Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Emulator sondy lambda


WojOrm

Rekomendowane odpowiedzi

Tak po usunięciu katów silnik jak by dostał nowe życie dużo lepiej się wkręca na obroty - szybciej. Moment też się obniżył zaczyna się zbierać z dołu czyli kilkaset obrotów wcześniej niż to było przy czterech katach. Po wyłączeniu funkcji sond mam spokój już ponad 2 lata (jedyny chek silnika rok temu kiedy padła cewka poza tym ani jednego) i pewność że nie rozsypie się głowica czy blok akurat z tego powodu. Co jest sporą bolączka tych silników i w dużej części mają taką a nie inną opinie właśnie przez to że potrafi wzrosnąć ciśnienie w komorze spalania bo nie ma gdzie ujść i rozspierdzielić silnik.


Ogólnie powiedział bym że bilans wyszedł nawet na +

BB tak na marginesie co do podpięcia xenowów B7 na instalacji z B6 to dobre masz schematy odpaliłem to i śmiga aż miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rob, przerobiłeś B6 na B7-look? :D

Cieszę się, że pomogłem :hi:


Co do lepszego wkręcania na obroty to dodam - i to będzie zaprzeczenie tego co dotychczas twierdziłem - że 3.0@BGN (wersja US) na Pb98 ciut lepiej się zbiera i inaczej przy tym brzmi, bardziej rasowo :)

Opóźnienia zapłonu (kąty w grupach pomiarowych 020 i 021) teraz praktycznie nie występują.

Instrukcja obsługi błędnie podawała, że optymalnym paliwem dla mojego auta jest RON/Pb95 (AKI91) a warunkowym RON/Pb91 (AKI87) :facepalm:

Jest to prawda, ale dla 1.8T 170KM (AMB), którego ta instrukcja również obejmuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :) B7 a z paliwem to fakt może nie ma więcej mocy ale kultura silnika jak by lepsza teraz mam zalane nitro z shela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlałem Pb98 z Auchana :grin:

Tanie i dobre jak widać :naughty:

Wcześniej miałem Pb95 miles ze Statoila w tej samej cenie :hi:


A co z linią boczną? W sedanie i kombiaku przez całą długość auta idzie wytłoczenie... wymieniałeś też poszycie? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie czekam aż mi się sprawa w sądzie zakończy o odszkodowanie i polakieruje w końcu cały przód jak należy podeślij maila na pv to Ci wyślę fotkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wydupce cale w bialymstoku cenio 250zl za to wiec cena chyba ok tam co boro81 mowil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...