Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szyba przednia polerowanie ?


toma085

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko czy ktoś z forumowiczów robił już taki zabieg u siebie , moja ma już ponad 200tys za sobą sporo małych rysek i z dwa odpryski , zastanawiam się nad polerowaniem tylko i wyłącznie dlatego że jest jeszcze orginalna , wymiana na nową to nie jest jakiś wielki wydatek około 400zł jednak wolał bym żeby stara pozostała na swoim miejscu.

Jeśli znacie miejsca gdzie można zrobić to profesjonalnie to proszę dać znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to tylko drobnie ryski to powinno się spolerować tlenkiem ceru,choć to robota mozolna.Natomiast jeśli szyba jest wypiaskowana(mikroodpryski) to nic nie wskórasz a tylko pogorszysz gdyż w odpryski wejdzie pasta i będzie gorzej niż jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli jest to ori i ma przypadkiem grzanie elektryczne to nie 400 tylko w tysiące zł zdaje się coś ponad 3 tysiące kosztuje i nie ma zamienników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polerować, będzie tylko gorzej. Jak nie wierzysz, znajdź jakąkolwiek szybę starą i zobacz ;) (przerabiałem osobiście w poprzednim samochodzie, na szczęście szyba tylna).

Polerka może sprawdzi się na szybie lady sklepowej ale nie w samochodzie. W ubiegłym roku kleiłem odprysk w Hanesco i przy okazji pytałem czy robią polerkę szyb i dostałem odpowiedź że już od dawna nie "bawią" w coś takiego.

Skoro profi zakład nie oferuje usługi to coś na rzeczy być musi.

Edytowane przez jaro1768
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerowanie nic nie da tylko pogorszy . Można spróbować glinką jednak nie zastosowałeś to nie wiem. Pewne jest ze rysy nie znikną a może być ich więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.kosmetykaaut.pl/printview.php?t=209

Kupiłem tlenek ceru i filc, ale nie ruszałem tego teraz. Musiałbym mieć albo wolny dzień i nic do roboty żeby to zrobić przed zimą, planuję wiosną się za to zabrać. Przeczytajcie cały temat - uprzedzam że wynika z niego że to nic strasznego, szeroki pad i kontrola temperatury szyby no i oczywiście cały czas jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie próbowalem, ale z tego co słyszałem to nie zaleca się polerowania. Efekt na plus żaden, a można tylko sobie pogorszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie widziałam głębokie rysy po wycieraczkach nie mam pojęcia co poprzedni właściciel wyrabiał. Czy da rade jakoś to ogarnąć czy tylko wymiana na nową wchodzi w grę :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja u siebie tlenek testowałem na firmowym aucie,wymienamy je co 3 lata więc nie było mi szkoda.
Miałem rysę od wycieraczek,dokładnie dwie ponieważ jakiś *&&$#^@) miał zerwaną gumę z wycieraczki i tarło bezpośrednio metalem po szybie.
Sam w audi miałem kilka kropek i nie chciałem na niej sparwdzać,trafił mi się sprzęt do testowania :) ....

Szybę dokładnie oczyściłem na myjni pod ciśnienem,następnie kkilkurotnie przetarłem irchą,do sucha a do samego polerowanie użyłem tlenku,polerki(1200 obr/min)gąbka miekka i około godziny pracy.
Wszystkie plastiki oraz lakier zabezpieczyłem taśmą oraz papierem,bardzo cięzko schodzi z ciemnych plastików oraz ramion wycieraczek.
Efekt jest taki:dwie drażniące i widoczne rysy praktycznie zniknęły,widać je tylko od wewnątrz ale po zwróceniu na to uwagi,było kilkanaśce śladów,kropek ale nie pęknięć,które praktycznie zniknęły,mogłbym się bardziej postarać ale skupiłem się na rysach.
Krawędzie zostały praktycznie całkowicie spolerowane,widać tylko takie delikatne zamazanie-z odległości około 40 cm,mnie więcej taka odległość jak siedzi pasażer(po zwróceniu uwagi :czy widać jakieś rysy),z perspektywy kierowcy-prawie nie widoczne.

W słońcu:nie ma na szybie żadnych smug,nie widać tych kropeczek,no może kilka ale poprawię to jak skończę swoją b6.

Różnica jest bardzo duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko czytałem że po spolerowaniu tym tlenkiem ceru w nocy się nie dało jeździć bo światła z przeciwka totalnie oślepiały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...