Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Migająca kontrolka ESP przy skręcie


vgb1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie, od jakiegoś czasu podczas jazdy na zakrętach miga kontrolka ESP, bez znaczenia z jaką prędkościa jadę.

Co siędzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, nie chcę tworzyć nowego tematu więc się podepnę. Mianowicie mam problem z Czujnikiem skrętu kół, zacisk 30 według CDIF/2 otóż cały czas świeciło mi się ESP byłem u mechaniora powiedział że jakiś moduł w kierownicy, niestety go nie zrobi trzeba do elektryka.. no dobra mam już jechać, na dworze temp. spadła poniżej 0 stop. i problem zniknął i ESP działa przynajmniej jak się włączy przyciskiem. Nie szaleje autem więc nie sprawdzę czy automatycznie działa. Ale dlaczego na wysokich temp. błąd a na niskich problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj to dlaczego w lato mryga przy normalnej jeździe i wciskasz ESP i nie reaguje? a gdy jest niska temp. to pracuje normalnie?? przycisk ON to się świeci stale a jak klikniesz drugi raz to się wyłącza ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli świeci kółko, w sumie taka strzalka na liczniku cały czas to jest wtedy niby wyłączone.

Jaki on się świeci? W b6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedyś za nim się pogorszyło to jak dałem ognia na trawie to podczas boksowania kół migało tak jak piszesz a podczas jazdy spokojnie nie świeciło. A teraz cały czas i błąd na komp. Czujnikiem skrętu kół, zacisk 30. z poziomu komp. nie da się dostać żeby adoptować.. zastanawiam się czy zacisk 30 to nie od zasilania.. ale dlaczego na minusowych temp. działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie coś marznie i zaczyna stykac. Czujnik jest pod kierownica może coś się rozlaczylo lub taśma padła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedyś za nim się pogorszyło to jak dałem ognia na trawie to podczas boksowania kół migało tak jak piszesz a podczas jazdy spokojnie nie świeciło. A teraz cały czas i błąd na komp. Czujnikiem skrętu kół, zacisk 30. z poziomu komp. nie da się dostać żeby adoptować.. zastanawiam się czy zacisk 30 to nie od zasilania.. ale dlaczego na minusowych temp. działa prawidłowo.

Mylisz systemy, działał wowczas ASR a nie ESP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miga tylko przy skręcaniu? Czy podczas jazdy wprost też ? Czy nawet też przy skręcaniu przy znikomych prędkościach ? Miganie oznacza zadziałanie tego systemu :wink:

Kolega sprawdzał stan zawieszenia czy nie ma luzów ?

Stan amortyzatorów ?

W jakim stanie są opony ?

W jakim stanie felgi ?

Kolega posiada może Vag-Com'a ?

Edytowane przez loader1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miga tylko przy skręcaniu? Czy podczas jazdy wprost też ? Czy nawet też przy skręcaniu przy znikomych prędkościach ? Miganie oznacza zadziałanie tego systemu :wink:

Kolega sprawdzał stan zawieszenia czy nie ma luzów ?

Stan amortyzatorów ?

W jakim stanie są opony ?

W jakim stanie felgi ?

Kolega posiada może Vag-Com'a ?

Przy skręcaniu w prawo ( na większych łukach) przy różnych prędkościach ( powyżej 50 km/h) na suchej i mokrej nawierzchni. Podczas jazdy na wprost jest ok. Zawieszenie, amory Opony, felgi ok. VCDS-a posiadam.

Edytowane przez vgb1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miga tylko przy skręcaniu? Czy podczas jazdy wprost też ? Czy nawet też przy skręcaniu przy znikomych prędkościach ? Miganie oznacza zadziałanie tego systemu :wink:

Kolega sprawdzał stan zawieszenia czy nie ma luzów ?

Stan amortyzatorów ?

W jakim stanie są opony ?

W jakim stanie felgi ?

Kolega posiada może Vag-Com'a ?

Przy skręcaniu w prawo ( na większych łukach) przy różnych prędkościach ( powyżej 50 km/h) na suchej i mokrej nawierzchni. Podczas jazdy na wprost jest ok. Zawieszenie, amory Opony, felgi ok. VCDS-a posiadam.

U mnie wczoraj paliła się kontrolka esp + od świec (taka skręcona spirala).Po wymianie spalonej żarówki stopu kontrolki zgasły. Może coś w tym kierunku szukaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...