Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ksenony, czarna plama w środku


Swir3k

Rekomendowane odpowiedzi

Widam, niedawno założyłem w swojej a4 zestaw ksenonowy do lamp soczewkowych i wszystkie fajnie pięknie, ale powstaje czrna plamka na środku, tam gdzie powinny świecić najmocniej (już nie wspomnę o tym, że drżą, ale to wina że nie mam samopoziomowania) i pytanie moje jest takie, czy to jest wina żarników, czy może słabej klasy przetwornic, lub słabych lamp??

lampy mam czarne soczewki angel eyes.

pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakim sensie? czemu niby nie świeci?

jakie rozwiązanie proponujesz w takim badz razie..?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te lampy się do niczego nie nadają. Pewnie i tak zaraz powypalasz te soczewki bo nie są przystosowane do xenonu. Są przystosowane do tego żeby wyrzucić je do kosza :kox: Kup ori xenony na lampach Valeo. Koszt ok. 500zł za całość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksenony valeo za 500zł ? to chyba bez przetwornic i żarników . Doliczyć dobre przetwonice i żarniki i wyjdzie z 1,2k zł. Ja przerabiałem u siebie niedawno lampy valeo H7 na d2s i za ori valeo przetwonice i soczewki d2s zapłaciłem 350zł + regeneracja odbłyśników prawie 200zł , do tego żarniki philips 85122+ 322zł za 2 sztuki a świeci to takhttps://www.youtube.com/watch?v=nv68D0oNQmw

Edytowane przez Przemek0922
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampy kupiłem od znajomego za 150 zl i mysle ze wrzuce do niej lepsze zarowki, myslalem o osram nightreader, ksenony zostawię lub sprzedam gdyż na nowe lampy mnie nie stać jak na razie. Myślicie ze te żarówki dadzą lepsze światło?

z tymi ksenonami mam tak że świecą na boki a w środku praktycznie nic nie widzę..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksenony valeo za 500zł ? to chyba bez przetwornic i żarników . Doliczyć dobre przetwonice i żarniki i wyjdzie z 1,2k zł. Ja przerabiałem u siebie niedawno lampy valeo H7 na d2s i za ori valeo przetwonice i soczewki d2s zapłaciłem 350zł + regeneracja odbłyśników prawie 200zł , do tego żarniki philips 85122+ 322zł za 2 sztuki a świeci to takhttps://www.youtube.com/watch?v=nv68D0oNQmw

Nie rozśmieszaj mnie. Kompletny bixenon od Gwertego chodzi na forum po 800zł, a to już wyższa półka niż zwykły xenon.

Bez przetwornicy i żarnika kupisz za 300-400 komplet, trzeba tylko szukać żeby w dobrym stanie trafić:

http://allegro.pl/audi-a4-b5-lift-lampa-lewa-prawa-xenon-przod-i4755315112.html

http://allegro.pl/reflektor-lampa-audi-a4-b5-europa-valeo-xenon-i4762019316.html

http://allegro.pl/audi-a4-b5-lift-xenony-xenon-lewy-prawy-oryg-euro-i4736519212.html

A kompletny xenon koledzy z forum sprzedają za 500-600zł więc cena 1200zł jest co najmniej z kosmosu. Możesz równie dobrze iść kupić nowe lampy do ASO...

Tutaj Valeo ale na hidach od czornego: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/289755-lampy-przednie-liftowe-valeo-xenon/?hl=xenon ale za 300zł

Tutaj za 550: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/293291-xenon-valeo-lift-konsola-1din-el-ramki-avant/?hl=xenon

Swir3k z tymi lampami już tak jest że świecą na boki. Dobre żarówki np. Nighbreaker Unlimited na pewno coś pomogą ale nie wiem czy będzie to świecić lepiej niż ten xenon co założyłeś. Możesz jeździć tak jak masz i odłożyć kasę na porządne lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm oryginalne zarowki które były w tej lampie swiecily nie za dobrze ale nie na boki wiec zmienie te zarowki na nightbreakery one nie dużo kosztują (widzialem 2szt po 50zl)

wiec jakby co mam do sprzedania zestaw ksenon H1 6000K przetwornice slim (2 szt.) :-P

