Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa regulacja lędźwi w fotelach


mateusz233

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zauważyłem że nie działa mi regulacja lędźwi góra-dół. Jeszcze kilka dni temu wszystko działało. Wypychanie przód-tył działa.

Słychać tylko takie cyknięcie jakby silniczek doszedł to końca(w obie strony). Próbowałem ruszać wtyczkami ale nic nie dało.

Gdzie mam szukać usterki? Trzeba rozbierać fotel?

Edytowane przez mateusz233
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli silnik pracuje to nie mam dla Ciebie dobrych wieści. Prawdopodobnie masz urwane mocowanie takiego drutu czy też sztangi która to jest odpowiedzialna za wypychanie lędźwi. Był podobny temat na forum i pewien kolega opisywał jak to naprawić. Niestery nie wiem kto to. Może jest o tym w dziale warsztat.

Edytowane przez jacek70
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przód-tył ci działa to masz zerwany taki element mocujący na lince odpowiedzialny za podnoszenie i opuszczanie. Mam to u siebie dodatkowo zerwany drut. Ta spinka kosztuje w ASO ok 50-60zł nie opamiętam dokładnie a nowe cała regulacja 400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś coś strzeliło i ruszyła ta regulacja. Samo się naprawiło :). Problem jest teraz z fotelem pasażera. Działa silniczek i coś tam się dzieje ale praktycznie nic nie wypycha. Tylna osłona odstaje bo ma urwane jedno mocowanie więc mogę tam zajrzeć. Widać że jedna linka jest tak jakby luźna. Muszę tam zajrzeć.

Pytanie: Jak zdemontować tą tylną osłonę żeby nie pourywać pozostałych zaczepów?

Edytowane przez mateusz233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od góry jest na zatrzaski te płaskie jak progi i zaślepka bezpiecznikow a dół wsuniety i łatwo się łamie. Zaczynaj od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że to nagminne zjawisko te urwane zatrzaski z dołu oparcia u mnie też to się poułamywało.

Okazało się po zdjęciu plastikowych pleców że ten drut poziomy na samym dole pękł i przez to cały mechanizm lędźwi opierał się o plecy i wyłamały si,ę te plastiki dzisiaj jeden z kolegów na forum podesłał mi namiary na zestaw naprawczy tych plastików mowa o dolnych 8E0 898035

42628_x800.jpg

Na jednym z for znalazłem sposb na naprawę tego poprzez złapanie obu końców druta pomiędzy dwie mocne blachy i skręcenie na środku tego śrubą z nakrętką

Edytowane przez Robero321
nie aktualny link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zdemontowałem ten tylny plastik. Okazuje się że mam ten sam przypadek o którym pisze Robero321. Pęknięty jeden pręt trzymający cały mechanizm. W tym samym miejscu co na zdjęciu. Spróbuje to jakoś skręcić blachą.

Dodatkowo mam urwane dwa dolne zaczepy od tej osłony. Trzeba będzie to skleić albo coś przykombinować :).

Edytowane przez mateusz233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklejenie nic nieda. Sa zestawy naprawcze tego w poprzednim poście masz numer można zamówić w aso. Lub zobaczyć czy da się zrobić przekładkę tych plastików z innych pleców koszt pewnie mniejszy niż w aso ale w aso w komplecie jest chyba klej. Dowiem się tego w poniedziałek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kleju. Te zestawy naprawcze wchodzą idealnie w resztki starych zaczepow.

Miałem ale sprzedałem, bo w sumie i tak zmienię siedzenia na recaro lub przynajmniej sporty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw naprawczy wchodzi w stare urwane mocowania a kosz to ok 50 zł na fotel(2 uchwyty) bo zamawiałem do siebie ale już nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te blaszki są po bokach ząbkowane. Po prostu wsuwasz je w stare mocowania i same się klinują.


Wpisz sobie w Google ten numer: 8E0898035 i wybierz grafikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotel naprawiony. Znalazłem akurat dwa kawałki aluminium które nadawały się do tego idealnie. Wszystko teraz działa elegancko. Zostało tylko skleić zaczepy osłony.

Tak to zrobiłem:

20141102_222404_zps06fd9873.jpg

20141102_222416_zpsc5446bbb.jpg

Edytowane przez mateusz233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak na marginesie kolego ze sklejeniem możesz mieć problem. jeśli Ci się nie uda no to zostaje zestaw naprawczy z ASO. a jeśli naprawiłeś lewą stronę porzez te blaszki to napraw też prawą :wink: Nawet jak jeszcze nie pękł drut to w niedługim czasie pęknie. Zaoszczędzisz sobie czasu i zdejmowania plastikowych pleców które znowu mogą peknąc przy zdejmowaniu.

Tak jak poczytałem w różnych miejscach to niestety drut pęka po obu stronach (najpierw lewa strona później prawa) i najczęsciej w podobny spoósb jest to "naprawiane" Tak więc jak masz jeszcze jeden komplet płytek aluminiowych to go zakładaj bez zastanowienia. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczepy sklejone poxipolem

Osłona założona trzyma się jak należy

Edit. Zaczepy jednak się urwały. Udało mi się kupić tanio plecki z całymi zaczepami.

Edytowane przez mateusz233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...