Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pompa SAI Pierburg model bez nitów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

wyciągnąłem ostatnio pompę SAI firmy Pierburg. Mój model samochodu to A4 B6 1.8T BFB. Otóż wszędzie w tutorialach pokazane jest jak otworzyć taką pompę ale mój model nie posiada nitów (tak jak przedstawił soulmast3r w poradniku) jest cały zakryty dekiel. Czy ktoś wie jak ją otworzyć w celu wyczyszczenia?

Opublikowano

Powiedz co bylo powodem wyjmowania?

Miales jakies bledy?

Opublikowano
  • Autor

Powiedz co bylo powodem wyjmowania?

Miales jakies bledy?

Było słychać cykanie w regularnych krótkich odstępach czasu i przy zimnym starcie wył jak odkurzacz dość długo.

Błędów VAG nie wyświetlił w logach. Teraz podłączyłem na krótko pompę i słychać że łożysko ma już dość.

Opublikowano

Witam,

wyciągnąłem ostatnio pompę SAI firmy Pierburg. Mój model samochodu to A4 B6 1.8T BFB. Otóż wszędzie w tutorialach pokazane jest jak otworzyć taką pompę ale mój model nie posiada nitów (tak jak przedstawił soulmast3r w poradniku) jest cały zakryty dekiel. Czy ktoś wie jak ją otworzyć w celu wyczyszczenia?

Też mam taką pompe bez nitów i niestety jej chyba nie da się otworzyć bez zniszczenia :)

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj jadę po drugą pompę, używaną znalazłem w miarę tanio 80zł. Zawór zwrotny (zawór kombi) zamówiłem nówkę 250zł. Gdy wszystko zamontuję i będzie działać, rozetnę starą pompę i wrzucę zdjęcia. Myślę, że przydadzą się tutaj gdyż nigdzie nie znalazłem.

Opublikowano

Dzisiaj jadę po drugą pompę, używaną znalazłem w miarę tanio 80zł. Zawór zwrotny (zawór kombi) zamówiłem nówkę 250zł. Gdy wszystko zamontuję i będzie działać, rozetnę starą pompę i wrzucę zdjęcia. Myślę, że przydadzą się tutaj gdyż nigdzie nie znalazłem.

Dla potomnych ;)

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/267604-naprawa-sai-sap-secondary-air-injection-pompa-powietrza-wtornego-wtorego/

Opublikowano

ja wypiąłem w cholerę tą pompę bo już nie mogłem zdzierżyć jak buczy rano na zimnym.

teraz mam spokój

Opublikowano

ja wypiąłem w cholerę tą pompę bo już nie mogłem zdzierżyć jak buczy rano na zimnym.

teraz mam spokój

W kompie masz ja usuniete? dzis tez bede ja rozbieral i zastanawiam sie czy nie wywalic tego w cholere, vagiem da sie to usunac z sterownika?

Opublikowano

wyjąłem bezpiecznik i tylko tyle.przestała menda buczeć

a VAGiem ponoć się nie da wykasować tak prosto tylko trzeba w sofcie grzebać.

Edytowane przez Rabbi

Opublikowano

Błędu nie wywaliło?

Właśnie morduje swoja,zalana woda,bezpiecznik był cały

Nie mogę krowy rozebrać

Edytowane przez KubaMpakiet

Opublikowano

błędu nie wiem bo nie sprawdzałem VAGiem ale check na desce nie świeci

Edytowane przez Rabbi

Opublikowano

Jeszcze zapytam o zawor n 112 tam jest jedno wyjscie slepe?

Opublikowano

oj tego Ci nie powiem :eusathink: nie grzebałem w tym

Opublikowano

Jeszcze zapytam o zawor n 112 tam jest jedno wyjscie slepe?

Tak ma byc.
  • 11 miesięcy temu...
Opublikowano

ja wypiąłem w cholerę tą pompę bo już nie mogłem zdzierżyć jak buczy rano na zimnym.

teraz mam spokój

czesc

podepne sie do tematu mimo ze rok temu i od razu zapytam czy jak ją odepniesz to nie zapchasz katalizatora? chyba ze już wyciąłeś?

u mnie problem jest tego typu ze na kacie wyskakują błędy oraz na cylindrach. Na zimnym jak odpalał był siwy dym i nierówne obroty, dopiero po osiągnięciu 90st przestawał lecieć.

mechanik stwierdził po zamontowaniu rurki pomiedzy sai a filtrem ze to wina odkurzarza. macie jakies doswiadczenia z tym zwiazane ?

Opublikowano

jak by ktos szukał ta pompe przedam za 20zł :D sprawna nawet 3 moge sprzedać :D

Edytowane przez krzysiekvtec

Opublikowano

Jak za 20 zł to biorę, swoją odpiąłem rok temu, ale wali błędami i swieci się check.

Opublikowano

Pisz pw i ci wyślę :)

Opublikowano

ja wypiąłem w cholerę tą pompę bo już nie mogłem zdzierżyć jak buczy rano na zimnym.

teraz mam spokój

podepne sie do tematu mimo ze rok temu i od razu zapytam czy jak ją odepniesz to nie zapchasz katalizatora? chyba ze już wyciąłeś?

tak,kata już nie było

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

ja wypiąłem w cholerę tą pompę bo już nie mogłem zdzierżyć jak buczy rano na zimnym.

teraz mam spokój

czesc

podepne sie do tematu mimo ze rok temu i od razu zapytam czy jak ją odepniesz to nie zapchasz katalizatora? chyba ze już wyciąłeś?

u mnie problem jest tego typu ze na kacie wyskakują błędy oraz na cylindrach. Na zimnym jak odpalał był siwy dym i nierówne obroty, dopiero po osiągnięciu 90st przestawał lecieć.

mechanik stwierdził po zamontowaniu rurki pomiedzy sai a filtrem ze to wina odkurzarza. macie jakies doswiadczenia z tym zwiazane ?

Jak kopci na bialo i nierówno chodzi po zapaleniu do rozgrzania. To głowice masz pęknietą.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.