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozsmieszaj mnie heh człowieku i ja mogłem założyć chińskie palniki i przetwornice i bym napisał ze mam ori ksenonowe za 200 zł. Ale jak robić to albo dobrze albo w cale wiec daruj sobie. Ja tez mogłem nie oddawać soczewek do regeneracji ale chciałem mieć w 100 % dobre lampy. Gwerty za samą przeróbkę brał 300 zł a ty w swoim zakresie kupowałem resztę wiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz że wiele osób sprzedaje lampy przerobione przez Gwertego po 800zł? Może będziesz twierdził że Gwerty zakłada chińskie soczewki? Albo zamienia ori przetwornice na chińskie?

W bixach masz zmienione soczewki więc nie musisz tego robić, więc jakie dodatkowe koszta tu widzisz? Przepłaciłeś i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co gwerty montuje w lampach bo mialem z nim dluga rozmowe poniewaz pomagał mi rozbierać lampy bo poliftowe valeo są trudne do rozebrania. Dobrze ale też nie wiesz czy te soczewki bix byłu w dobrym stanie czy odblask juz sie zrobil szary .A jak widze ty byś włożył do swojego auta wszytsko oby było taniej :) Żyj w tej świadomości ze kupisz ori żarnik philipsa na allegro za 70 zł i za 500zł bedziesz mial w choooj originalny ksenon .Powstawiałeś jakieś linki do aukcji na allegro ale chyba ich nie czytałeś wszedzie jest bez przetwonic i żarników , a i soczewki w niewiadomo jakim stanie.Wiec jak ktoś chce mieć dobre lampy z dobrymi żarnikami to koszt troche wzrasta . Wiec myśl i czytaj ze zrozumieniem. Koniec rozmowy z mojej strony . Pozdrawiam

Edytowane przez Przemek0922
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co żreć bez sensu. Ja nie zakładam nic najtańszego, po prostu nie przepłacam za to samo co mogę kupić taniej.

Wstawiłem Ci lampy za 200zł bo twierdziłeś że za 500 można kupić co najwyżej bez przetwornic a ja twierdzę że tak nie jest. Może co najwyżej żarniki trzeba by dokupić w tej cenie.

A soczewka z B8 która ma max 7 lat wytrzyma na pewno dużo dłużej niż 15 letnia w B5. Także nie wydaje mi się żebyś w tych bixach zaraz musiał znów grzebać. Pozdrawiam również.

Edytowane przez Fenrir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aso to można kupić śrubki, kupowanie tam lamp to idiotyzm...

ASO samej marży ma tyle że głowa boli, a dochodzi do tego jeszcze fakt że mało osób kupuje nowe oryginalne lampy do 15-20 letniego auta. Wszystko tam jest nienormalnie drogie, do aso się jeździ z nowym autem jak ma się gwarancję, później to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam rozumiem ze stosowanie zwykłych hid ów uszkadza soczewki? Przepala? Jestem zaciekawiony, gdyż używam takich 6000k kupiłem w sklepie motoryzacyjnym za 230. Vertex

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam rozumiem ze stosowanie zwykłych hid ów uszkadza soczewki? Przepala? Jestem zaciekawiony, gdyż używam takich 6000k kupiłem w sklepie motoryzacyjnym za 230. Vertex

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Znajomy jezdzi półtora roku w passacie na hidach za 200zł 4300k i wszystko jest w porządku dodam ,że nawet nie ma sprysków ani samopoziomowania.

Nie znam się na hidach ale wydaje mi się na chłopski rozum ,że im mocniejsze kupisz hidy to napewno soczewke uszkodzisz bo jednak to nie ori zestaw xenon.

Mam 4 znajomych co jezdzą własnie na hidach 4300k i nic się z soczewkami nie dzieje no i miski się nie czepiają bo ich barwa światła nie przyciąga :grin:

Sam wczoraj założyłem także zestaw hid 4300k i jak dla mnie zwykła żarówka na soczewce nie świeci po założeniu hidów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...