wyboru słusznej marki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna A4, słuszny kolor :)

Wieksza fela i będzie :good:

Lepszy jest RNS niż ten Navroud, chyba ze chcesz mieć tą automapę :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra maszynka i ten silnik :good:

srodek mi sie nie podoba -za duzo kabli,ekranikow i szpargalow ale to moje zdanie :)

co do tylnej listwy to moze sie podobac i nie ale ja jestem na nie.

Widze wyrezane koncowki wydechow juz sa :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostro pojechaliście po listwie :embarrassed:, że ją raz dwa zdemontowałem :kwasny:.

Za pozostałe uwagi podziękowanie :hi:, ale prędzej zmienię auto jak wpakuję kasę na nowe fele, te wystarczą na nasze drogi.

zamiast pojechac po bandzie to po listwie pojechali :polew: w sumie to ja tez przyznaje sie :embarrassed::tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monitory zamienic na ori RNS-E, listwę górną z klapy zdjać i bedzie gites, ogólnie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny wózek, końcówki wydechu :good: co do gadzetów, to są OK, nie rozumiem dlaczego wszyscy mają klapki na ORI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Widzę spore zainteresowanie autkiem.

Padają pytanka o koszt auta. Kupując, wydałem kwotę o kilka tysięcy większą niż średnia cena na rynku. Czy było warto? Na pewno tak. Auto pomógł mi nabyć znajomy który mieszka w Niemczech i tym się zajmuje. Kupione w stanie idealnym od pierwszego właściciela, nie palącego, serwisowane tylko w serwisie AUDI, właściciel prawdopodobnie poruszał się nim sam (brak widocznych śladów zużycia na tyle auta), wyposażenie:

- 8 poduszek,

- klimatronik,

- tempomat,

- mała navi z systemem TMC,

- system nagłośnienia,

- komputer pokładowy,

- czarna tapicerka + czarna podsufitka (s-line)

- elektryka drzwi przód/tył, lusterek,

- system AUDIO „BOSE”,

- WEBASTO,

- podłokietniki przód/tył,

- 2-a komplety alu z oponami zima/lato,

- elektryka foteli w części lędźwiowej z pełną regulacją manualną wraz z podudziem.

- I TA V6-ka, mówią, że bardziej awaryjna od 1,9 ale nic nie zastąpi tej pracy (no chyba, że większe V-ki)

Co ważne, sprzedający posiadał pełen komplet dokumentów wraz z rachunkami za wykonane przeglądy. Auto prowadzone w systemie przeglądów long-time.

Rady dla kolegów kupujących:

1. Pierwsza podstawowa NIE NAPALAĆ SIĘ przy kupnie używanego auta (patrz.: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=46133.0)

2. Sprawdzić dokumenty: WIN, książka przeglądów (patrzeć na pieczątki, kolory nie powinny się powtarzać),

3. Jeżeli to jest możliwe, porównać kilka aut, pytać kolegów, korzystać z usług np. takiego portalu jak ten. Od ludzi wszystkiego można się dowiedzieć.

Kilka fotek autka przed kupnem.

c29942132ls7.jpgc29942131mp0.jpgc29942133bt3.jpgc29942134mw6.jpgc29942135lq5.jpg

Czy było warto? Sami powiedzcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno zawieszenie jest obniżone?

Masz w książce serwisowej taki symbol?: 1BE, -20mm. Albo 1BV?

Tutaj masz dekoder oznaczeń: http://www.audiklub.org/wyposazenie.html

Wpisz sobie symbole, które masz w książce serwisowej. Dowiesz się o swojej A4 kilku rzeczy :wink4::good:

---------------

(...) Ktoś powie zbędne bajery, które można mieć w RNS-ie. Myślałem o tym i wygrała ta opcja, jest bardziej mobilna i przede wszystkim większe pokrycie map na Europę. (...)

?

Do RNS-a są dwie płyty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziekowania dla AndyN za adres stronki, zawieszenie jest 1BA, więc standardowe.

Koledzy, przy okazji mam pytanko;

Przy jakich przebiegach wymagane są wymiany rozrządów w motorze 2,5 TDI, oraz jak wyglądają terminy i zakresy poszczególnych przeglądów w A4/B6.

Z góry podziękowania za pomoc :hi:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrząd co 120k , reszte info masz na forum

Spotkałem się z opinią w ASO, że co 90 tys. Polskie drogi - częste hamowania i przyspieszania, mało dróg przystosowanych do "autostradowej jazdy" powoduje, że okres miedzy wymianami powinien być krótszy

----

Zagma, tutaj masz trochę na temat czynności serwisowych: http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=75430&postdays=0&postorder=asc&start=9

Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, dotrzyj po numerze VIN do historii swojego auta. Dowiesz się np. jakie podzespoły zostały wymienione przy okazji ostatniej wymiany rozrządu (zakładam, że co najmniej raz był już wymieniany :wink4: ). Pewnie okaże się, że wymieniany był "wariant mini" bez np. pasków klimatyzacji i pompy wody

Tutaj masz m.in. spis wymiany rozrządu w "wersji maxi": http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=53752

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie z podobną opinią spotkałem się u nas w ASO.

Serwisując w Polsce, wręcz otrzymałem odpowiedz, że AUDI w Polsce nie ustawia przeglądów np. w systemie long-time z powodów jakości dróg, a przede wszystkim paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...