Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Czarny sedan by Animal - Bixy/18"/H&R/fotele A6 C6


Animal

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląd wyglądem, ale pomyśl też o mocy ;) bo serią nie da się jeździć :P

-Lumia 920-

Wiem Blachu ale wszystko w swoim czasie ;) ale fakt - mocy to mi brakuje i czasami mam wrażenie, że moja poprzednia 80 B4 lepiej jechała :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


skutecznie mnie zaraziliście

... i z tego się już nie wyleczysz :lol1::wink:

Projekt jak i plany jak najbardziej na duży plus :thumbup1:

powodzenia w dalszych modach :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i z tego się już nie wyleczysz :lol1::wink:

Nawet nie mam zamiaru się leczyć :decayed: To raczej nieszkodliwa choroba, no chyba, że weźmiemy pod uwagę domowy budżet :grin:

:hi:

Taka sytuacja :banan: Dzięki Dziku - jak zawsze błyskawiczna realizacja :hi:
649ff1d160186f82gen.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten LM chyba nie spełnia normy 505.01 ?? ;)

-Lumia 920-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest dziwna historia bo niby wg norm VW spełnia tylko 505.00 a z drugiej strony jest to olej dedykowany pod pompowtryski :huh: Ponadto jest to olej w pełni syntetyczny a nie jak większość oparty jedynie na technologii syntetycznej. Nie jestem ani inżynierem ani żadnym specjalistą w tym temacie więc trudno mi się wypowiedzieć. Na pewno będzie lepszy niż jakiś tani olej z Orlenu :P a jak zauważę jakieś zmiany na minus w pracy silnika to od razu zmienię na sprawdzonego LM Top Teca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znalazłeś info że ten LM jest dedykowany pod PD ? :) Olej zalany? Hmm sam zastanawiam się czy nie zaryzykować z tym LM przy następnej wymianie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w internetach to przeczytałem a na butli jest info, że nawet do CR można go lać :naughty:

Tak więc silnik został wypłukany, zalany wyżej wspomnianym olejem LM i wisienką na torcie czyli dodatkiem ceratec. Przejechałem dopiero 190km od wymiany ale ten zabieg czyni cuda. Po prostu jakaś magia. Nie poznaję tego silnika. Nigdy wcześniej tak cicho nie klepał (i to nie tylko moja opinia). Hehe... a co to będzie jak wyjeżdżę pełne 1500km czyli wymagany przebieg do pełnej aktywacji cerateca??? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dodatek do oleju, którego zadaniem jest wytworzenie ceramicznej powierzchni wewnątrz silnika. Ma to znacząco zmniejszyć tarcie i ogólnie wydłużyć żywotność silnika. Podchodziłem z dużym dystansem do tego typu wynalazków tym bardziej, że z moją motorownią nie działo się nic złego ale jak dowiedziałem się, że LM też ma coś takiego w swojej ofercie to postanowiłem spróbować. Od wymiany oleju i zalania go cerateciem przejechałem dopiero 600km i cholera muszę przyznać, że rzeczywiście zaczyna się coś zmieniać. Silnik zdecydowanie ciszej pracuje zwłaszcza zaraz po odpaleniu jak jest zimny. Dużo lepiej odpala na zimnym - lżej mu się kręci. Ponadto sam olej nie jest jak zazwyczaj czarny tylko ma nieco inny kolor i konsystencję. Ciekaw jestem czy jeszcze coś się zmieni po przejechaniu większej liczby kilometrów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem wszystko u Dzika. Akurat za to dałem chyba 66zł o ile dobrze pamiętam. W miejscowych hurtowniach krzyczą sobie za to ok. 90zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiiesz moze czy ten dodatek mozna stosoeac z innymi olejami czy tylko z LM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem żadnych przeciwskazań. Jest napisane, że miesza się samoczynnie z każdym typem oleju więc jak dla mnie możesz go dolać do czego tylko chcesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zalać tego typu specyfik. Na dniach do oliwy dodam Xado Stage 1, z tym że jest "trochę" droższy niż ceratec...

-Lumia 920-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, piękne autko. Na prawdę kozak.

Zdradz mi, jakie w końcu masz końcowki wydechu. 90 czy 100 i czy to są juz ultery? (pisaleś że maja być docelowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo ale jeszcze sporo pracy przede mną żeby auto było kozak ;)

końcówki to 90 ale no name. Ultery prawdopodbnie zamówię w tym lub następnym miesiącu :banan:


Taka sytuacja :naughty:

8cce670aa15a87fdgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja :naughty:

8cce670aa15a87fdgen.jpg

dobre kosmetyki do furacza to podstawa , a tym bardziej że wiosna tuż tuż :naughty: :naughty:

moja żona mi nie raz marudzi że mam tyle tego samochodu a nie raz zapominam sobie prostej pianki do golenia kupić :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest bo raz w tygodniu auto muszę umyć bo inaczej chory chodzę i nie mogę patrzeć na nie patrzeć ale zarost wygnieciona koszulka do chodzenia po domu już mi tak nie przeszkadza :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze powiedzieć że zawsze chciałem żeby moja A4 tak wyglądała naprawdę ci zazdroszczę. Szkoda że muszę odkładać hajs na inne wydatki :cry: Ale chociaż na pocieszenie też mam śliczną blondynkę w pakiecie (sorry musiałem się pochwalić).

Powodzenia w modzeniu bo jak widzę to mamy bardzo podobny gust i estetykę. Będę śledził temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam już bez przesady bo taka idealna to znowu nie jest chociaż staram się jak mogę ;) Ale dzięki za dobre słowo :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealne to czasami nie są auta prosto z salonu, a ty masz 14 letnie auto które wpada w oko, nie "wieś-tjuning" typu dokładka grilla ala b7. Podoba mi się bardzo. Prośba wiem ze Gentlemani o pieniądzach nie rozmawiają ale chociaż daj delikatnie do zrozumienia ile trzeba wyłożyć żeby się zbliżyć do podobnego stanu, trochę mnie zainspirowałeś, może być PW żeby wioski nie było na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robi wrażenie, świeci się jak ... :D i nie tylko auto zwraca uwagę na zdjęciach ;)

Po przyciemnieniu lamp widzisz coś cofając w nocy? :decayed:

Edytowane przez toman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...