Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki wozek wybrac


iresponse

Rekomendowane odpowiedzi

Pociecha w drodze. Trzeba sie porozgladac za kolejnym wozkiem. Avant wreszcie bedzie mial okazje sie wykazac :D

Biorac pod uwage, ze mamy podobne gusta/ podejscie przy wyborze samochodu, licze na pomoc przy wyborze 4 kolek dla malucha.

Proponuje rzeczowo i na temat.

Dla doswiadczonych, jakim wozkiem jezdziliscie/jezdzicie. Co jest na plus co jest na minus.

Dla mniej doswiadczonych, dopiero co rozgladajacych sie za wozkiem, co rozwazacie i dlaczego.

Foty mile widziane. Przedzial cenowy mysle ze rowniez bedzie przydatna informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również szykuje się na podobny zakup tylko czy wejdzie do sedana

a druga sprawa to żeby był 3 w 1 ( tak żona radzi)

dodam ze to bedzie piersza pociecha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy, korzystamy spełnia nasze oczekiwania w 100 % .. wchodzi do megane hb II bez problemu, składa się jednym ruchem a co najważniejsze jest lekki i zwrotny. Moja Martyna nie chce innego - http://allegro.pl/wozek-4w1-coletto-giovanni-baza-isofix-parasolka-i4763196708.html

a do tego baza isofixa w komplecie... wszystkie " nadwozia " wpinane w sekunde na zasadzie klik ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupiliśmy przeczytałem mnóstwo na ten temat, a potem mnóstwo wózków obejrzałem na żywo. Zależało nam na wózku 3 w 1, który będzie lekki i będzie się bardzo łatwo składał. Wybraliśmy taki: http://www.tutek.pl/grander-play.html

Kolejnym wartym polecenia w podobnym przedziale cenowym jest X-Lander. Bardzo podobna konstrukcja. Obie firmy są polskie, ale Tutek produkuje w Polsce, w Radomiu, a X-Lander w Chinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy x-landera xa z 2009roku i jest niezniszczalny.niestety jest dość ciężki,także wnoszenie go jesli ktos nie mieszka na parterze jest uciążliwe.wynagradza to prowadzeniem i solidnością.warto tez wziąć pod uwagę przy zakupie ile dziecko pojeździ w gondoli.bo jak się w zimowych miesiącach urodzi to na spacery tak często się nie chodzi.fajna sprawa to isofix ,bardzo ulatwia życie

Napisane z Lumi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez coś napisze

W okolicach 7 miesiąca ciąży zaczęliśmy poszukiwania. Tu radzę uważać, ze wzgledu na czas oczekiwania, bo czasem jak coś sie kolorystycznie podoba- to po prostu tego nie ma, a w sklepie zwykle stoją same szare. Skoro pisałeś o 3w1 to zacznę od fotelika,maxi cosi pebble różowy oczywiście, z isofixem, jeśli masz zaczepy isofix w aucie bardzo polecam, tym bardziej, ze to nosidełko wyjmuje sie często z dzieckiem i za pomocą adaptera mocuje na wózek (za dopłata)

Wracając do 3w1 nie polecam takich zestawów, chyba, ze sprzedaje to porządna firma, nie allegrowa.

Co do wózka, ktory posiadamy od nowosci- teutonia cosmo z miękka gondola. Początkowo myślałem, ze to zły pomysł, ale Mała chciała szybko siedzieć, wiec gondolę zdjąłem i siedziała w spacerowce, ktora jest bardzo fajna, z pasami, pałąkiem itp. Z gondoli mozna wyjąc ze spodu deskę i pełni funkcje spiworka na zimę, ktory sie mocuje odpowiednio na stałe do spacerówki.

Minus jest taki, ze płacisz za wózek z gondola, osobno za adapter na nosidełko, za torbę, za siatkę przeciw owada i ochraniacze na koła oraz torbę.

Co sie moze podobać lub nie- spacerowke masz zawsze zamontowana, na nią kładziesz gondolę, ktora ma uszy i możesz bez problemu podnosić dziecko bez żadnego wyjmowania.

