Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana filtra kabinowego AFN B5


szymek20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z góry zaznaczę że wymieniam go pierwszy raz i nie chciałbym potem

być "mądry po szkodzie" więc po poradę zwracam się do was.

Chciałem się was spytać głównie o to jak się zdejmuje to podszybie (b5 99r z zasłoniętą tą przegrodą) . Nie chciałbym czegoś ułamać czy coś .

Czy te 3 spinki odkręca się normalnie jak śruby czy trzeba je czymś podważać ? czy coś tam jeszcze trzeba odkręcać czy coś żeby niczego nie uszkodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spinki na krzyżak,tylko uważaj bo łatwo jest to uszkodzić tzn zerwać powierzchnie na śrubokręt.

Potem klucz bodajże 8 i w środku są 2 wsuwki.

Dasz rady :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już odkręcisz podszybie i zaczniesz wymianę filtra kabinowego nie zapomnij ustawić tzw "RYNIENKI" w tym samym miejscu jak zobaczysz za 1 razem. Ja miałem taką przykrą niespodziankę jak kupiłem auto po umyciu zobaczyłem, że mam wodę w nogach pasażera, okazało się ze ktoś źle zamontował rynienkę i woda leciała przed filtr do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.Filtr wymieniony.

U was też ten filtr nie dociska idealnie na jednym boku ramki ?

Filtr siedzi ciasno i elegancko tylko że jakby na długość mu brakuje paru milimetrów i jest minimalna przerwa do tej bocznej ścianki (miejsce w którym jest ta przerwa zaznaczone jest na zdjęciu)

zdjęcie nie moje! poglądowe żeby wskazać miejsce (u niego wygląda że ma na styk)

zwwxgzm5.jpg

Chyba nie powinno to w jakiś szczególny sposób szkodzić ? wszystko już elegancko poskładane i nie chciałbym znowu rozkręcać :unsure:

Edytowane przez szymek20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c82e53031d423668e76a5650f7568c94.jpg

Dobrze wsadziłem ten filtr? Filtr Kamoka. W Mannie było wszystko normalnie

Edytowane przez largovinch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze wymieniałem ostatnio ten filtr na szybko i nie popatrzyłem na strzałke?co sie stanie jak bedzie odwrotnie?to ta strzałka powinna byc skierowana w dół?(w strone dmuchawy?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim filtrze miałem jeszcze taką uszczelkę na około i idealnie pasowała jak strzałka była w drugą stronę (uszczelka u samej góry - tak widziałem jak są te uszczelki w ori). Nic się nie powinno stać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzałka pokazuje kierunek przepły`


Strzałka pokazuje kierunek przepływu powietrza :) nie powinien byc filtr odwrotnie zakładany bo nie spełnia swojej funkcji w 100%. Szczegulnie polecane są filtry węglowe, najlepiej mann :wink: takie jest moje zdanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze wymieniałem ostatnio ten filtr na szybko i nie popatrzyłem na strzałke?co sie stanie jak bedzie odwrotnie?to ta strzałka powinna byc skierowana w dół?(w strone dmuchawy?)

będzie dmuchać pod klapę silnika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...