Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 1.9 TDI] Czy warto kupić takie auto z tym silnikiem ?


Pawel 87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!! Jestem nowy na tym forum i chcialbym sie dowiedziec wszystkiego na temat A4B7 1.9 TDI poniewaz mam zamiar takie audi kupic. Prosilbym o opinie fachowcow , osob ktore wiedza cos w tym temacie a nie tylko slyszeli ;)

Chcialbym wiedziec jak spisuje sie ten silnik 1.9 TDI jakie ma wady , zalety i takie tam rozne ;) dzieki z gory!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój BRB ma 280 tys i lata bez większych napraw.

116km to trochę mało jak na a4, ja bym brał b6 awx 130km skrzynia 6 biegowa.

W b7 1,9 tdi masz tylko 5 biegowe a to utrudnia jazdę 120+.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam brb 116ps(do sprzedania) zrobiłem nią 52 tys i ani złotówki nie dołożyłem gdyby nie okazja i nie wiem jak to nazwać z przyczyn niezależnych ode mnie wymieniłem na nowsze, jak nie to zrobiłbym program na 140+ bo po jakimś czasie brakowało mi mocy i byłoby cacy :decayed: z ręką na sercu mogę polecić Ci ten motor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój BRB ma 280 tys i lata bez większych napraw.

116km to trochę mało jak na a4, ja bym brał b6 awx 130km skrzynia 6 biegowa.

W b7 1,9 tdi masz tylko 5 biegowe a to utrudnia jazdę 120+.....

W B7 1.9 TDI tez były skrzynie 6-biegowe.

B6 AWX ma skrzynię 5-biegową. 6-tka to AVF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie że w b7 nie było 1.9 ze skrzynią 6 biegowa. Przynajmniej seryjnie z fabryki.

Silniki miały oznaczenia bke lub brb.

Edytowane przez januszm41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie że w b7 nie było 1.9 ze skrzynią 6 biegowa. Przynajmniej seryjnie z fabryki.

Silniki miały oznaczenia bke lub brb.

były 1.9 tdi e pd pod koniec produkcji

Wysłane z Nokia 6310i za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadbane 1.9 w B7 swoje kosztuje bo to jeden z nielicznych silników w tym modelu który jest coś warty. A nie lepiej wymienić turbo na AWX i wtedy robić program :) jak już wydawać na program to można i turbo dorzucić bez kosztów. Sprzedać swoje kupić drugie a zapewniam że tych od AWX jest bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej 1.9 TDI PD w B7 można polecić ... co do mocy, spokojnie, auto będzie się przyzwoicie odpychać, nie ma dramatu, szczególnie ku temu będzie pomocna skrzynia 5 biegowa. Minus tej skrzyni to jazda powyżej prędkości 170-180km/h. Jak koledzy wyżej piszą, nie ma najmniejszego problemu podnieść moc w tym aucie czy to samym programem czy dodatkowo ucieszyć auto większą turbiną.

Ogólny minus tego auta to to, że było to tanie auto i najczęściej ciężko doszukać się fajnego wyposażenia, Ale jak dobrze przejrzysz forum to zobaczysz że w przypadku B6/B7 praktycznie nie ma tajemnic i niemal wszystko można w tym aucie dopasować pod siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie że w b7 nie było 1.9 ze skrzynią 6 biegowa. Przynajmniej seryjnie z fabryki.

Silniki miały oznaczenia bke lub brb.

Tak jak wczesniej pisałem i również kolega FPek, w B7 były seryjnie montowane skrzynie manulne 6-biegowe. Była to tzw wersja "e", czyli Eco. :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie były to pojedyncze sztuki, bo ani jednej nie widziałem. Bke można lekko podnieść do 140km i sie super jeździ. Mam ten silnik w b6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy za odpowiedz. Ale co chodzi o moc tego silnika to nie zalezy mi na tym zeby odrazu "wirusa" robic bo to nie jest najwazniejsze. Jak bede chcial poszalec to odpale BMW E30 2.5 :D :D :D. Bardziej zalezy mi na ekonomicznej jezdzie i bez awaryjnej. A i jeszcze mam pytanie jak sie spisuje ten filtr czastek stalych DPF w rocznikach 2008?? Bo duzo o tym mowia ludzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się kurde zastanawiam na przejście z salonowej (zaraz 300 tysięcy realnego nalotu-więc niewiele)2004 r. a4 b6 1.9 tdi Quattro+Servotronic na salonową biedę b7 1.9 tdi 116 koni, ale rok 2008...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się kurde zastanawiam na przejście z salonowej (zaraz 300 tysięcy realnego nalotu-więc niewiele)2004 r. a4 b6 1.9 tdi Quattro+Servotronic na salonową biedę b7 1.9 tdi 116 koni, ale rok 2008...

dokładnie bezsensu

..."zamienił stryjek siekierkę na kijek..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos moze na 100% stwierdzic czy A4 B7 1.9TDI byly ze skrzynia 6 biegowa? Wszedzie w ofertach widac skrzynie 5 biegowe...

byly

znalezione w 5sekund

http://otomoto.pl/audi-a4-b7-1-9tdi-6-biegow-navi-bezwypadkowy-C34914494.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie były to pojedyncze sztuki, bo ani jednej nie widziałem. Bke można lekko podnieść do 140km i sie super jeździ. Mam ten silnik w b6.

mój ze 131 poszedł na 173 :D to dopiero jedzie , fakt faktem z czasem znudzi się ta moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...