Polecam bardzo, myśleliśmy nad sprzedażą przed zima, ale jednak poczekamy do wiosny, już upatrzylem wózek recaro

Poniżej fotka poglądowa jak wyglada, kolor mamy inny

Nie moge wkleić fotki

http://www.sklep-tosia.eu/teutonia-cosmo_p1790

z tym, ze jest trochę inny, na oficjalnej stronie teutonii w Polsce mozna zrobic konfiguracje, prawie jak auto

Jeszcze raz polecam i powodzenia w zakupach

Nie oszczędzaj na foteliku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze od siebie że na poczatku kupiliśmy wózek peg peregio gt3. Tez zestaw 3w1 z baza isofix. Wózek tak ogromny ze ledwo wszedł mi do vectry c i aby przekształcić spacerowke w gondole trzeba poświęcić z 15 min.. Na dodatek moja Martyna ledwo go podnosila. Co do serwisu coletto - napompowalem za mocno opony i jedna strzelila.. Telefon do producenta i bez problemu na następny dzień totalnie za free noowa opona kurierem w domu...

Sent from my Nokia Lumia 625 LTE using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już prawie rok katuję (dosłownie prawie codziennie 10 km) Maxi Cosi Mura 4 PLus http://www.maxi-cosi.com/pl-pl/produkty/w%C3%B3zki/w%C3%B3zki-spacerowe/mura-plus-4.aspx. Nie miałem bazy iso fix ale tak poza tym to pełen komplet 3 w 1 plus śpiworki, torba itd (dostałem w gratisie, miesiąc przed moim zakupem dawali spacerówkę za 800 PLN). Po piersze, gondola duża jedna z większych na rynku - szczególnie ważna w zimie gdy maluszek jest jak ludzik michelina. Kola piankowe o takich samych właściwościach jak pompowane. Ich wielkość czyni z wózka takie Audi Q7 - wszędzie wjedziesz. Fotelik polecam maxi cosi cabrio fix. Całość pięknie mieści się w avanta :) Stelaż łatwo się składa jest sztywny, nie skrzypi. Minusy - cena, waga. Jakbym miał kupować jeszcze raz to wybór pozostałby ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez coś napisze

W okolicach 7 miesiąca ciąży zaczęliśmy poszukiwania. Tu radzę uważać, ze wzgledu na czas oczekiwania, bo czasem jak coś sie kolorystycznie podoba- to po prostu tego nie ma, a w sklepie zwykle stoją same szare. Skoro pisałeś o 3w1 to zacznę od fotelika,maxi cosi pebble różowy oczywiście, z isofixem, jeśli masz zaczepy isofix w aucie bardzo polecam, tym bardziej, ze to nosidełko wyjmuje sie często z dzieckiem i za pomocą adaptera mocuje na wózek (za dopłata)

Wracając do 3w1 nie polecam takich zestawów, chyba, ze sprzedaje to porządna firma, nie allegrowa.

Co do wózka, ktory posiadamy od nowosci- teutonia cosmo z miękka gondola. Początkowo myślałem, ze to zły pomysł, ale Mała chciała szybko siedzieć, wiec gondolę zdjąłem i siedziała w spacerowce, ktora jest bardzo fajna, z pasami, pałąkiem itp. Z gondoli mozna wyjąc ze spodu deskę i pełni funkcje spiworka na zimę, ktory sie mocuje odpowiednio na stałe do spacerówki.

Minus jest taki, ze płacisz za wózek z gondola, osobno za adapter na nosidełko, za torbę, za siatkę przeciw owada i ochraniacze na koła oraz torbę.

Co sie moze podobać lub nie- spacerowke masz zawsze zamontowana, na nią kładziesz gondolę, ktora ma uszy i możesz bez problemu podnosić dziecko bez żadnego wyjmowania.

Polecam bardzo, myśleliśmy nad sprzedażą przed zima, ale jednak poczekamy do wiosny, już upatrzylem wózek recaro

Poniżej fotka poglądowa jak wyglada, kolor mamy inny

Nie moge wkleić fotki

http://www.sklep-tosia.eu/teutonia-cosmo_p1790

z tym, ze jest trochę inny, na oficjalnej stronie teutonii w Polsce mozna zrobic konfiguracje, prawie jak auto

Jeszcze raz polecam i powodzenia w zakupach

Nie oszczędzaj na foteliku

Też mam, używałem Teutonię Cosmo. Miałem twardą gondolę a nosidełko Maxi Cosi.

Konfiguracja faktycznie jak w Salonie, dlatego też płaci się za każde akcesorium oddzielnie, ale kolor kombinację możesz wybrać co chcesz.

Co ważne, lekki, nie duży, czyli nawet w domu możesz dziecko wsadzić w gondolę i ustawić sobie gdzie chcesz.

