Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po wymianie oleju wyskakuje kontrolka Ciśnienia oleju i znika


Robacombak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie potrzebuje rady, mianowicie po zmianie oleju jak silnik sie rozgrzeje to wyskakuje mi kontrolka ciśnienia oleju i nie znika, jak wyłącze silnik i chwilkę poczekam to jest ok na następne 2 minuty i znowu pokazuje czerwona kontrolkę. Dodam ze stary olej był mocno zużyty po zmianie trochę kopcił i przestał po 5 minutach teraz nie kopci i nic mu nie dolega poza ta kontrolka, mój mechanik czyścił ten czujnik ale bez rezultatów. Koleś chce robić remont silnika albo nowy silnik mi tam wciskać, doradził by ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie okazało się że w silniku krążyl "Moto Dr".... Teraz dostał nowego żadkiego oleju wyplukał się i mamy co mamy.jeśli mechanik nie wylał twojego oleju to bierz go do ekspertyzy na zawartośc czegoś uszczelniającego. Rzeczoznawca i sprzedającego do sądu-chyba ze kuiłes "ty" od niemca ktory płakal jak sprzedawal...-no to jesteś grubo w d*pie jeśli okaże się że to np.panewy.

Jesli jesteście pewni ze to kont.ciś.oleju to na początek spr.bym cisnienie oleju manometrem.jeśli ciś.będzie prawidłowe to zamontował bym 2gi czujnik.

Na filtrze oleju nie widać opiłków metalu?

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr był mocno brudny ale opiłków żadnych nie zauważył ani mechanik ani ja, dodam ze pali sie ta czerwona franca jak silnik sie rozgrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś podobny temat kopalem w skodzie-identyczny problem.ludzie kupili auto z motoDr.po 2 miechach walki okazalo sie ze problemem byla zadra na głownej panewce 2go czopu walu korbowego - silnik to był .4 16v Pb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego podstawa do spr.jak wyżej napisalem. Chyba że coś się dzieje na dole z pompą oleju jej napęd czyli przeskakujący zabierak w walku,chyba zetmasz napęd łańcuchowy to mągą też być obrezane z zębów tryby i łancuch się prześalizguje-acz kolwiek nażekał byś na bujanie całą budą i szarpanie silnika bo wtedy przestawiają się walki wyrów.w stosunku do walu korbowego. Zacznijcie od podstawy -pomiar ciśnienia i sam czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak zrobię choć brzmi to jak wyprawa na księżyc ale w środę mój mechanik wraca z polski z urlopu i będziemy działać. Muszę być przy tym żeby mi nie powiedział ze sprawdził wszystko i silnik trzeba zmieniać :/ bo tak łatwiej. Kurde pech jak cholera. Bede dawał znać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienić-jakie to piękne... A wiadomo na jaki się zmieni...? Nie tędy droga-taką decyzje można podjąć po weryfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dlatego podstawa do spr.jak wyżej napisalem. Chyba że coś się dzieje na dole z pompą oleju jej napęd czyli przeskakujący zabierak w walku,chyba zetmasz napęd łańcuchowy to mągą też być obrezane z zębów tryby i łancuch się prześalizguje-acz kolwiek nażekał byś na bujanie całą budą i szarpanie silnika bo wtedy przestawiają się walki wyrów.w stosunku do walu korbowego. Zacznijcie od podstawy -pomiar ciśnienia i sam czujnik

Jest napisane rok 2007(brak łańcucha)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupiles auto ? Jak nie dawno mniej niz 6 miesiecy oddaj auto do ekspertyzy dadza papier i do wlasciciela ostaniego telefon albo wizyta I niech placi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej,rozrząd,filtry robimy po zakupie samochodu - nie czekamy na kolejny wpis do książki serwisowej które w połowie są i tak podrabiane..

LAKI_73 - nic nie udowodnisz poprzedniemu właścicielowi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego podstawa do spr.jak wyżej napisalem. Chyba że coś się dzieje na dole z pompą oleju jej napęd czyli przeskakujący zabierak w walku,chyba zetmasz napęd łańcuchowy to mągą też być obrezane z zębów tryby i łancuch się prześalizguje-acz kolwiek nażekał byś na bujanie całą budą i szarpanie silnika bo wtedy przestawiają się walki wyrów.w stosunku do walu korbowego. Zacznijcie od podstawy -pomiar ciśnienia i sam czujnik

Jest napisane rok 2007(brak łańcucha)

Co z tego że 7r a skąd pewność że w tym śmigle siedzi ori motor...

Zresztą okaże sie jak odezwie się własciciel B-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to sie stalo zaraz po zakupie to udowodni wade ukryta w uk masz na to do 6-ciu miesiecy dlatego coraz wiecej sprzedajacych kupuje ubezpieczenie gdzie odpowiedzialnosc za takie sytuacje spada na ubezpieczyciela wiem bo przerabialem temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...