Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rodzynek A4 B7 2.0 TDI BRD Quattro - nowa baza do modów.


rodzyn889

Rekomendowane odpowiedzi

W poniedziałek auto trafiło do firmy BArtpol Tuning (polecany na forum Leona). Modyfikacje jakie zostały wykonane to:

- Wyrzucenie mojego turbo które zostało źle zregenerowane przez poprzedniego właściciela (przeładowywało góra, notlauf, i core poszerzone nie trzymało ciśnienia).

- Montaż turbo złożonego z Core BRD wirnika CAHA i downpipe homemade ze stali

- Wycięcie DPF oraz wyprogramowanie go (puszka została)

- Wgranie softu z firmy KINGSOFT

Pierwsze hamowanie z DPF - 169,5 KM / 339 nM (turbo przełądowuje góra od 2500 rmp)

Drugie hamowanie bez DPF ~ 176,4 KM / 349 nM (-"-)

Trzecie hamowanie na nowym turbo i programie - 196,9km (przy 4139rmp) / 395nM (przy 2699obr/min)

W dniu dzisiejszym odbieram auto i zdam relacje jaka różnica. Popmpowtryski są roczne a mimo to nie udało się osiągnąc 200km żeby nie kopcił. Zastanawiam sięc o może być powodem gdyż liczyłem na 210 km (wsadzone nowe sprzęgło dwumas, wałek itp.) :)

Wieczorem zeskanuje wykresy i foto relacje do tego postu.

Ja wszystkie swoje auta daję w ręce Bartka. Już nawet trochę tam czasu u niego sprędziłem. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napewno Bartka nie polece nikomu. Dwa samochody u niego hamowaliśmy i na obu wyniki były baaaardzo zawyżone. Około 15KM. Poza tym przepływomierz odkręcał mi kombinerkami bo stwierdził że mam nie oryginalne śruby (torx z bolcem) i sie śmiał kto mi takie pozakładał. Z serii AWX wyszło mi u niego 143KM i powiedział że mam zajechany motor bo one w serii pokazują ponad 150KM. U spanky-ego w EDC tuning wyszło 134KM Kumplowi w E46 gdzie seria jest 150KM wyszło 169KM. Koledze z ARL-a zrobił 215KM powiedział ze to lajtowy program :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to Ciekawa informacja, trochę mnie zmartwiłeś :) Miałem do wyboru VTG i Sportmile, ale Bartpol bardzo polecali mi więc pojechałem.

PS: Ja w ARL miałem 189KM i już ciężko było uzyskać taki wynik samym softem :) Ale hamowanie drogowe.

Pierwsze wrażenia bardzo na ++ :) Auto odmulone na maksa, ze startu zamieli kołami jak mu się da do pieca :D

Silnik pracuje elastyczniej, nie męczy się, czuć również, że nie stawia żadnych oporów. Narazie jestem zadowolony z wykonanych prac :) jednak jedna różnica ale to raczej quattro - nie wciska w fotel, w leonie to czuć było przypier** a tutaj elastycznie oddaje moc do samego końca :)

Spalanie się zmniejszyło O DZIWO! :)

120km/h - 5,3l / 5,5l

140km/h - 6,4l / 6,8l

190km/h - 9,3l / 10l

Edytowane przez rodzyn889
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne auto i do tego czarne :). Co do felg to szukaj 19" będziesz potem żałował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli montuje summer set. Wygląda to jak na foto poniżej . Wsadziłem dystanse hh&r 15mm ale przód ociera na nierównościach wiec finalnie został wyjęty . Zostawiłem tył zobaczymy jak będzie z prowadzeniem .

Mam wrażenie ze tył za wysoko jednak siedzi i myślę jak zrobić go niżej , ale żeby nie siedział tsk lipnie jak to na eibachu się dzieje w tym modelu.

2iuf3ph.jpg

30mspya.jpg

195og4.jpg

t643f5.jpg

2432ng3.jpg

312beol.jpg

153p4b7.jpg

I ostatnie foto u rodziców po próbie drogowej :) przed ściągnięciem dystanso przednich .

13zdb2g.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie siedzi Idealnie. Najważniejsze że tył nie jest niżej niż przód jak to ma miejsce w niektórych S-line. Kółko też ładnie osadzone równo z rantem błotnika :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto które kupiłem, a auto które jest teraz to niebo a ziemia, nawet kropelki oleju nie ma na silniku, cały zawias zrobiony na ori, sprzęgło jak wyjeliśmy to aż sięwysypało i inne wcześniej opisne, teraz można jeździć tym samochodem :banan:.

Dzisiaj kontrolka silnika kopciuch z tyłu i brak mocy do 2 tys, diagnoza wyj**any egr. Właśnie stoi na warsztacie i się wymienia, sam egr po max zniżce 989zł, w detalu 1350zł.

Edytowane przez rodzyn889
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEŻ DOSTAŁEM TAKĄ PROPOZYCJE ale trochę za późno :)


Wkońcu ciepło :) zaczynamy detailing za chwile polerka najpierw środek zdobiony i konserwacja skóry :) w kolejce czeka glina megarius i ich wax :)

t4w9l0.jpg
tah2mu.jpg
2igem88.jpg
5 godzin z życia wyjęte, wosku nie zdążyłem ;/
2whmnw0.jpg
dvhq83.jpg
20u4xh5.jpg
1z7n7c.jpg
xbe59x.jpg
1rydk3.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki za czas poświęcony efekt widoczny

Ale grill i znaczek na tyle mi osobiście nie leży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z grillem jest nie tak kolego? Pięknie:-) kupe pracy ale efekty są zajebi ..te :-) i oby do przodu z modami:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładna a4 ;) z dystansami dużo lepiej, czy to są te dywaniki co masz w aucie ? http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-dywaniki-welurowe-s-line-8-stop-i5053842048.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=18019

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dywaniki czytałem komentarze niby smierdza guma od tego sprzedawcy i ze słabo z dopasowaniem rozmiaru

zgadza sie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie idealnie leżą :)

Nie wiem czy śmierdzą bo leżały cała zime w garażu w oczekiwaniu na montaż :D wiec nie czuć nic teraz.


Taka sytuacja:

214uys1.jpg

po powrocie z poznania nazajutrz znalazłem pękniętą szybe :/ Szybka akcja z AC PZU i właśnie wymieniamy na warsztacie :) oczywiście na org.

Edytowane przez rodzyn889
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...