Mieści się nawet do najmniejszej windy.

Szybko go można zdemontować. Nawet w kombi, przy wyjazdach z dzieckiem trzeba oddzielić stelaż od reszty, bo inaczej wszystko nie wejdzie.

Po prawie 3 latach użytkowania wygląda jak nowy, nic nie skrzypi, nie trzeszczy.

Nawet naklejki z napisami marki możesz dokupić i wymienić, jeśli uszkodzisz.

A ha. I co najważniejsze dla ojca - możesz sobie wybrać szerokie koła niskoprofilowe :D

(a przy okazji jest to praktyczne, bo lepiej jedzie po śniegu, błocie i piasku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wózków Tutka nie polecam. Słaba jakoś wykonania, problemy z serwisem. Wiem bo pracowałem tam osobiście prawie 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mogę polecić Teutonia Cosmo. Nie jest może najtańszy, ale tak jak piszą koledzy wyżej wjedziesz nim wszędzie, pod wózkiem pojemny "kosz" na różne rzeczy. Co do rozpinania wózka żeby wszedł do auta to ja robiłem to tylko jak była gondola (kazdy wózek z twardą gondolą nie wejdzie do audi a4), jeśli jest wpięta spacerówka to wchodzi bez problemu.

DSC_0478.jpg

Tutaj odpinałem koła żeby z boku mogła wejść torba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wózków Tutka nie polecam. Słaba jakoś wykonania, problemy z serwisem. Wiem bo pracowałem tam osobiście prawie 2 lata.

A co takiego złego się dzieje z tymi wózkami, bo oprócz wytartej naklejki przez 3 lata nic się nie wydarzyło.

Nie trzeszczy. Wszystko działa. Nawet lakier metalik w dobrym stanie :D

Mój spokojnie drugiego dzieciaka przetrzyma jeśli się pojawi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Ja tez kupilem wózek: Teutonia Cosmo - caly komplet(gondola+specerowka+fotelik z baza nie iso-fix).

Gondola wg mnie fajna, spacerowka obawiam sie ze moze byc za mala dla wiekszych dzieci, moj szkrab narazie sie w niej miesci bez problemu.

Fotelik Teutonii szeroki i wg mnie ciezki ale wporzo.

Jakosc materialow bardzo wysoka, nic sie nie zespulo po 6 miesiacach eksploatacji, materialy nie wycieraja sie.

Wozek jest niby niemiecki, bo skladany w Inowrocławiu.

Wozek sklada sie bardzo dobrze, poreczny. Swietny do jazdy po miescie, sprytny, zwinny. Po polach nie jezdzilem.

Polecam typowo do miasta.

Sokram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy, korzystamy spełnia nasze oczekiwania w 100 % .. wchodzi do megane hb II bez problemu, składa się jednym ruchem a co najważniejsze jest lekki i zwrotny. Moja Martyna nie chce innego - http://allegro.pl/wozek-4w1-coletto-giovanni-baza-isofix-parasolka-i4763196708.html

a do tego baza isofixa w komplecie... wszystkie " nadwozia " wpinane w sekunde na zasadzie klik ..

My mamy marco polo z takim samym "osprzetem" i powiem szczerze ze za ta cene myslalem ze dostane cos solidniejszego..... baza pod isofix oki fotelik troche ciezkawy ale oki, gleboki i spacerowka tez nie mam zarzutow ale rama, hamulce, raczka to jakas kpina.... zeby po 5 miesiacach pekla rama i to w taki sposob ze nie bylo opcji nawet zrzucic tego na zle użytkowanie.... ale serwis byl w temacie i mowil ze wie o co chodzi i czesto sie to zdarza..... sewris na duzy + kurier w obie strony + naprawa 7 dni, hamulce sie blokuja i nie odskakuje ten cygiel przy kole.... serwis stwierdzil ze to wina piasku i brudu (niewiem to mam chyba tylko w domu nim jezdzic) ale czyszczenie pomoglo.... z raczki strasznie sciaga sie obicie juz po podklejeniu na gwarancji..... takze mam mieszane uczycia co do tego mojego modelu, tym bardziej po tym co powiedzial mi koles z serwisu jak wysylalem wozek na gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My po długich poszukiwaniach zdecydowaliśmy się na taki: http://www.tako.net.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=category&virtuemart_category_id=26

Po ponad roku dość intensywnego używania mogę polecić. Do nosidełka można dobrać odpowiednie adaptery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...