Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drżenie wkładu lampy


j3drula

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jakiś czas temu oddałem lampy do regeneracji, wymiana odbłyśników, czyszczenie wewnątrz lampy, wszystko fajnie gdyby nie to, że przed przyjazdem efektu drżenia (widoczne na światłocieniu) nie dostrzegłem a po całej nazwijmy to robocie, ów efekt jest widoczny, jak zatrzymam się za innym autem, na zderzaku widzę jak drży mi wkład reflektora, jak wjadę na nierówność, widać to elegancko jak jest ciemna pora.. Co może być przyczyną? Może być, że gościu który mi działał przy lampach sknocił jakieś zawiasy czy coś?

Jak pojechałem do niego z prośbą o regulację poziomu, bo również wydawało mi się że coś jest nie tak, nawiązałem do tematu drżenia, gościu powiedział, że niestety tak musi być, wcześniej tego nie widziałem, bo środek był brudny a odbłyśniki nie dawały takiej efektywności jak po wymianie, dodał, że muszę się do tego przyzwyczaić.. Czy aby na pewno?

Nie znalazłem podobnego wątku, a jeżeli jest to chciałbym aby mi ktoś podrzucił linkiem do niego..

Mam ogromną zajawkę na prawidłowo świecące reflektory mimo iż to nie jest xenon, dlatego mnie to bardzo irytuje..

Ktoś się z czymś takim spotkał?

by zetOne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie powinno drgać .Możliwe że gość coś sknocił. Np. wypadł odbłyśnik z mocowania lub z śruby regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej żeby przy Tobie zdemontował lampę i wspólnie zajrzyjcie pod dekiel, bo to prawie pewne że facet coś schrzanił.

U siebie mam ksenony, ostatnio wyjmowałem odbłyśnik z soczewką w celu wyczyszczenia soczewek. Zbyt lekko dokręciłem jedną ze śrubek i efekt był identyczny, drgania przez cały czas. Kluczyk jaki był potrzebny - nasadowy 5.5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszły piątek jadę do gościa, który robił mi lampy, także temat będzie działany. Rozłożymy lampy i złożymy je na nowo, tym razem na spokojnie i bez pośpiechu ;-) Jak zrobimy, napiszę co mogło być przyczyną.

Dzięki za podpowiedzi ;-)

by zetOne

Wracam z nowymi faktami.. Lampy rozebrane, ponownie złożone i drżenie nadal występuje.. Zaczepy całe, wkład ładnie pracuje, bez żadnych problemów, lampy w stanie mechanicznym wręcz idealnym.. Co może być nie tak? Wspólnie z gościem który wziął się za lampy doszliśmy do wniosku, że trzeba będzie walnąć trochę smaru do środka gniazda zawiasów i powinno pomóc.. Całkiem możliwe, że przy czyszczeniu wnętrza lampy wodą i jakimś tam specyfikiem, ów smarowidło z zawiasów się po prostu wypłukało.. To ma jakiś sens? Ewidentnie drżenie jest winą luzów na mocowaniu wkładu lampy do jej obudowy, nic innego nie jest tego powodem..

by zetOne

Edytowane przez ep09043
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie smarowidło. Ja rozbierałem swoje lampy i nic takiego nie mam, a lampy nie drżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja nie wiem, generalnie wszystko z lampami jest ok.. Myślałem jeszcze jak zniwelować te luzy, przyszło mi do głowy to ze smarem, albo kawałek bardzo cienkiego materiału, tak aby nie zablokować całkowicie możliwości regulacji. Innej opcji nie widzę..

by zetOne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aucie teścia po lekkiej stłuczce też coś zaczęło drżeć w jednej lampie i trzeba było wymienić bo go wkurzało.

Na pewno dostałeś swoją lampę a nie inną sztukę? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swoją, jestem tego pewien na 200% ponieważ gościu działał przy mnie..

by zetOne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien ze lampa jest dobrze złożona.? Może przy składaniu monter popełnia ten sam błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem pewien, skręcone dobrze, zawiasy ok, żarówka dobrze włożona i porządnie dociśnięta..

by zetOne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest w zwykłej lampie na H7, odbłyśnik jest przykręcony na trzy śruby z czego przy dwóch dolnych są silikonowe podkładki, czy bezpośrednio przylega do obudowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są silikonowe podkładki, tego też jestem pewien ;-)

by zetOne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi, że cały wkład lampy się trzęsie. Górą jest mocowany dwoma śrubami do regulacji (białe pokrętła do reg.wysokości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest (co z resztą sugeruje nazwa tematu), tam na 99% są dosłownie mikro luzy, teraz myslę jak się ich pozbyć.. Jakiś smar, może coś nałożę na kulkę i wcisnę w gniazdo, oczywiście tak żeby regulacja działała bez żadnego problemu..

by zetOne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, to już jakiś pomysł.. Nie teraz, ale całkiem możliwe, że pod koniec miesiąca będę temat wałkował dalej.. Dam znać jak poszło ;-)

by zetOne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałem odgrzać temat, bo u mnie jest podobnie z lewą lampą w B7 (zwykła lampa). Drży światło jak stanę bliżej jakiejś sciany to dokładnie widać. Odpiołem dekiel od żarówki i jak ją paluchem dociskałem to dolna część wkładu unosiła się ku górze? Co było w końcu u Ciebie?

Rozbierał ktoś lampę w B7?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja temat na razie zawiesilem do pozniejszego rezania. U Ciebie jest o tyle lepsza sytuacja, ze mozesz bez wiekszych problemow ow lampe rozkleic i masz lepszy dostep do tych "zawiasow".

Poczytaj gdzies na forum, albo w necie na temat rozklejania lamp od B7 i sprobuj jak wyzej, te kulke co wchodzi w zatrzask, owinac tasma teflonowa i zlozyc. Mnie efekt tego bardzo ciekawi, ale ze wzgledow slabej rozbieralnosci lamp w B6, dalem siana i przyzwyczailem sie do tego drgania.

Wysłane z mojego C6903

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja temat na razie zawiesilem do pozniejszego rezania. U Ciebie jest o tyle lepsza sytuacja, ze mozesz bez wiekszych problemow ow lampe rozkleic i masz lepszy dostep do tych "zawiasow".

Poczytaj gdzies na forum, albo w necie na temat rozklejania lamp od B7 i sprobuj jak wyzej, te kulke co wchodzi w zatrzask, owinac tasma teflonowa i zlozyc. Mnie efekt tego bardzo ciekawi, ale ze wzgledow slabej rozbieralnosci lamp w B6, dalem siana i przyzwyczailem sie do tego drgania.

Wysłane z mojego C6903

o.k. dzięki za oddźwięk. Spróbuję jak mówisz.

P.S. Żarówki Ci się przez te drgania nie palą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...